Ar galiu į keltą pasiimti augintinį?

Žinoma! Nepalikite savo keturkojo draugo – juk jis šeimos dalis! Pasiimkite augintinius su savimi ir mėgaukitės kelione drauge. „Stena Line“ keltuose priimame naminius augintinius, kuriuos kelionės metu galite laikyti narvelyje (narvelį patariame užsakyti iš anksto) arba automobilyje (taisyklės priklauso nuo maršruto, todėl prieš kelionę išsiaiškinkite jūsų maršrutui taikomus reikalavimus).  Kai kuriuose mūsų keltuose yra augintiniams pritaikytų kajučių. Jas galima užsakyti iš anksto.

____________________________________________________________________________

 

Ar galima keliauti su šunimi vedliu arba klausos ar autizmo sutrikimų turinčius asmenis lydinčiu šunimi?

 

Šunys vedliai yra priimami visuose mūsų keltuose ir turi teisę keliauti nemokamai.  Šunys vedliai gali keliauti visais „Stena Line“ keltais. Registruojantis terminale būtina turėti visus privalomus šuns vedlio dokumentus. Kelionės metu šuo vedlys privalo dėvėti jį identifikuojančius diržus ar liemenę. Reisams per Airijos jūrą taikomos specialios šunų vedlių gabenimo taisyklės. Tai atvejais, kai kas nors iš keleivių turi stiprią alergiją šunims, apie tai įspėjame šuns savininką ir atitinkamą keleivį. Tam, kad sumažintume alerginės reakcijos tikimybę, galime paprašyti, kad tam tikru metu kurie nors iš keleivių nebūtų tam tikrose kelto vietose (pvz., restorane ar parduotuvėje). Dėmesio! Ne visais atvejais galime suteikti reikiamą medicininę pagalbą.

____________________________________________________________________________

 

Kokiomis vakcinomis augintiniai turi būti paskiepyti?

 

Jeigu keliaujate į Didžiąją Britaniją ar Europą, privalote su savimi turėti pagrindinių skiepų dokumentus. Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

 

Šunims, keliaujantiems iš žemyninės Europos dalies į Jungtinę Karalystę, gydymas nuo kaspinuočių turi būti atliktas iki registracijos į reisą likus 24–120 val. ES augintinio pase turi būti nurodytas gydymo procedūros laikas ir data.  Šiaurės Airijos gyventojams informacija pateikiama svetainėje https://www.daera-ni.gov.uk/articles/travelling-pets. Nekomercinėms gyvūnų augintinių kelionėms tarp Šiaurės Airijos ir Didžiosios Britanijos nebus reikalaujama turėti gyvūnų augintinių pasą ar atlikti įprastus patikrinimus (iki atskiro pranešimo).

 

Naminiai gyvūnai turi būti paskiepyti nuo pasiutligės.  Pasirūpinkite, kad Jūsų augintinis būtų paženklintas mikroschema, kitaip skiepų dokumentai negalios.  Skiepijami šunys turi būti bent 12-os savaičių amžiaus, o kelionės metu skiepo galiojimas turi būti nepasibaigęs.  Po skiepų nuo pasiutligės iki kelionės turi praeiti 21-a diena.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintiniui reikalingas pasas?

 

Kelionėms su šunimis, katėmis ar šeškais taikomi ES augintinio paso reikalavimai. ES augintinio pasas arba sveikatos sertifikatas kelionėms Europoje pakeitė visus anksčiau naudotus pasus ir kitus dokumentus, įskaitant PETS. Paženklinus augintinį ir atlikus kraujo tyrimą, ES augintinio pasą gali išduoti bet kuris įgaliotas veterinarijos gydytojas.

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d. Didžiojoje Britanijoje arba Šiaurės Airijoje iki 2020 m. gruodžio 31 d. išduoti JK tipo ES gyvūnų pasai nebegalioja. Pagal laikinas taisykles, Šiaurės Airijos gyventojai dėl augintinių gali kreiptis į privačia praktika užsiimančius veterinarus, kurie gali atnaujinti augintinio pasą kelionėms. Netrukus prasidės naujų JK (Šiaurės Airijos) tipo ES gyvūnų pasų išdavimas.


Informacija susijusi su „Brexit“: 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionių iš Didžiosios Britanijos į ES su šunimis, katėmis ar šeškais taisyklės. Daugiau informacijos rasite adresu GOV.UK.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokie augintinio dokumentai privalomi?

 

Pagal ES gyvūnų augintinių judėjimo sistemą, visi tarp ES valstybių narių keliaujantys naminiai augintiniai (šunys, katės ir šeškai) turi atitikti gyvūnų sveikatos apsaugos taisykles. Visi į Airijos Respubliką, JK ar žemyninę Europą ir iš jų keliaujantys naminiai augintiniai turi būti paženklinti mikroschemomis ir turėti pasą. Daugiau informacijos apie 2014 m. gruodžio 29 d. atliktus kelionių su augintiniais pakeitimus rasite spustelėję šią nuorodą – ES augintinių kelionių taisyklės.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintinis turi būti pažymėtas mikroschema?

