Tamperė

Tarp dviejų didžiųjų ežerų įsispraudusi ir Tamerkoskio upės perkirsta Tamperė bus tobula vieta pramogauti – nuo Helsinkio automobiliu ją pasieksite vos per dvi valandas.

 

Tamperė – tankiausiai apgyvendintas miestas žemyninėje dalyje Šiaurės šalyse – yra Suomijos ekonomikos ir kultūros centras. Tačiau Tamperė svarbi ne vien dėl šių priežasčių.

 

Čia turistai ir vietiniai mėgaujasi pirtimis, muziejais ir įvairiomis šeimoms skirtomis pramogomis. Be to, šis miestas yra vartai į populiarųjį ežerų kraštą.

 

Tamperė mums labai patinka, tačiau vien mūsų žodžiais nepasitikėkite. Šis miestas yra populiariausia kelionių kryptis šalies viduje – kas, jei ne suomiai, žino geriausias vietas!

 

PRAMONĖS PAVELDAS

Raudonų plytų pastatai išsirikiavę palei Tamperės upės pakrantę kadaise buvo medvilnės gamybos malūnai ir fabrikai. Dabar jie estetiškai pertvarkyti į klestinčią muziejų, užkandinių, kavinių ir amatininkų parduotuvių gatvę.

 

1820 m. pastatytas medvilnės fabrikas „Finlayson“ buvo pirmasis pastatas Šiaurės šalyse, kuriame įrengtas elektrinis apšvietimas. Dabar čia įsikūręs kino teatras, alaus darykla ir keletas įdomių muziejų, kaip, pavyzdžiui, šnipų muziejus, kurį rekomenduojame aplankyti.

 

Tamperės „art nouveau“ stiliaus pastate įsikūrusi Turgaus halė yra didžiausia tokio pobūdžio Šiaurės šalyse. Čia galima paragauti vietinių gardėsių bei atsipalaiduoti su kavos puodeliu ir cinamonine bandele.

 

PASAULIO PIRČIŲ SOSTINĖ

Tamperė garsėja kaip pasaulio pirčių sostinė. Jos regione yra daugiau nei 50 viešųjų pirčių, tarp kurių ir seniausia vis dar veikianti šios apskrities viešoji pirtis Rajaportti. Meninės pirtys, laivuose įrengtos pirtys, pirtys-restoranai ir ežerų pakrantėse įrengtos dūminės pirtys su galimybe žiemą išsimaudyti ežero eketėje… Kiek jų sugebėsite aplankyti savo kelionės metu?

 

VEIKLOS ŠEIMOMS

Keliaujantiems su vaikais rekomenduojame nuvykti į Tamperės nuotykių ir atrakcionų parkus.

 

Atrakcionų parkas „Särkänniemi“ skirtas drąsiesiems adrenalino mėgėjams, o šalia esantis pasakų ūkis ir akvariumas – mažiesiems lankytojams. Greta įsikūręs „Näsinneula“ apžvalgos bokštas yra antras pagal aukštį Šiaurės šalyse, iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir ežerus.

 

Ekologiškame nuotykių parke „Flowpark Varala“ vyresni vaikai galės palaipioti po džiunglių medžių viršūnes, o Tuvės Janson trolių Mumių muziejuje „Moominmuseo“ kiekvienas galės išlaisvinti savo vaizduotę.

 

MUZIEJAI

Tamperės regione muziejai beveik tokie pat populiarūs kaip ir pirtys. Čia gausu specializuotų muziejų, tačiau rekomenduojame pradėti nuo „Vapriikki“ – šalia upės įsikūrusio komplekso, kuriame rasite gamtos istorijos, Suomijos žaidimų, pašto ir Suomijos ledo ritulio šlovės muziejus.

 

KĄ DAR GALIMA PAMATYTI

Nuostabus Tamperės miestas įsikūręs ežerų apsuptyje – nepraleiskite progos paplaukioti baidarėmis Saimos ežere, kruizu iš Savonlinos aplankyti Olavinlinos pilį ar išsinuomoti namelį prie ežero ir kelioms dienoms pabėgti į visiškos ramybės oazę.

Tarp dviejų didžiųjų ežerų įsispraudusi ir Tamerkoskio upės perkirsta Tamperė bus tobula vieta pramogauti – nuo Helsinkio automobiliu ją pasieksite vos per dvi valandas.

 

Tamperė – tankiausiai apgyvendintas miestas žemyninėje dalyje Šiaurės šalyse – yra Suomijos ekonomikos ir kultūros...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.