Malmė

Dėl ilgamečių sąsajų su Danija, šios šalies kultūros paveikta Malmė labai skiriasi nuo likusios Švedijos. Bet ji tuo didžiuojasi!

 

Daugelis žmonių kasdien važiuoja iš Malmės į Kopenhagą, taip stiprindami ryšį tarp dviejų miestų. Eresundo (Öresund) tiltas yra visame pasaulyje garsus tokį tvirtą ryšį liudijantis architektūros statinys. Tačiau Malmėje galite pamatyti daug daugiau…

 

Šiame uostamiestyje atrasite viską, kas geriausia: miesto centre įkurtus parkus, pajūrio nuotaiką, daugybę kultūros ir eklektiškų apsipirkimo vietų. Visa tai yra pasiekiama pėsčiomis, dviračiu arba netgi baidare!

 

Jei miestą pradėsite apžiūrinėti nuo centro, jame rasite romantišką, akmenimis grįstą aikštę Lilla Torg (liet. Mažoji aikštė), kurioje gausu kavinių, nuostabių fachverkinių namų ir amatininkų dirbtuvių. Vasarą ji yra populiari susitikimų vieta, persmelkta istorijos, bet siūlanti visus šiuolaikinius patogumus. Jei panorėsite daugiau, šalia rasite Stortorget aikštę. Šioje kažkada didžiausioje šiaurės Europoje, o dabar didžiausioje ir seniausioje Malmėje, aikštėje dažniausiai vyksta tokie svarbūs renginiai kaip „Malmöfestivalen“ (liet. Malmės festivalis).

 

Didžiausias nemokamas festivalis Skandinavijos šalyse „Malmöfestivalen“ paprastai vyksta paskutinę rugpjūčio savaitę. Per jį visas miestas atgyja: vietiniai gyventojai ir miesto svečiai kviečiami mėgautis įvairių žanrų muzika, kultūriniais renginiais, maistu ir gėrimais. Patiekalų su vėžiais rasite daugelio restoranų valgiaraščiuose!  

 

Malmės miestas pirmauja pasaulyje pagal tvarią plėtrą, visa tai gali patvirtinti Vakarų uostas. Ši anksčiau apleista vieta, įsikūrusi prie Eresundo sąsiaurio kranto, kur anksčiau stovėjo „Kockum“ laivų statykla, dabar yra tvarumo ir darbo pavyzdys.  Architektūra pasižymi įdomiais ir išskirtiniais elementais, skatinančiais atsipalaiduoti ir mėgautis aplinka. Keliaudami pajusite šią atmosferą, taip pat jus sužavės apdovanojimus pelnęs „Turning Torso“ dangoraižis. Tai pirmasis pasaulyje „susuktos“ formos dangoraižis ir aukščiausias Skandinavijos pastatas. Vasarą uosto restoranuose, baruose ir kavinėse didelė dalis žmonių smagiai leidžia laiką – manome, kad ir jūs nenusivilsite atvykę į šią vietą. 

 

Ribersborgo (Ribersborg) paplūdimys nėra toli, todėl jis traukia įvairaus amžiaus maudynių ir saulės vonių mėgėjus. Jei jus labiau domina kultūra, visą dieną galite praleisti Malmės meno muziejuje, Miesto muziejuje ir Gamtos istorijos muziejuje, kurie visi yra įkurti Malmės pilyje. Tai seniausia išlikusi renesanso pilis Skandinavijos šalyse. Taip pat galite apsilankyti šiuolaikinio meno muziejuje „Moderna Museet Malmö“, kuris sudomins savo erdvėmis nebenaudojamoje elektrinėje ir eksponuojamais šiuolaikinio meno kūriniais iš viso pasaulio.

 

Malmė yra bene įvairiausias ir globaliausias Švedijos miestas, ir tai matysite kiekviename restorano meniu. Tarptautinės maisto kultūros maišosi su nacionalinėmis tradicijomis, skoniais ir įtaka, siekiant sukurti unikalią patirtį. Galite paragauti Skonės ypatingojo patiekalo spettekaka – ant iešmo kepto pyrago, pasimėgauti ungurių švente, vadinama ålagille, arba pusryčiams paragauti äggakaka – gardžių storapadžių blynų su šonine. Jeigu norite, kad vakarienė būtų rafinuotesnė, daugelyje Malmės restoranų, kuriuose vyrauja europietiška virtuvė, patiekiami gardūs, iš vietinių produktų pagaminti patiekalai. Jeigu norite, šių ingredientų galite įsigyti patys Malmės Saluhall maisto turguje. Būdami ten užsukite išgerti fikos! 