 

Visi augintiniai, keliaujantys iš Airijos Respublikos į JK arba Europą ir iš JK į Europą, privalo būti pažymėti mikroschema ir turėti augintinio pasą. Įgaliotas veterinarijos gydytojas privalo pritvirtinti elektroninę mikroschemą, leidžiančią identifikuoti gyvūną. Augintinių identifikavimo numerių registraciją tvarko kelios specializuotos organizacijos. Elektroninis žymėjimas taip pat padeda surasti pradingusius augintinius. 

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos kelionėms su naminiais gyvūnais po „Brexit“?

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė iš Didžiosios Britanijos į ES (įskaitant Airiją) su šunimis, katėmis ar šeškais keliaujantiems taikomos taisyklės. Daugiau informacijos rasite paspaudę toliau pateiktas nuorodas.

Kelionės su naminiais augintiniais iš Didžiosios Britanijos į ES >>

Kelionės su naminiais augintiniais tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos >>

Kelionės su naminiais augintiniais iš Airijos į Didžiąją Britaniją >>

___________________________________________________________________________

 

Jei augintinį paliksiu automobilyje, ar galėsiu kelionės metu jį aplankyti?

 

Tokia galimybė priklauso nuo kelto, todėl jos garantuoti negalime.  Jei norite gauti daugiau informacijos, prieš užsakydami kelionę kreipkitės į mūsų komandą.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos, jei keliauju su daugiau nei 5-iais augintiniais?

 

Nuo 2014 m. gruodžio 29 d. įsigalioję ES kelionių su augintiniais taisyklių pakeitimai gabenantiems daugiau nei penkis augintinius numato papildomus reikalavimus. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą: ES kelionių su naminiais augintiniais taisyklės.

 

Jei keliaujate su 6-iais ar daugiau augintinių, pvz., vykstate į konkursą ar kitą renginį, turite užpildyti nekomercinio judėjimo deklaracijos formą. Šią formą turėsite pateikti registruodamiesi kelionei. Kreipkitės į mūsų klientų aptarnavimo centrą ir pateikite dalyvavimo konkurse ar kitame renginyje įrodymus. 

 

Jei keliaujate su 6-iais ar daugiau gyvūnų be tikslo dalyvauti konkurse ar kitokiame renginyje, privalote susisiekti su mūsų krovinių skyriumi ir pateikti visus komerciniam gyvūnų pervežimui reikalingus dokumentus.

 

Naudingos nuorodos (JK)

 

Atleidimo nuo mokesčių deklaracijos formos

Kelionė su augintiniais iš Šiaurės Airijos

Komercinis augintinių gabenimas iš Šiaurės Airijos 

JK vyriausybės informacija apie gyvūnų eksportą

____________________________________________________________________________

 

Keliauju su arkliais, ar galiu bilietą užsakyti internetu?

 

Vietą iki 12 m ilgio priekabai arkliams gabenti galima užsakyti internetu reisuose Belfastas–Kernrajenas ir Belfastas–Liverpulis, reisuose tarp Švedijos ir Danijos bei reisuose tarp Švedijos ir Vokietijos. Šiuose reisuose vietas ilgesnėms nei 12 m transporto priemonėms būtina užsakyti mūsų krovinių skyriuje. Reisuose tarp Švedijos ir Lenkijos galima užsakyti vietas iki 14 m ilgio priekaboms (transporto priemonėms). Keliaudami kitais maršrutais užsakymus pateikite „Stena Line Freight“.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kernrajanas–Belfastas

 

Naminiai augintiniai, išskyrus šunis vedlius, kelionės metu laikomi transporto priemonėse, mūsų narveliuose ar saugiuose krepšiuose (iki 80 cm x 52 cm x 52 cm) gali keliauti nemokamai, tačiau narvelius būtina užsakyti iš anksto. Tai padaryti galite bilieto užsakymo žingsnyje „Stena Plus“ ir „Papildomos paslaugos kelionės metu“.

 

Mūsų narveliai tinka naminiams augintiniams, pvz., katėms ir šunims. Jei su savimi gabenate egzotiškus, pavojingus, didesnius gyvūnus ar gyvulius, prieš užsakydami susisiekite su klientų aptarnavimo skyriumi ir išsiaiškinkite, ar keltas pritaikytas saugiam gyvūnų gabenimui.

 

Keliaujantiems automobiliu

Narvelius galite iš anksto užsakyti nemokamai. Jei pageidaujate, augintinį visos kelionės metu galite laikyti transporto priemonėje ar saugiame naminiams gyvūnams gabenti skirtame kelioniniame krepšyje (iki 80 cm x 52 cm x 52 cm). 

