Glasriketas

Švedijos stiklo karalystėje yra daugybė vertų dėmesio vaizdų!

 

Lietuviškai ši vieta vadinama Krištolo karalyste arba Stiklo karalyste. Švediškai ši vieta vadinama Glasriket – ji driekiasi per visą Smolandą. Nuo vakaruose esančio Vekšės iki rytuose esančio Kalmaro miesto. XIX a. pabaigoje šiame regione veikė ne mažiau kaip 77 stiklo fabrikai – tai viena iš priežasčių, kodėl šis regionas yra viena iš populiariausių turistinių vietų, kasmet pritraukianti milijoną lankytojų keliaujančių į Glasriket.

 

1742 m. Karolio XII-ojo armijos užsienio karininkai Andersas Koskulas ir Georgas Bogislausas Staelas von Holsteinas įkurdami stiklo gamybos įmonę nenutuokė, kam jie duoda pradžią. Beveik po 400 m. šiame regione toliau veikia ne tik daugiau kaip tuzinas stiklo pūtimo įmonių ir dirbtuvių, bet ir jų įsteigta įmonė, kurios stiklo fabrikas yra seniausias Švedijoje. Net miestas buvo pavadintas jų garbei. Atvykę į Kosta Bodą (Kosta Boda) galėsite apžiūrėti vis dar nuo XVIII a. kūrenamas krosnis ir apsilankyti karštose dirbtuvėse, kuriose dizaineriai dirba petys į petį su amatininkais. Užsisakykite ekskursiją, kad galėtumėte geriau pažinti šį senąjį procesą, arba apsilankykite mokymosi centre „Glascenter“ ir išmokite patys pūsti stiklą.

 

Nuostabusis Kostos miestelis yra ne tik vienas iš Karalystę sudarančių kaimelių, jame taip pat veikia meno galerija „Kosta Boda Art Gallery“, viešbutis „Art Hotel“ ir gyvūnų parkas „Safari Park“ (2021 m. pelnęs Krunubergo metų turizmo įmonės apdovanojimą). Šiame 200 ha pirmykščiame miške įkurtame parke važiuodami automobiliu galite stebėti bizonus, šernus, muflonus, tauriuosius elnius, danielius ir briedžius, laisvai klajojančius natūralioje Švedijos aplinkoje. Parkas laikosi žiedinio tvarumo principų, nes tai yra geriausias atsakingo turizmo pavyzdys.

 

Be abejonės, miškas yra vienas įspūdingiausių regiono gamtos turtų. Norėdami geriau pažinti Smolandą, keliaukite per visą regioną išsibarsčiusius nedidelius miestelius – jie geriausiai atspindi švediškąją kultūrą. Mitais apipintuose miškuose atrasite šimtus gamtos draustinių ir tūkstančius ežerų bei upių. Juose driekiasi bet kokį nuotykių alkį ir ambicijas tenkinantys keliukai, todėl čia žygeiviai jaučiasi savoje stichijoje. Šimtai mylių pažymėtų takų ves jus per senus miškus ir ramiai tyvuliuojančius ežerus. Regionas taip pat garsėja žvejybos vietomis, o žiemą jis pritraukia daugybę slidinėjimo ir slalomo mėgėjų.

 

Jei išties norite mėgautis puikiomis pramogomis gamtoje, Švedija yra viena geriausių pasaulyje neorganizuoto stovyklavimo vietų. Šioje šalyje galioja taisyklė, kad palapinę galima statyti bet kuriame žemės plote, kuris nėra šalia namų ar dirbamas – tai vienas didžiausių čia patiriamų atostogų malonumų, nes jaučiate nevaržomą laisvę pažinti daugiau. Be to, galite eiti ieškoti maisto gamtoje, rinkti gėles, grybus ir uogas. Smolandas garsėja kaip „Valgomoji šalis“, kurioje vietos gyventojų valgiaraščiai yra įkvėpti ekologiško maisto. Galite patys susirasti maisto, gaminti lauke arba paskanauti patiekalų vietos restoranuose. Vaizdingą aplinkinio regiono kraštovaizdį kuria kaimiško stiliaus stalai, prie kurių galite mėgautis užsisakyta vakariene gamtoje.

