Ar galiu pasiimti savo augintinį kartu keliauti keltu?

Žinoma! Nepalikite savo keturkojo draugo – juk jis šeimos dalis! Pasiimkite savo augintinius su savimi, kad ir jie galėtų pasimėgauti kelione. „Stena Line“ keltuose mes priimame naminius augintinius, kuriuos galite laikyti atskirame voljere kelte (patariame narvelį užsisakyti iš anksto), kelionės metu laikyti su savimi (kiekviename maršrute taikomos skirtingos taisyklės) arba automobilyje (tai galima ne visuose maršrutuose, žr. konkretaus maršruto informaciją).  Kai kuriuose mūsų keltuose yra gyvūnams pritaikytų kajučių. Jas galima užsisakyti iš anksto.

____________________________________________________________________________

 

Ar galiu keliauti su šunimi vedliu, kuris dresuotas padėti asmenims su klausos sutrikimais arba sergantiems autizmu?

 

Šunys vedliai yra priimami visuose mūsų uostuose bei laivuose ir turi teisę keliauti nemokamai.  Augintiniams leidžiama patekti į visų "Stena Line" maršrutų ir laivų keleivinius denius. Registruodamiesi uoste visi šunys vedliai, klausos ar autizmo asistentai privalo turėti reikiamus dokumentus, o keliaudami visą laiką dėvėti tinkamus diržus ir liemenes. Toliau pateikiamos konkrečios taisyklės, susijusios su šunimis pagalbininkais maršrutuose Airijos jūroje.

____________________________________________________________________________

 

Kokie skiepai reikalingi mano augintiniui?

 

Jeigu keliaujate į Didžiąją Britaniją ar Europą, privalote turėti būtinųjų augintinio skiepų dokumentus. Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

 

Šunims, keliaujantiems iš žemyninės Europos dalies į Jungtinę Karalystę, gydymas nuo kaspinuočių turėjo būti atliktas likus ne mažiau kaip 24-120 valandų iki registracijos. ES gyvūno augintinio pase turi būti nurodytas gydymo laikas ir data.  Šiaurės Airijos gyventojams informacija pateikta svetainėje https://www.daera-ni.gov.uk/articles/travelling-pets, nekomercinėms gyvūnų augintinių kelionėms tarp Šiaurės Airijos ir Didžiosios Britanijos nebus reikalaujama turėti gyvūnų augintinių pasą ar atlikti įprastus patikrinimus (iki atskiro pranešimo).

 

Naminiai gyvūnai turi būti paskiepyti nuo pasiutligės.  Pasirūpinkite, kad Jūsų augintinis būtų paženklintas mikroschema, kitaip skiepų dokumentai negalios.  Prieš skiepijimą šuo turi būti bent 12 savaičių, o kelionės metu skiepo galiojimas turi būti nepasibaigęs.  Atlikus vakcinaciją nuo pasiutligės, iki kelionės turi praeiti 21 diena.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintiniui reikalingas augintinio pasas?

 

Kelionėms su šunimis, katėmis ar šeškais taikomos ES augintinio paso reikalavimai. ES augintinio pasas arba sveikatos sertifikatas kelionėms Europoje pakeitė visus anksčiau naudotus pasus ir kitus dokumentus, įskaitant PETS. Paženklinus augintinį ir atlikus kraujo tyrimą, ES augintinio pasą gali išduoti bet kuris įgaliotas veterinarijos gydytojas.

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d., JK tipo ES gyvūnų pasai, iki 2020 m. gruodžio 31 d. išduoti Didžiojoje Britanijoje arba Šiaurės Airijoje, nebegalioja. Laikinai Šiaurės Airijos gyventojai dėl naminių gyvūnų gali kreiptis į privačia praktika užsiimančius veterinarus, kurie gali atnaujinti augintinio pasą kelionėms. Neužilgo bus pradėtas naujų JK (Šiaurės Airijos) tipo ES gyvūnų pasų išdavimas.