 

„Stena Superfast VII“ ir „Stena Superfast VIII“ keltuose yra specialiai naminiams augintiniams skirtos zonos, kuriose augintiniai gali būti kartu su šeimininkais, jei visos kelionės metu jie laikomi kelioniniuose krepšiuose (iki 80 cm x 52 cm x 52 cm). Kelionės metu augintinius išimti iš krepšių ar pernešti juos į kitas keleivių zonas draudžiama. Vietas augintiniams skirtose zonose užsisakykite iš anksto. Jei vietos neužsisakysite arba jei jūsų augintinis bus per didelis laikyti jį krepšyje, į gyvūnams skirtą zoną patekti negalėsite. Kituose keltuose augintiniai į keleivių zonas neįleidžiami.

 

Pėstieji keleiviai, nesinaudojantys augintiniams skirta zona, savo naminiams gyvūnams gali užsakyti narvelį.

 

Dėmesio! Augintinius galite gabenti tik specialiuose gyvūnams skirtuose krepšiuose, nešyklėse ar narveliuose su saugiu užtrauktuku ar durelių fiksavimo mechanizmu, kad augintinis visos kelionės metu liktų viduje. Vietas augintiniams būtina užsakyti iš anksto, nes kiekviename reise tokių vietų skaičius ribojamas.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • šunys vedliai turi būti specialiai išdresuoti padėti neįgaliam asmeniui ir tai turi patvirtinti visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF), t. y. šunų vedlių akreditavimo įstaigų, organizacija-narė; arba
 • jei ADI ar IGDF nepripažįsta Jūsų šuns vedliu ir jis neteikia emocinės paramos, tuomet privalote turėti kvalifikuoto šunų dresuotojo pažymą, patvirtinančią, kad jūsų šuo išlaikė šunų pagalbininkų elgesio viešumoje sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos rasite čia: https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf.

Jei šuo neatitinka nurodytų kriterijų arba teikia tik emocinę paramą (nėra ADI ar IGDF sertifikuotas šuo vedlys), jis negalės patekti į viešas keleivių erdves keltuose. Tokiais atvejais būtina vadovautis įprastomis augintinių gabenimo taisyklėmis ir šuniui užsakyti augintinio vietą.

Šuo vedlys privalo dėvėti skiriamuosius ženklus, pvz., specialius diržus, skarelę, pavadėlį ar liemenę, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų tokį šunį iš karto atpažinti.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias rasite čia: https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf

Šios taisyklės taikomos tik šunims vedliams. Kitiems gyvūnams pagalbininkams taikomos įprastos augintinių gabenimo taisyklės.

 

 

„Stena Superfast VII“ ir „Stena Superfast VIII“ keltuose, kursuojančiuose tarp Kernrajeno ir Belfasto, emocinę paramą teikiančius šunis galima gabenti kelioniniuose naminių augintinių krepšiuose (iki 80 cm x 52 cm x 52 cm). Tokius šunis gabenantys keleiviai privalo turėti atitinkamą psichiatro arba bendrosios praktikos gydytojo patvirtinimą. Vietas emocinę paramą teikiantiems šunims galima užsakyti susisiekus su klientų aptarnavimo centru.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Liverpulis–Belfastas

 

Kelionė automobiliu arba pėsčiomis

Keliaujantiems su šunimi maršrutu Liverpulis–Belfastas, vietą šunų voljere ar augintiniams pritaikytose kajutėse rekomenduojame užsakyti iš anksto. Tai padaryti galite bilieto užsakymo žingsnyje „Stena Plus“ ir „Papildomos paslaugos kelionės metu“. Jei užsakysite vietą voljere, kelionės metu galėsite aplankyti savo augintinį ir saugioje aplinkoje su juo pasivaikščioti. Į augintiniams pritaikytas kajutes galima pasiimti iki dviejų augintinių. Šias augintiniams pritaikytas kajutes galite užsisakyti užsakymų meniu „Kajutės“ arba susisekę su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais.

 

Tiek pėstieji keleiviai, tiek keliaujantys automobiliu visiems savo augintiniams vietas privalo užsakyti iš anksto, nepriklausomai nuo to, kur jie praleis kelionę – transporto priemonėje, voljere (narvelyje) ar kartu su keleiviu, naminiams gyvūnams pritaikytoje kajutėje.

 

Didelių šunų savininkai turėtų atkreipti dėmesį į šiuose reisuose siūlomų narvelių dydį: ilgis 100 cm, aukštis 82,5 cm, plotis 75 cm.

 

Dėmesio!  Nors mūsų maršrutuose Liverpulis–Belfastas augintiniai gali likti keleivių transporto priemonėse, kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, todėl tokių šunų savininkams rekomenduojame užsisakyti vietas šunų voljeruose ar augintiniams pritaikytose kajutėse.

