Elandas

Švedijos vasariškas salų rojus!

 

Automobilių iš Kalmaro važiuokite tiltu arba pėsčiomis nuvykite iki kelto ir persikelkite į Elandą – antrą pagal dydį Švedijos salą ir mažiausią šalies provinciją. Joje galėsite pasimėgauti išskirtiniu ir tikru poilsiu. Elandas – tai išties nepakartojama vieta, pasižyminti natūralumu ir nuostabiu grožiu.

 

Švedų kalboje „Ö“ reiškia salą, o „Öland“ – salos žemę. Bet neapsigaukite šio pavadinimo paprastumu, nes jis neatskleidžia, kokia stulbinančiai nuostabi yra ši vieta, kurią švedai laiko vasaros atostogų rojumi. Šią salą ypač pamėgo Švedijos karališkoji šeima, joje turinti savo vasaros rezidenciją – Solideno (Solliden) rūmus, kuriuose galite apsilankyti nuo gegužės iki rugsėjo.

 

Ši siaura, daugiausia iš lygumų sudaryta sala išsiskiria ne tik savo ilgais smėlio paplūdimiais, bet ir niekur kitur neaptinkamomis augmenijos bei gyvūnijos rūšimis. Didžioji dykvietė, kuri yra retų rūšių orchidėjų gausi kalkakmenio lyguma, driekiasi per pietinį Elandą ir yra laikoma nepaliestu gražiausios gamtos kampeliu. Saloje yra kaimų, dirbamos žemės ir kultivuojamų ganyklų, tačiau visa teritorija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tokios vietos nerasite niekur kitur žemėje.

 

Vakarinėje salos pakrantėje stovi Borgholm pilies griuvėsiai, dažnai vadinami gražiausiais Skandinavijoje. Pilies dydis yra nepaprastai įspūdingas, o jos istorija – nepakartojama: pilyje gyveno visi: karaliai, karalienės, kaliniai ir sargybiniai. Šiandien pilis sulaukia daugybės lankytojų, čia nuolat rengiamos ekskursijos ir renginiai, joje netgi vyksta koncertai.  Jei mėgstate aktyvų poilsį, žygiuokite pėsčiųjų arba važinėkitės dviračių takais: jie yra pritaikyti visiems, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo ar amžiaus.

 

Visų svarbiausia, kad Elandas yra geriausia vieta atsikvėpti. Salos oras yra gaivus ir tyras, todėl ji pritaikyta vaikščioti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu. Sulėtinkite tempą, pajuskite gamtą ir pasinerkite į įstoriją arba tiesiog surenkite iškylą ir atsipalaidavę klausykitės bangų ošimo.

 

Nuo XIX a. pab. istorinis Borgholmo miestas buvo populiarus pirčių ir mineralinių vandenų gydyklų kurortas, į kurį gaivaus oro išsiilgę svečiai iš visos Švedijos vykdavo garlaiviu. Dabar galite mėgautis įspūdingais pajūryje išsibarsčiusiais didingais dvarais, prieplaukoje pasinerti į vonias po atviru dangumi ar pereiti pakrante besidriekiantį mišką. Taip pat galite užsukti į jaukias kavines ir restoranus, kuriuos daugiausia aprūpina vietiniai ūkininkai ir maisto gamintojai, arba pasižvalgyti po nedideles parduotuvėles.

 

Viską Elande galima išbandyti per vieną dieną, tačiau rekomenduojame pasilikti bent šiek tiek ilgiau. Saloje turistams siūloma didelė apgyvendinimo vietų įvairovė – nuo prabangių iki nakvynę su pusryčiais siūlančių viešbučių ir stovyklaviečių, todėl ji puikiai tinka tiek keliaujančioms poroms, tiek šeimoms su vaikais.

Švedijos vasariškas salų rojus!