Informacija susijusi su „Brexit“: 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionių iš Didžiosios Britanijos į ES su šunimis, katėmis ar šeškais taisyklės. Daugiau informacijos rasite adresu GOV.UK.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokie augintinio dokumentai privalomi?

 

Pagal ES gyvūnų augintinių judėjimo sistemą, visi tarp ES valstybių narių judantys gyvūnai, katės ir čiužiniai turi atitikti tas pačias gyvūnų sveikatos apsaugos taisykles. Visi naminiai gyvūnai, keliaujantys tarp Airijos Respublikos ir JK, JK bei žemyninės Europos ir visos Europos, turi būti mikroįsegti ir turėti pasą. Daugiau informacijos apie 2014 m. gruodžio 29 d. atliktus kelionių su gyvūnais pakeitimus galite rasti spustelėję šią nuorodą – ES gyvūnų augintinių kelionių planas.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintinis turi būti pažymėtas mikroschema?

 

Visi augintiniai, keliaujantys iš Airijos Respublikos į JK arba Europą ir iš JK į Europą, privalo būti pažymėti mikroschema ir turėti augintinio pasą. Įgaliotas veterinarijos gydytojas privalo pritvirtinti elektroninę mikroschemą, leidžiančią identifikuoti gyvūną. Augintinių identifikavimo numerių registraciją tvarko kelios specializuotos organizacijos. Augintinio žymėjimas taip pat naudingas, kai reikia surasti pradingusį augintinį. 

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos kelionėms su naminiais gyvūnais po „Brexit“?

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionėms iš Didžiosios Britanijos į ES (įskaitant keliones iš Didžiosios Britanijos į Airiją) su šunimis, katėmis ar šeškais taikomos taisyklės. Daugiau informacijos rasite pasinaudoję toliau pateiktomis nuorodomis.

Kelionės su naminiais gyvūnais iš Didžiosios Britanijos į ES >>

Kelionės su naminiais gyvūnais tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos >>

Kelionės su naminiais gyvūnais iš Airijos Respublikos į Didžiąją Britaniją >>

___________________________________________________________________________

 

Jei augintinį paliksiu automobilyje, ar galėsiu kelionės metu jį aplankyti?

 

Tokios galimybės negalime garantuoti, tačiau kai kuriuose keltuose tai daryti leidžiama.  Jei norite gauti daugiau informacijos, užsakydami kelionę pasiteiraukite mūsų darbuotojų.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos, jei keliauju su daugiau nei 5 augintiniais?

 

Nuo 2014 m. gruodžio 29 d., pasikeitus ES kelionių su augintiniais sistemai, gabenantiems daugiau nei penkis augintinius taikomos papildomos taisyklės. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą: ES kelionių su gyvūnais augintiniais sistema.

 

Jei keliaujate su 6 ar daugiau gyvūnų, pvz., jei ketinate dalyvauti kokiame nors konkurse ar kitokiame renginyje, turite užpildyti nekomercinio judėjimo deklaracijos formą. Šią formą turėsite pateikti registruodamiesi kelionei. Ją galite užsisakyti mūsų aptarnavimo centre, pateikę dalyvavimo konkurse ar kitame renginyje įrodymus. 

 

Jei keliaujate su 6 ar daugiau gyvūnų ne  su tikslu dalyvauti konkurse ar kitokiame renginyje, privalote susisiekti su mūsų krovinių skyriumi ir pateikti visus komerciniam gyvūnų pervežimui reikalingus dokumentus.

 

Dėmesio! Maršrutu Harvičas–Huk van Holandas keliauti su šešiais ar daugiau gyvūnų draudžiama.

 

Naudingos nuorodos (JK)

 

Atleidimo nuo mokesčių deklaracijos formos

Kelionė su augintiniais iš Šiaurės Airijos

Komercinis augintinių gabenimas iš Šiaurės Airijos 

JK vyriausybės informacija apie gyvūnų eksportą

____________________________________________________________________________

 

Keliauju su arkliais, ar galiu bilietą užsisakyti internetu?