Dėl ilgamečių sąsajų su Danija, šios šalies kultūros paveikta Malmė labai skiriasi nuo likusios Švedijos. Bet ji tuo didžiuojasi!

 

Daugelis žmonių kasdien važiuoja iš Malmės į Kopenhagą, taip stiprindami ryšį tarp dviejų miestų. Eresundo (Öresund) tiltas yra visame pasaulyje...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Malmę

Nuo 49€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Quality Hotel the Mill

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

First Hotel Jörgen Kock

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Clarion Hotel Malmö Live

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Moment Hotels

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Scandic Triangeln

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Scandic St Jörgen

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Comfort Hotel Malmö

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Scandic Stortorget

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Scandic Kramer

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Hotel N Hostel Malmö City

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Elite Hotel Savoy

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Scandic Malmö City

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

The More Hotel Mazetti

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Teaterhotellet

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Forenom Aparthotel Malmö Varvstaden

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

The More Hotel Västra Hamnen

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Malmę

Nuo 49€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

 • Selenas

  Salenas – slidinėjimo rojus, kurio gražūs kraštovaizdžiai, ežerai ir takai traukia turistus visus metus.

 • Orė

  Orė, garsėjanti puikiomis nuokalnėmis slidinėti, parduotuvėmis, restoranais ir barais, pasižymi tikra didmiesčio atmosfera.

 • Smolandas

  Pasimėgaukite „tikra Švedija“ važinėdami dviračiu, žygiuodami bei besimėgaudami gamta Smolande.

 • Halandas

  Vakarinėje Švedijos pakrantėje įsikūrusi gražioji Halė pasižymi turtinga maisto kultūra, pribloškiančiu kraštovaizdžiu ir neįtikėtinais golfo aikštynais!

 • Kalmaras

  Keliaukite laiku šiame gražiame istoriniame mieste.  Pasivaikščiokite po pilį, akmenimis grįstas gatves ir žavų senamiestį. 

 • Elandas

  Salos – Švedijos vasaros rojus! Pasimėgaukite kitokia kelione, kupina natūralaus išskirtinio grožio.

 • Glasriketas

  Švedijos stiklo karalystėje rasite daugybę dėmesio vertų vaizdų! Šis regionas – Kosta Bodos, gamtos draustinių bei ramių ežerų ir miškų karalija. 

 • „Skåne“

  Nedidelė, bet kupina žavesio. Skonė – tikras rojus žygeiviams, keliautojams bei kitų užsiėmimų lauke mylėtojams.

 • Varmlandas

  Nesvarbu, ar mėgstate nuotykius, ar ramią gamtos ramybę, Vermlande rasite viską, ko tik norėsite!

 • Dalslandas

  „Švedijos ežerų provincija“, pasižyminti kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu ir ramybe, puikiai tinka gamtos mylėtojams.

 • Vestervikas

  Geriausias Švedijos vasaros miestas, kuriame gausu lankytinų vietų, gardaus maisto ir kultūros – privalote apsilankyti šioje ypatingoje vietoje.

 • Aukštasis krantas (High Coast)

  Priartėkite prie gamtos Aukštojoje pakrantėje ir pasimėgaukite kaimišku žavesiu bei vienais iš geriausių užsiėmimų lauke Švedijoje. 

 • Geteborgas

  Geteborge, kuris yra geriausiai žinomas dėl savo kanalų, žalių bulvarų, kavinių ir puikių parduotuvių, Jūsų laukia daugybė nuotykių!

 • Stokholmas

  Stokholmas, dar vadinamas „Gražuoliu ant jūros kranto“, yra nuostabus ir gyvas miestas, kuriame visada bus, ką tyrinėti!

 • Idre FjällIdrė Fjäll

  Nuostabiojoje Idre Fjäll visus metus Jūsų lauks žavingas kraštovaizdis ir puikios slidinėjimo bei žygių trasos.

 • Karlskruna

  Atraskite ne tik turtingą istoriją ir paveldą, bet ir stulbinantį natūralų archipelago grožį. 

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.