 

Automobilių iš Kalmaro važiuokite tiltu arba pėsčiomis nuvykite iki kelto ir persikelkite į Elandą – antrą pagal dydį Švedijos salą ir mažiausią šalies provinciją. Joje galėsite pasimėgauti išskirtiniu ir tikru poilsiu. Elandas – tai išties nepakartojama vieta, pasižyminti natūralumu ir nuostabiu grožiu.

 

Švedų kalboje „Ö“ reiškia salą, o „Öland“ – salos žemę. Bet neapsigaukite šio pavadinimo paprastumu, nes jis neatskleidžia, kokia stulbinančiai nuostabi yra ši vieta, kurią švedai laiko vasaros atostogų rojumi. Šią salą ypač pamėgo Švedijos karališkoji šeima, joje turinti savo vasaros rezidenciją – Solideno (Solliden) rūmus, kuriuose galite apsilankyti nuo gegužės iki rugsėjo...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Elandą

Nuo 70 € /Automobilis + vairuotojas

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Elandą

Nuo 70 € /Automobilis + vairuotojas

Išvykimas
Grįžimas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

 • Malmė

  Šis pakrantėje įsikūręs miestas pasižymi pajūrio atmosfera, muziejais, eklektiškomis parduotuvėmis ir gyva kultūrine scena.

 • Selenas

  Salenas – slidinėjimo rojus, kurio gražūs kraštovaizdžiai, ežerai ir takai traukia turistus visus metus.

 • Orė

  Orė, garsėjanti puikiomis nuokalnėmis slidinėti, parduotuvėmis, restoranais ir barais, pasižymi tikra didmiesčio atmosfera.

 • Smolandas

  Pasimėgaukite „tikra Švedija“ važinėdami dviračiu, žygiuodami bei besimėgaudami gamta Smolande.

 • Halandas

  Vakarinėje Švedijos pakrantėje įsikūrusi gražioji Halė pasižymi turtinga maisto kultūra, pribloškiančiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtinais golfo aikštynais!

 • Kalmaras

  Keliaukite laiku šiame gražiame istoriniame mieste.  Pasivaikščiokite po pilį, akmenimis grįstas gatves ir žavų senamiestį. 

 • Glasriketas

  Švedijos stiklo karalystėje rasite daugybę dėmesio vertų vaizdų! Šis regionas – Kosta Bodos, gamtos draustinių bei ramių ežerų ir miškų karalija. 

 • Skonė

  Nedidelė, bet kupina žavesio. Skonė – tikras rojus žygeiviams, keliautojams bei kitų užsiėmimų lauke mylėtojams.

 • Vermlandas

  Nesvarbu, ar mėgstate nuotykius, ar ramią gamtos ramybę, Vermlande rasite viską, ko tik norėsite!

 • Dalslandas

  „Švedijos ežerų provincija“, pasižyminti kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu ir ramybe, puikiai tinka gamtos mylėtojams.

 • Vestervikas

  Geriausias Švedijos vasaros miestas, kuriame gausu lankytinų vietų, gardaus maisto ir kultūros – privalote apsilankyti šioje ypatingoje vietoje.

 • Aukštasis krantas (High Coast)

  Priartėkite prie gamtos Aukštojoje pakrantėje ir pasimėgaukite kaimišku žavesiu bei vienais iš geriausių užsiėmimų lauke Švedijoje. 

 • Geteborgas

  Geteborge, kuris yra geriausiai žinomas dėl savo kanalų, žalių bulvarų, kavinių ir puikių parduotuvių, Jūsų laukia daugybė nuotykių!

 • Stokholmas

  Stokholmas, dar vadinamas „Gražuoliu ant jūros kranto“, yra nuostabus ir gyvas miestas, kuriame visada bus, ką tyrinėti!

 • Karlskruna

  Atraskite ne tik turtingą istoriją ir paveldą, bet ir stulbinantį natūralų archipelago grožį. 

 • Idrė

  Nuostabiojoje Idrėje visus metus Jūsų lauks žavingas kraštovaizdis ir puikios slidinėjimo bei žygių trasos.

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.