 

Naminiai augintiniai į viešąsias mūsų keltų vietas neįleidžiami, išskyrus šunis vedlius, kurie gali nemokamai keliauti ir lankytis visose viešosiose mūsų keltų vietose, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 

 • šunys vedliai turi būti specialiai išdresuoti padėti neįgaliam asmeniui ir tai turi patvirtinti visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF), t. y. šunų vedlių akreditavimo įstaigų, organizacija-narė; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta jūsų šuns vedliu ir jis neteikia emocinės paramos, tuomet privalote turėti kvalifikuoto šunų dresuotojo pažymą, patvirtinančią, kad jūsų šuo išlaikė šunų pagalbininkų elgesio viešumoje sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos rasite čia: https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf.

 

Jei šuo neatitinka nurodytų kriterijų arba teikia tik emocinę paramą (nėra ADI ar IGDF sertifikuotas šuo vedlys), jis negalės patekti į viešas keleivių erdves keltuose. Tokiais atvejais būtina vadovautis įprastomis augintinių gabenimo taisyklėmis ir šuniui užsakyti augintinio vietą.

 

Šuo vedlys privalo dėvėti skiriamuosius ženklus, pvz., specialius diržus, skarelę, pavadėlį ar liemenę, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų tokį šunį iš karto atpažinti.

 

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias rasite čia: https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf

 

Šios taisyklės taikomos tik šunims vedliams. Kitiems gyvūnams pagalbininkams taikomos įprastos augintinių gabenimo taisyklės.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Holihedas–Dublinas

 

Kelionė automobiliu arba pėsčiomis

Vietą augintiniams voljere (narvelyje) galima nemokamai užsisakyti iš anksto „Stena Plus“ užsakymų meniu „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“ arba susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais. Taip pat turime iš anksto užsakomas naminiams gyvūnams pritaikytas kajutes, į kurias galima pasiimti iki dviejų augintinių. Šias naminiams gyvūnams pritaikytas kajutes galima iš anksto užsisakyti užsakymų meniu „Kajutės“ arba susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais. Mūsų maršrutuose Holihedas–Dublinas augintiniai kelionės metu gali likti keleivių transporto priemonėse.

 

Tiek pėstieji keleiviai, tiek keliaujantys automobiliu visiems savo augintiniams vietas privalo užsakyti iš anksto, nepriklausomai nuo to, kur jie praleis kelionę – transporto priemonėje, voljere (narvelyje) ar kartu su keleiviu, naminiams gyvūnams pritaikytoje kajutėje.

 

„Stena Estrid“ narvelių matmenys:
plotis 110 cm, aukštis 80 cm, ilgis 90 cm
plotis 100 cm, aukštis 80 cm, ilgis 100 cm
plotis 210 cm, aukštis 80 cm, ilgis 100 cm

„Stena Adventurer“ narvelių matmenys:
plotis 65 cm, aukštis 72 cm, ilgis 100 cm

 

Naminiai augintiniai į viešąsias mūsų keltų vietas neįleidžiami, išskyrus šunis vedlius, kurie gali nemokamai keliauti ir lankytis visose viešosiose mūsų keltų vietose, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 

 • šunys vedliai turi būti specialiai išdresuoti padėti neįgaliam asmeniui ir tai turi patvirtinti visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF), t. y. šunų vedlių akreditavimo įstaigų, organizacija-narė; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta Jūsų šuns vedliu ir jis neteikia emocinės paramos, tuomet privalote turėti kvalifikuoto šunų dresuotojo pažymą, patvirtinančią, kad jūsų šuo išlaikė šunų pagalbininkų elgesio viešumoje sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos rasite čia: https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf.

 

Jei šuo neatitinka nurodytų kriterijų arba teikia tik emocinę paramą (nėra ADI ar IGDF sertifikuotas šuo vedlys), jis negalės patekti į viešas keleivių erdves keltuose. Tokiais atvejais būtina vadovautis įprastomis augintinių gabenimo taisyklėmis ir šuniui užsakyti augintinio vietą.

 

Šuo vedlys privalo dėvėti skiriamuosius ženklus, pvz., specialius diržus, skarelę, pavadėlį ar liemenę, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų tokį šunį iš karto atpažinti.

 

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias rasite čia: https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf

 

Šios taisyklės taikomos tik šunims vedliams. Kitiems gyvūnams pagalbininkams taikomos įprastos augintinių gabenimo taisyklės.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Fišgardas–Rosleras

 

Kelionė automobiliu arba pėsčiomis

 

Vietą augintiniams voljere (narvelyje) galima nemokamai užsisakyti iš anksto „Stena Plus“ užsakymų meniu „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“ arba susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais. Taip pat turime iš anksto užsakomas naminiams gyvūnams pritaikytas kajutes, į kurias galima pasiimti iki dviejų augintinių. Šias naminiams gyvūnams pritaikytas kajutes galima iš anksto užsisakyti užsakymų meniu „Kajutės“ arba susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais. Mūsų maršrutuose Fišgardas–Rosleras augintiniai kelionės metu gali likti keleivių transporto priemonėse.

