Smolandas

„Tikroji Švedija“ – tai oficialus Švedijos pietryčiuose esančio Smolando regiono šūkis. Čia gausu kultūrinių objektų, įspūdingų miškų ir ežerų, kur ypatingas dėmesys skiriamas vietinei ir ekologiškai produkcijai.

 

Šioje vietoje taip pat atsirado pirmoji IKEA parduotuvė bei gimė „Pepė Ilgakojinė“ knygos autorė Astrid Lindgren. Ši vieta garsėja kaip inovacijų ir kūrybiškumo centras – nuvykę į Smolandą suprasite, kodėl.

 

Smolandas – tai idiliška vieta. Turėsite galimybę pabūti vienumoje su gamta, atsipalaiduoti žygiuodami įvairiausiais keliais arba važiuodami dviračiu specialiais maršrutais, taip pat nepraleiskite galimybės pasiplaukioti baidarėmis bei pažvejoti. Jeigu vykstate į Smolandą, būtinai turite pasivažinėti daugybę kilometrų besitęsiančiais dviračių takais, kur pakeliui taip pat galėsite sustoti ir užkasti kavinėse. Ar kada nors norėjote praleisti naktį tradicinėje raudonoje medinėje trobelėje? Smolandas tai vieta, kur galima jaukiai įsikurti vienoje iš daugybės visame regione išsibarsčiusių senovinių trobelių. Taip pat būtina pamatyti Krištolo karalystę (Glasriket) – tai tarp Kalmaro ir Vekšės miestų esantys kaimeliai, kur nuo 1742 m. buvo įkurtas visame pasaulyje garsus stiklininkystės bendruomenės centras. Nepraleiskite  progos apsilankyti Elmhulte, tai mažas miestelis, kuriame buvo įsikūrusi pirmoji IKEA parduotuvė, ir kur buvo sukurti pirmieji surenkami baldai – šioje vietoje dabar stovi IKEA muziejus.

 

Lankydamiesi Smolando miestuose galėsite mėgautis miesto ir užmiesčio pramogomis bei žavėtis neblėstančia kultūra. Jonšiopingas, įsikūręs antro pagal dydį Švedijos ežero Vättern pakraštyje,  puikiai apjungia miesto gyvenimą, paplūdimio ramybę ir gyvenimą gamtoje. Tai puiki vieta, iš kurios galima pradėti tyrinėti. Pakrantėje įsikūręs Kalmaras – tai pajūrio miestas, turtingas savo istorija ir turintis XVI a. įspūdingą pilį, kurią supa iškastas gynybinis griovys. Mieste yra daug puikių restoranų, gražių parduotuvių ir žavių kavinių. Keliaudami į Kalmarą nepraleiskite progos nuvykti į Elando salą, kur galėsite pasigrožėti nuostabiais balto smėlio paplūdimiais ir pasivaikščioti pėsčiųjų takais –  Elandas yra populiari vieta poilsiui vasarą. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti ir Vekšėje – ji vadinama  „mažuoju didmiesčiu“ ir yra įsikūrusi pačioje Smolando širdyje. Vekšė iš tiesų išsiskiria savo kulinarine aplinka: joje įsikūrę restoranai, kurie įtraukti į „White Guide“ – pagrindinį Skandinavijos restoranų gidą. Kartą Vekšė taip pat buvo paskelbta metų gastronomijos sostine!  Manome, kad jums patiks paviešėti šiose vietose.

 

Smolandas – tikroji Švediška aplinka!

„Tikroji Švedija“ – tai oficialus Švedijos pietryčiuose esančio Smolando regiono šūkis. Čia gausu kultūrinių objektų, įspūdingų miškų ir ežerų, kur ypatingas dėmesys skiriamas vietinei ir ekologiškai produkcijai.

 

Šioje vietoje taip pat atsirado pirmoji IKEA parduotuvė bei gimė „Pepė Ilgakojinė“ knygos...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Smolandą

Nuo 91.11€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Smolandą

Nuo 91.11€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

 • Malmė

  Šis pakrantėje įsikūręs miestas pasižymi pajūrio atmosfera, muziejais, eklektiškomis parduotuvėmis ir gyva kultūrine scena.

 • Selenas

  Salenas – slidinėjimo rojus, kurio gražūs kraštovaizdžiai, ežerai ir takai traukia turistus visus metus.

 • Orė

  Orė, garsėjanti puikiomis nuokalnėmis slidinėti, parduotuvėmis, restoranais ir barais, pasižymi tikra didmiesčio atmosfera.

 • Halandas

  Vakarinėje Švedijos pakrantėje įsikūrusi gražioji Halė pasižymi turtinga maisto kultūra, pribloškiančiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtinais golfo aikštynais!

 • Kalmaras

  Keliaukite laiku šiame gražiame istoriniame mieste.  Pasivaikščiokite po pilį, akmenimis grįstas gatves ir žavų senamiestį. 

 • Elandas

  Salos – Švedijos vasaros rojus! Pasimėgaukite kitokia kelione, kupina natūralaus išskirtinio grožio.

 • Glasriketas

  Švedijos stiklo karalystėje rasite daugybę dėmesio vertų vaizdų! Šis regionas – Kosta Bodos, gamtos draustinių bei ramių ežerų ir miškų karalija. 

 • „Skåne“

  Nedidelė, bet kupina žavesio. Skonė – tikras rojus žygeiviams, keliautojams bei kitų užsiėmimų lauke mylėtojams.

 • Varmlandas

  Nesvarbu, ar mėgstate nuotykius, ar ramią gamtos ramybę, Vermlande rasite viską, ko tik norėsite!

 • Dalslandas

  „Švedijos ežerų provincija“, pasižyminti kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu ir ramybe, puikiai tinka gamtos mylėtojams.

 • Vestervikas

  Geriausias Švedijos vasaros miestas, kuriame gausu lankytinų vietų, gardaus maisto ir kultūros – privalote apsilankyti šioje ypatingoje vietoje.

 • Aukštasis krantas (High Coast)

  Priartėkite prie gamtos Aukštojoje pakrantėje ir pasimėgaukite kaimišku žavesiu bei vienais iš geriausių užsiėmimų lauke Švedijoje. 

 • Geteborgas

  Geteborge, kuris yra geriausiai žinomas dėl savo kanalų, žalių bulvarų, kavinių ir puikių parduotuvių, Jūsų laukia daugybė nuotykių!

 • Stokholmas

  Stokholmas, dar vadinamas „Gražuoliu ant jūros kranto“, yra nuostabus ir gyvas miestas, kuriame visada bus, ką tyrinėti!

 • Idre FjällIdrė Fjäll

  Nuostabiojoje Idre Fjäll visus metus Jūsų lauks žavingas kraštovaizdis ir puikios slidinėjimo bei žygių trasos.

 • Karlskruna

  Atraskite ne tik turtingą istoriją ir paveldą, bet ir stulbinantį natūralų archipelago grožį. 

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.