Skonė

Nedidelis, bet kupinas išskirtinio žavesio.

 

Ši labiausiai į Švedijos pietus nutolusi maža Skandinavijos provincija yra rojaus kampelis, kuriame verda gyvenimas. Skonė (Skåne), angliškuose tekstuose dažnai vadinama Scania, laikoma prieglobsčiu iš viso pasaulio atvykstantiems kalnų entuziastams ir patyrusiems žygeiviams, kurie niekaip negali pasisotinti puikiomis pramogomis gamtoje. Laimei, daugelį pramogų vietų rasite žemėlapiuose…

 

Takas Skåneleden tęsiasi 1 300 km ir apima 6 papildomus takus bei 118 atkarpų. Iš tiesų jis pasižymi gražiais paplūdimiais, žaviais žvejų kaimeliais, tankiais miškais ir megalitiniais paminklais. Kraštovaizdžio ir kultūrų įvairove galite mėgautis vienos dienos ar gerokai ilgesnės trukmės žygyje. Jūsų laukia ilga kelionė, todėl galbūt norėsite prigriebti vietinių produktų vienoje iš daugelio ūkininkų parduotuvių. Be to, galite pasirinkti jūsų gebėjimus atitinkantį maršrutą, dalis kurių pritaikyti judantiems vežimėliuose. Kiekvienas gali mėgautis Švedijos kraštovaizdžiu. 

 

Skåneleden yra tik vienas iš kelių Skonę ir jos nacionalinius parkus išraizgiusių takų. Galite pasirinkti, kokiu reljefu keliausite – nuo vešlių Sioderėseno (Söderåsen) miškų ir 150 milijonų metų senumo kalnagūbrio iki viržiais apaugusių kopų ir akmenuotų Stenšuvudo (Stenshuvud) kelių su trimis kalnų viršūnėmis. Vakarinė Skonės pakrantė išraižyta stačių uolų ir akmeningų atodangų.  

 

Kad ir kur nuspręsite keliauti, atminkite, kad Švedija yra neorganizuotų stovyklaviečių mėgėjų rojus, todėl galite pabėgti į gamtą vienai arba kelioms naktims beveik bet kurioje vietoje. Jei trokštate tam tikrų patogumų, rinkitės stovyklavietes, kuriose rasite pastogę, kompostuojamąjį tualetą, malkų ir šiukšlių dėžių. Visa tai nieko nekainuoja.

 

Skonėje neabejotinai gausu bet kokį skonį ir biudžetą tenkinančių apgyvendinimo vietų. Jei jūsų nežavi stovyklavimas gamtoje, galite apsistoti prabangioje pilyje, patogiame kotedže arba atsipalaiduoti SPA viešbutyje. Jus netgi apgyvendins daugelis ūkininkų, kurie laukia kitokių potyrių ieškančių svečių.  

 

Skonėje galima visa širdimi mėgautis grynu oru, todėl ji puikiai tinka aktyvias atostogas mėgstančioms šeimoms. Be to, čia rasite daugybę vaikus įtraukiančių pramogų. Smagiai laiką jie gali leisti zoologijos sode „Skånes Djurpark“, kuriame gyvena daugiau nei 900 gyvūnų, priskiriamų 100 skirtingų rūšių. Dauguma jų yra mieli Šiaurės šalių gyvūnai, tačiau atrasite ir tokių, apie kuriuos greičiausiai nė nenutuokėte: Skanės žąsų (Skånegås), „Gutefår“ veislės avių, „Fjäll“ veislės galvijų ir Jamtlando ožkų (Jämtlandsget). Zoologijos sode taip pat laikinai glaudžiasi našlaičiais likę gyvūnai iš viso pasaulio, kol jiems bus surasti pastovūs namai. Niekada negalite žinoti, ką čia sutiksite!

 

Skandinaviško kriminalinio trilerio „The Bridge“ gerbėjams jau teko girdėti apie Eresundo tiltą, pagal kurį yra pavadintas šis serialas. Jis matomas iš bet kurio Skonės pakrantės taško, tačiau sausumoje geriausias vaizdas atsiveria Luftkastellet apžvalgos aikštelėje. Jei pageidaujate labiau atpalaiduojančios aplinkos, išbandykite Ribersborg siūlomas maudynes po atviru dangumi ir pirtis. Tiltą neabejotinai geriausiai pažinsite juo važiuodami. 16 km atkarpą įveiksite vos per 20 minučių, tačiau likusius 4 km važiuosite ilgiausiu pasaulyje povandeniniu tuneliu, nusidriekusiu per dirbtinę Pepparholmen salą.   