 

Tiek pėstieji keleiviai, tiek keliaujantys automobiliu visiems savo augintiniams vietas privalo užsakyti iš anksto, nepriklausomai nuo to, kur jie praleis kelionę – transporto priemonėje, voljere (narvelyje) ar kartu su keleiviu, naminiams gyvūnams pritaikytoje kajutėje.

 

Naminiai augintiniai į viešąsias mūsų keltų vietas neįleidžiami, išskyrus šunis vedlius, kurie gali nemokamai keliauti ir lankytis visose viešosiose mūsų keltų vietose, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 

 • šunys vedliai turi būti specialiai išdresuoti padėti neįgaliam asmeniui ir tai turi patvirtinti visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF), t. y. šunų vedlių akreditavimo įstaigų, organizacija-narė; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta jūsų šuns vedliu ir jis neteikia emocinės paramos, tuomet privalote turėti kvalifikuoto šunų dresuotojo pažymą, patvirtinančią, kad jūsų šuo išlaikė šunų pagalbininkų elgesio viešumoje sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos rasite čia: https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf.

 

Jei šuo neatitinka nurodytų kriterijų arba teikia tik emocinę paramą (nėra ADI ar IGDF sertifikuotas šuo vedlys), jis negalės patekti į viešas keleivių erdves keltuose. Tokiais atvejais būtina vadovautis įprastomis augintinių gabenimo taisyklėmis ir šuniui užsakyti augintinio vietą.

 

Šuo vedlys privalo dėvėti skiriamuosius ženklus, pvz., specialius diržus, skarelę, pavadėlį ar liemenę, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų tokį šunį iš karto atpažinti.

 

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias rasite čia: https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf

 

Šios taisyklės taikomos tik šunims vedliams. Kitiems gyvūnams pagalbininkams taikomos įprastos augintinių gabenimo taisyklės.

 

Dėmesio! Šiame reise augintinius gabenti kelioniniame krepšyje draudžiama.

 

____________________________________________________________________________

 

Keliaujate pėsčiomis arba automobiliu su savo augintiniu maršrutu Šerbūras–Rosleras?

 

Svarbu, kad prieš keliaudami būtumėte susipažinę su ES augintinių gabenimo taisyklėmis.  Šunys vedliai, dresuoti lydėti turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, yra priimami visuose uostuose ir mūsų keltuose. Atvykę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas kelto zonas.

 

Tiek pėstieji keleiviai, tiek keliaujantys automobiliu visiems savo augintiniams vietas privalo užsakyti iš anksto, nepriklausomai nuo to, kur jie praleis kelionę – transporto priemonėje, voljere (narvelyje) ar kartu su keleiviu, naminiams gyvūnams pritaikytoje kajutėje.

 

„Stena Horizon“: augintiniai, kelionės metu liekantys keleivių transporto priemonėse, vojeruose (narvuose) ar augintiniams pritaikytose kajutėse

Keliaujantiems su šunimi „Stena Horizon“ maršrutu Rosleras–Šerbūras, vietą šunų voljere ar augintiniams pritaikytose kajutėse rekomenduojame užsakyti iš anksto. Tokią vietą už papildomą kainą galite užsakyti „Stena Plus“ užsakymų meniu „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Jei užsakysite vietą voljere, tam tikromis kelionės valandomis galėsite aplankyti savo augintinį. Į augintiniams pritaikytas „Stena Horizon“ kajutes galima pasiimti iki dviejų augintinių. Šias augintiniams pritaikytas kajutes galima užsisakyti užsakymų meniu „Kajutės“ arba susisiekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais.

 

„Stena Horizon“ maršrutuose šunys ir katės gali nemokamai likti keleivių transporto priemonėse. Vietų kiekis šunų voljeruose yra ribotas ir jas būtina užsakyti iš anksto. Vienu užsakymu galima rezervuoti iki 5 vietų augintiniams.

 

Dėmesio! Kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, pvz., transporto priemonėse. Dėl „Stena Horizon“ maršrutų trukmės, tokių šunų savininkams rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir, jei įmanoma, užsakyti vietą šunų voljere ar augintiniams pritaikytoje kajutėje.

 

„Stena Horizon“ šunų voljerų matmenys:

plotis 73 cm, aukštis 80 cm, ilgis 95 cm.

 

Kelionės su „Stena Horizon“ metu automobiliuose laikomų augintinių lankymas: antradieniais–penktadieniais nuo 10.00 iki 22.00 val., šeštadieniais nuo 10.00 iki 19.00 val., sekmadieniais ir pirmadieniais nuo 7.00 iki 19.00 val. Galimybė patekti į automobilių denį priklauso nuo oro sąlygų. Apsilankymai turi trukti ne ilgiau kaip 10 minučių.

 

„Stena Vision“: augintinius palikti automobiliuose draudžiama, jie gali keliauti tik augintiniams pritaikytose kajutėse.