 

Tiek Emabudos (Emmaboda), Lesebu (Lessebo), Upvidingio (Uppvidinge) miesteliuose, tiek Stiklo karalystės sostine laikomame Nibru (Nybro) galėsite pasimėgauti tradiciniu švedų svetingumu. Jei pasitaikys galimybė, būtinai sudalyvaukite vakarėlyje, kuriame galėsite mėgautis vietiniu delikatesu „Hyttsill“ ir tradicinėmis pramogomis demonstruojant stiklo pūtimo meistriškumą. „Hyttsill“ – tai stiklapūčio krosnyje iškepta silkė, kuri patiekiama su traškia šonine, rūkytomis kiaulienos dešrelėmis ir bruknių uogiene. Gardumėlis!

Švedijos stiklo karalystėje yra daugybė vertų dėmesio vaizdų!

 

Lietuviškai ši vieta vadinama Krištolo karalyste arba Stiklo karalyste. Švediškai ši vieta vadinama Glasriket – ji driekiasi per visą Smolandą. Nuo vakaruose esančio Vekšės iki rytuose esančio Kalmaro miesto. XIX a...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Glasriket

Nuo 83.20€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Glasriket

Nuo 83.20€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

 • Malmė

  Šis pakrantėje įsikūręs miestas pasižymi pajūrio atmosfera, muziejais, eklektiškomis parduotuvėmis ir gyva kultūrine scena.

 • Selenas

  Salenas – slidinėjimo rojus, kurio gražūs kraštovaizdžiai, ežerai ir takai traukia turistus visus metus.

 • Orė

  Orė, garsėjanti puikiomis nuokalnėmis slidinėti, parduotuvėmis, restoranais ir barais, pasižymi tikra didmiesčio atmosfera.

 • Smolandas

  Pasimėgaukite „tikra Švedija“ važinėdami dviračiu, žygiuodami bei besimėgaudami gamta Smolande.

 • Halandas

  Vakarinėje Švedijos pakrantėje įsikūrusi gražioji Halė pasižymi turtinga maisto kultūra, pribloškiančiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtinais golfo aikštynais!

 • Kalmaras

  Keliaukite laiku šiame gražiame istoriniame mieste.  Pasivaikščiokite po pilį, akmenimis grįstas gatves ir žavų senamiestį. 

 • Elandas

  Salos – Švedijos vasaros rojus! Pasimėgaukite kitokia kelione, kupina natūralaus išskirtinio grožio.

 • „Skåne“

  Nedidelė, bet kupina žavesio. Skonė – tikras rojus žygeiviams, keliautojams bei kitų užsiėmimų lauke mylėtojams.

 • Varmlandas

  Nesvarbu, ar mėgstate nuotykius, ar ramią gamtos ramybę, Vermlande rasite viską, ko tik norėsite!

 • Dalslandas

  „Švedijos ežerų provincija“, pasižyminti kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu ir ramybe, puikiai tinka gamtos mylėtojams.

 • Vestervikas

  Geriausias Švedijos vasaros miestas, kuriame gausu lankytinų vietų, gardaus maisto ir kultūros – privalote apsilankyti šioje ypatingoje vietoje.

 • Aukštasis krantas (High Coast)

  Priartėkite prie gamtos Aukštojoje pakrantėje ir pasimėgaukite kaimišku žavesiu bei vienais iš geriausių užsiėmimų lauke Švedijoje. 

 • Geteborgas

  Geteborge, kuris yra geriausiai žinomas dėl savo kanalų, žalių bulvarų, kavinių ir puikių parduotuvių, Jūsų laukia daugybė nuotykių!

 • Stokholmas

  Stokholmas, dar vadinamas „Gražuoliu ant jūros kranto“, yra nuostabus ir gyvas miestas, kuriame visada bus, ką tyrinėti!

 • Idre FjällIdrė Fjäll

  Nuostabiojoje Idre Fjäll visus metus Jūsų lauks žavingas kraštovaizdis ir puikios slidinėjimo bei žygių trasos.

 • Karlskruna

  Atraskite ne tik turtingą istoriją ir paveldą, bet ir stulbinantį natūralų archipelago grožį. 

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.