 

Tiltas jungia Malmę su Kopenhaga. Sakoma, kad šie du miestai turi daugiau bendro nei Skonė su likusia dalimi Švedijos. Tik čia apsilankę sužinosite daugiau apie jų bendrą istoriją ir suprasite, kodėl Malmė yra neabejotinai švediškas miestas, kuriame juntama šiek tiek daniškos dvasios…

Nedidelis, bet kupinas išskirtinio žavesio.

 

Ši labiausiai į Švedijos pietus nutolusi maža Skandinavijos provincija yra rojaus kampelis, kuriame verda gyvenimas. Skonė (Skåne), angliškuose tekstuose dažnai vadinama Scania, laikoma prieglobsčiu iš viso pasaulio atvykstantiems kalnų entuziastams ir patyrusiems žygeiviams, kurie...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Skonę

Nuo 69.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Skonę

Nuo 69.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

 • Malmė

  Šis pakrantėje įsikūręs miestas pasižymi pajūrio atmosfera, muziejais, eklektiškomis parduotuvėmis ir gyva kultūrine scena.

 • Selenas

  Salenas – slidinėjimo rojus, kurio gražūs kraštovaizdžiai, ežerai ir takai traukia turistus visus metus.

 • Orė

  Orė, garsėjanti puikiomis nuokalnėmis slidinėti, parduotuvėmis, restoranais ir barais, pasižymi tikra didmiesčio atmosfera.

 • Smolandas

  Pasimėgaukite „tikra Švedija“ važinėdami dviračiu, žygiuodami bei besimėgaudami gamta Smolande.

 • Halandas

  Vakarinėje Švedijos pakrantėje įsikūrusi gražioji Halė pasižymi turtinga maisto kultūra, pribloškiančiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtinais golfo aikštynais!

 • Kalmaras

  Keliaukite laiku šiame gražiame istoriniame mieste.  Pasivaikščiokite po pilį, akmenimis grįstas gatves ir žavų senamiestį. 

 • Elandas

  Salos – Švedijos vasaros rojus! Pasimėgaukite kitokia kelione, kupina natūralaus išskirtinio grožio.

 • Glasriketas

  Švedijos stiklo karalystėje rasite daugybę dėmesio vertų vaizdų! Šis regionas – Kosta Bodos, gamtos draustinių bei ramių ežerų ir miškų karalija. 

 • Varmlandas

  Nesvarbu, ar mėgstate nuotykius, ar ramią gamtos ramybę, Vermlande rasite viską, ko tik norėsite!

 • Dalslandas

  „Švedijos ežerų provincija“, pasižyminti kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu ir ramybe, puikiai tinka gamtos mylėtojams.

 • Vestervikas

  Geriausias Švedijos vasaros miestas, kuriame gausu lankytinų vietų, gardaus maisto ir kultūros – privalote apsilankyti šioje ypatingoje vietoje.

 • Aukštasis krantas (High Coast)

  Priartėkite prie gamtos Aukštojoje pakrantėje ir pasimėgaukite kaimišku žavesiu bei vienais iš geriausių užsiėmimų lauke Švedijoje. 

 • Geteborgas

  Geteborge, kuris yra geriausiai žinomas dėl savo kanalų, žalių bulvarų, kavinių ir puikių parduotuvių, Jūsų laukia daugybė nuotykių!

 • Stokholmas

  Stokholmas, dar vadinamas „Gražuoliu ant jūros kranto“, yra nuostabus ir gyvas miestas, kuriame visada bus, ką tyrinėti!

 • Idre FjällIdrė Fjäll

  Nuostabiojoje Idre Fjäll visus metus Jūsų lauks žavingas kraštovaizdis ir puikios slidinėjimo bei žygių trasos.

 • Karlskruna

  Atraskite ne tik turtingą istoriją ir paveldą, bet ir stulbinantį natūralų archipelago grožį. 

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.