Dėl kelto išplanavimo ir galimybės užsakyti vietas naminiams gyvūnams pritaikytose kajutėse, „Stena Vision“ maršrutuose naminiams gyvūnams likti transporto priemonėse draudžiama. Visiems augintiniams būtina iš anksto užsakyti vietas naminiams gyvūnams pritaikytose kajutėse. „Stena Vision“ keltuose šunų voljerų ar narvų nėra. 

 

Į augintiniams pritaikytas „Stena Vision“ kajutes galima pasiimti iki dviejų augintinių. Šias augintiniams pritaikytas kajutes galima užsisakyti užsakymų meniu „Kajutės“ arba susisekus su mūsų klientų aptarnavimo centro darbuotojais. Vienu kelionės su „Stena Vision“ užsakymu galima užsakyti tik iki dviejų vietų augintiniams. Augintinius palikti transporto priemonėse draudžiama.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 

 • šunys vedliai turi būti specialiai išdresuoti padėti neįgaliam asmeniui ir tai turi patvirtinti visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF), t. y. šunų vedlių akreditavimo įstaigų, organizacija-narė; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta jūsų šuns vedliu ir jis neteikia emocinės paramos, tuomet privalote turėti kvalifikuoto šunų dresuotojo pažymą, patvirtinančią, kad jūsų šuo išlaikė šunų pagalbininkų elgesio viešumoje sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos rasite čia: https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf.

Jei šuo neatitinka nurodytų kriterijų arba teikia tik emocinę paramą (nėra ADI ar IGDF sertifikuotas šuo vedlys), jis negalės patekti į viešas keleivių erdves keltuose. Tokiais atvejais būtina vadovautis įprastomis augintinių gabenimo taisyklėmis ir šuniui užsakyti augintinio vietą.

Šuo vedlys privalo dėvėti skiriamuosius ženklus, pvz., specialius diržus, skarelę, pavadėlį ar liemenę, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų tokį šunį iš karto atpažinti.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias rasite čia: https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf

Šios taisyklės taikomos tik šunims vedliams. Kitiems gyvūnams pagalbininkams taikomos įprastos augintinių gabenimo taisyklės.

 

___________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Haridžas–Hukvan Holandas

 

Keliaujantiems automobiliu (iki 5-ių augintinių)

Registracijos („check-in“) metu gausite spalvotą kortelę, kuri nurodys, kad vežatės augintinį. Ją reikės pakabinti ant galinio vaizdo veidrodėlio ir nenuimti, kol neišvažiuosite iš atvykimo uosto muitinės terminalo.

Keliaujantiems pėsčiomis (iki 3-jų augintinių)

Jeigu su augintiniu keliaujate be automobilio, privalote užsakyti specialų narvelį arba augintiniams pritaikytą kajutę. Kitu atveju Jūsų augintinis į keltą gali būti neįleistas.

Atvykę į keltą laikykitės mūsų darbuotojų nurodymų ir apsilankykite 9-ame denyje esančiame klientų aptarnavimo skyriuje, kur Jums suteiksime daugiau informacijos apie augintinių gabenimą.

 

Narveliai ir augintiniams pritaikytos kajutės kelte

Šildomų narvelių kiekis kelte ribotas. Rezervuokite juos iš anksto užsakymo meniu pasirinkę „Stena Plus“ ir papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Taip pat galite užsakyti augintiniams pritaikytas kajutes. Augintinius draudžiama pasiimti į restoranus, barus ar parduotuves. Kelte yra nedidelė erdvė, specialiai skirta pasivaikščiojimams su augintiniais.

 

Savo keltuose siūlome trijų dydžių narvelius:

 • dideli: 97 cm x 94 cm x 100 cm (A x P x G)
 • vidutiniai: 64 cm x 108 cm x 100 cm (A x P x G)
 • maži: 65 cm x 50 cm x 100 cm (A x P x G)

 

Dėmesio! Jei keliaujate su dideliu naminiu augintiniu, jums gali tekti lipti su juo laiptais, perlipti per aukštą durų slenkstį ar įkelti į narvelius, esančius aukščiau grindų lygio.

Į keltą leidžiama pasiimti tik šiuos naminius augintinius: šunis, kates, triušius, jūrų kiaulytes, žiurkėnus, šeškus, peles, šinšilas ir smiltpeles (mažiesiems graužikams taip pat taikomas kiekio ribojimas).

 

Kelionės dokumentai

Augintiniui ir jo kelionės dokumentams taikomi šie reikalavimai:

 • augintinis turi būti bent 15-os mėnesių amžiaus;
 • augintinis turi būti pažymėtas elektronine mikroschema (žymėjimas turi būti atliktas prieš skiepus nuo pasiutligės arba tą pačią dieną);
 • būtina turėti galiojantį skiepų sertifikatą (po skiepų nuo pasiutligės iki kelionės turi praeiti bent 21-a diena). Jei augintinis paskiepytas anksčiau ir skiepas dar galioja, šis reikalavimas netaikomas;
 • būtina turėti galiojantį Europos augintinio pasą, išduotą ES šalyje narėje, arba; Jungtinės Karalystės ar kitos ne ES šalies oficialios institucijos išduotą sveikatos sertifikatą.
 • Skiepai nuo kaspinuočių. Šis reikalavimas taikomas tik šunims. Augintinis nuo kaspinuočių turi būti paskiepytas 1–5 dienos (24–120 val.) iki atvykimo į Jungtinę Karalystę ir tai turi patvirtinti įrašas ES gyvūno augintinio pase (taikoma tik reisams iš Hukvan Holando į Haridžą).

 

Kelionei pasibaigus

Kai išlipsite iš kelto Haridžo tarptautiniame jūrų uoste, Jūsų augintinį gali patikrinti DEFRA (Aplinkos apsaugos, maisto ir veterinarijos departamento) darbuotojai. Rekomenduojame su savimi turėti visus privalomus augintinio dokumentus. Toks patikrinimas yra standartinė JK jūrų uostų apsaugos procedūra.

Jei norite daugiau sužinoti apie DEFRA ir JK galiojančius reikalavimus apsilankykite DEFRA svetainėje arba JK vyriausybės svetainėje adresu GOV.UK.

Jei turite klausimų arba norite gauti daugiau informacijos, kreipkitės į mūsų klientų aptarnavimo skyrių.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Geteborgas–Frederikshaunas

 

Augintiniams skirtų vietų kiekis ribotas, todėl užsakydami kelionę užregistruokite visus kartu keliaujančius augintinius.  Uosto terminale privalote informuoti registracijos darbuotojus apie kartu keliaujančius augintinius. Kates būtina laikyti narveliuose / specialiuose krepšiuose. 

Visuose mūsų keltuose kelionės metu automobilių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.


„Stena Jutlandica“

Naminius augintinius leidžiama palikti atvirame transporto priemonių denyje pastatytuose automobiliuose, taip pat su jais galima būti šunims pritaikytoje poilsio zonoje.

„Stena Danica“

Naminius augintinius leidžiama palikti automobiliuose (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais), taip pat su jais galima būti šunims pritaikytoje poilsio zonoje.

„Stena Vinga“

Naminius augintinius leidžiama palikti automobiliuose (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais), taip pat su jais galima būti šunims pritaikytoje poilsio zonoje. Šiame kelte taip pat yra nedidelė erdvė, skirta pasivaikščiojimams su augintiniais.

 

Dėmesio! Danijoje šunis privaloma apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas veterinaro paslaugų nekompensuoja.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Grena–Halmstadas

Naminius augintinius leidžiama palikti atvirame transporto priemonių denyje pastatytuose automobiliuose (visais metų laikais), taip pat galite su jais būti specialioje 7-to denio zonoje. Kelionės metu transporto priemonių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.

 

Dėmesio! Danijoje šunis privaloma apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas veterinaro paslaugų nekompensuoja.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Rostokas–Treleborgas

 

Jei keliaujate su augintiniu, privalote užsakymo metu rezervuoti jam vietą, o atvykę į uostą apie tai pranešti registratūroje.

 

Keltuose „Mecklenburg-Vorpommern“ ir „Skåne“ iš anksto užsakomų kajučių, kuriose galima apsistoti su gyvūnais, skaičius yra ribotas.  Jeigu augintiniams pritaikytos kajutės neužsakysite, kartu gabenamą augintinį privalote užregistruoti užsakymų meniu „Papildomos paslaugos“. Jeigu vietų augintiniams neliko, augintinio su savimi į šį reisą pasiimti negalėsite. Tokiu atveju rinkitės kitą reisą. Augintinius draudžiama pasiimti į restoranus, barus ar parduotuves. Su augintiniais galima būti specialiai jiems pritaikytose denio zonose.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kylis–Geteborgas

 

Jei ketinate su augintiniu keliauti maršrutu Kylis–Geteborgas, privalote iš anksto užsakyti augintiniams pritaikytą kajutę. Augintiniams pritaikytų kajučių kiekis visuose reisuose ribotas. Kajutėje leidžiama laikyti ne daugiau dviejų augintinių.  Dėmesio! Jeigu augintiniams pritaikytų kajučių nebeliko, augintinių su savimi į šį reisą pasiimti negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Registruodamiesi reisui privalote užregistruoti savo augintinį. Mūsų darbuotojai Jus palydės iki augintiniams pritaikytos kajutės. Su augintiniu galite būti tik specialiai pritaikytoje kajutėje arba pasivaikščiojimams su augintiniais skirtoje zonoje. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Gdynė–Karlskruna

 

Keltuose „Stena Spirit“, „Stena Ebba“ ir „Stena Estelle“ augintinius galima gabenti tik specialiai pritaikytose kajutėse. Augintiniams pritaikytų kajučių kiekis visuose reisuose ribotas. Jeigu augintiniams pritaikytų kajučių nebeliko, augintinių su savimi į šį reisą pasiimti negalėsite.Registruodamiesi reisui privalote užregistruoti savo augintinį. Paskui mūsų darbuotojai Jus palydės iki augintiniams pritaikytos kajutės. Augintiniai į keleivių zonas, išskyrus specialiai skirtą pasivaikščiojimams su augintiniais, neįleidžiami. Už kajutės ribų išvesti šunys turi būti su pavadėliu ir mūvėti antsnukį. Kates būtina gabenti narveliuose / specialiuose krepšiuose.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Travemiundė–Liepoja

 

Keltais „Stena Flavia“ ar „Stena Livia“ tarp Travemiundės ir Liepojos vykstantys keleiviai su savimi gali pasiimti augintinius. Tačiau būtina iš anksto užsakyti augintiniams pritaikytą kajutę.  Keltuose yra po dvi augintiniams pritaikytas kajutes. Jeigu augintiniams pritaikytų kajučių nebeliko, augintinių su savimi į šį reisą pasiimti negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Augintinius vestis arba įsinešti į bendrąsias keleivių zonas draudžiama. Už kajutės ribų išvesti šunys turi būti su pavadėliu ir mūvėti antsnukį.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Nineshamnas–Ventspilis

 

Keltuose „Stena Baltica“ ir „Stena Scandica“ yra naminiams gyvūnams pritaikytos kajutės, kuriose galite keliauti kartu su savo augintiniais. Jei pasirinksite augintiniams pritaikytą kajutę, Jūsų augintiniams papildomas mokestis nebus taikomas, tačiau užsakyme turėsite nurodyti augintinių skaičių (kajutėje leidžiama gabenti ne daugiau kaip 5-is augintinius). Vasaros sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) augintinius leidžiama laikyti automobilyje. Nustatytu laiku, su įgulos nario palyda, savo augintinius galėsite aplankyti. Automobilyje gabenamiems naminiams augintiniams taikomas papildomas mokestis. 

____________________________________________________________________________

 

Kokios atsakomybės taikomos kelto keleiviams gabenantiems augintinius?

 

 • Savo augintiniams privalote užtikrinti tinkamas sąlygas.
 • Jei augintiniai keliauja transporto priemonėje arba specialiame narvelyje, jie privalo ten likti visą kelionės laikotarpį.
 • Šunis rekomenduojame gabenti specialiuose kelte įrengtuose narvuose. „Stena Line“ neatsako už bet kokią žalą, atsiradusią dėl nesinaudojimo mūsų siūloma narvų paslauga.
 • Jūs privalote laikytis visų ES ir JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS).
 • „Stena Line“ neatsako už pateiktos informacijos netikslumus.
 • Jei Jūsų augintinis neatitinka ES ar JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS), JK gali būti taikomas priverstinis karantinas iki 6 mėnesių arba augintinis gali būti išsiųstas atgal.
 • „Stena Line“ yra PETS akredituota kompanija, todėl privalo tikrinti augintinių dokumentus ir turi teisę nepriimti augintinių į keltą, jei dokumentai neatitinka PETS reikalavimų.
 • Jei ketinate savo augintinį karantinuoti, privalote tuo pasirūpinti patys ir padengti visas susijusias išlaidas. Prieš kelionę privalėsite pateikti „Stena Line“ visus privalomus dokumentus.
 • „Stena Line“ neatsako už bet kokią žalą, atsiradusią dėl ES gyvūnų gabenimo ir PETS taisyklių nesilaikymo.
 • Mes neprisiimame jokios atsakomybės už bet kokią žalą, kurią kelte gali sukelti Jūsų augintinis. Jūs sutinkate, kad jei dėl Jūsų augintinio kaltės įvyks koks nors incidentas, apie tai bus informuotos atsakingos institucijos. Tokiose situacijose Jums gali grėsti administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.

____________________________________________________________________________

 

Neteisėta prekyba gyvūnais


„Stena Line“ griežtai vertina neteisėtą prekybą gyvūnais ir siekia tokią praktiką sustabdyti. Bendradarbiaudama su DAERA ir DEFRA „Stena Line“ aktyviai kovoja su neteisėta gyvūnų prekyba ir jų gabenimu tarp Airijos ir Didžiosios Britanijos. Tyrėjai turi teisę sustabdyti ir apieškoti transporto priemones, priklausančias asmenims, kurie įtariami neteisėta prekyba šunimis ir kitais gyvūnais. Visiems keleiviams, apkaltintiems neteisėtu gyvūnu gabenimu, keliauti keltu draudžiama. Už neteisėtą prekybą gyvūnais gresia baudžiamoji atsakomybė ir gyvūnų konfiskavimas.

____________________________________________________________________________

 

 

Atsakomybės atsisakymas

 

„Stena Line“ neatsako už jokias šios svetainės nuorodas ar turinį. Nuorodos mūsų svetainėje teikiamos siekiant padėti Jums surasti reikiamą informaciją, tačiau „Stena Line“ neatsako už tokios informacijos netikslumus.

____________________________________________________________________________