 

Iki 12 m ilgio arklio gardą maršrutuose Belfastas–Kernrajenas ir Belfastas–Liverpulis, tarp Švedijos ir Danijos bei tarp Švedijos ir Vokietijos galima užsisakyti internetu. Šiuose maršrutuose vietas transporto priemonėms, kurių ilgis viršija 12 m, būtina užsakyti mūsų krovinių skyriuje. Mažesnius nei 14 m ilgio gardus galima užsisakyti keliaujant tarp Švedijos ir Lenkijos. Keliones visais kitais maršrutais galite užsisakyti per  „Stena Line Freight“.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kernrajanas–Belfastas

 

Naminiai gyvūnai gali keliauti nemokamai transporto priemonėse, mūsų narvuose ir saugiuose krepšiuose jiems gabenti (maksimalus dydis: 80 cm x 52 cm x 52 cm), tačiau juos būtina užsisakyti iš anksto (išskyrus pagalbinius gyvūnus). Tai galima padaryti užsakymo etape „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“.

 

Mūsų kelto narvai tinka naminiams gyvūnėliams, pvz., katėms ir šunims. Jei vežate gyvulius, egzotiškus, pavojingus ar didesnius gyvūnus, prieš užsakydami turite susisiekti su klientų aptarnavimo skyriumi, kad išsiaiškintumėte, ar laive esančios patalpos yra tinkamos saugiam gyvūno / augintinio vežimui.

 

Automobiliu

Narvus galima iš anksto užsakyti be papildomo mokesčio arba, esant pageidavimui, jūsų augintinis visos kelionės metu gali likti transporto priemonėje ar saugiame naminiams gyvūnams gabenti skirtame kelioniniame krepšyje (maksimalus dydis 80 cm x 52 cm x 52 cm). 

 

„Stena Superfast VII“ ir „Stena Superfast VIII“ yra speciali naminiams gyvūnams skirta zona, kurioje gali keliauti nedidelės katės ir šunys kartu su šeimininkais, jei visos kelionės metu gyvūnai laikomi mažame kelioniniame krepšyje (maksimalus dydis – 80 cm x 52 cm x 52 cm). Visą kelionės laiką gyvūnai turi likti krepšiuose ir jų negalima įsinešti į kitas keleivių zonas. Vietą gyvūnams skirtoje zonoje reikia užsisakyti iš anksto. Šunys ar katės, kuriems atskira vieta specialiuose narvuose iš anksto nebuvo užsakyta ir kurie netelpa į atskirą nedidelį krepšį, į gyvūnams skirtą zoną kelte nebus įleidžiami. Jei maršrutas vykdomas kitu keltu, į keleivių zonas augintiniai neįleidžiami.

 

Pėstieji keleiviai, nesinaudojantys augintiniams skirta zona, savo naminiams gyvūnams gali užsakyti narvą.

 

Dėmesio! Gyvūnus gabenti įprastuose maišuose ar krepšiuose draudžiama. Norėdami pasiimti gyvūną su savimi privalote turėti specializuotą gyvūnams gabenti skirta kelioninį krepšį ar narvelį, su saugiu durelių ar užtrauktuko fiksavimo mechanizmu, kad augintinis būtų saugiai uždarytas. Vietos visiems augintiniams turi būti užsakytos iš anksto, nes kiekviename maršrute į keltą leidžiama įnešti tik tam tikrą krepšių skaičių.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • turi būti specialiai apmokyti padėti neįgaliam asmeniui ir patvirtinti organizacijos, kuri yra visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF) narė, akreditavimo įstaigų, teikiančių pagalbą šunų organizacijoms visame pasaulyje; arba
 • jei ADI ar IGDF nepripažįsta gyvūno kaip pagalbinio šuns ir augintinis nėra emocinę paramą teikiantis šuo, tuomet kvalifikuotas šunų dresuotojas turi pateikti rašytinius įrodymus, kad gyvūnas išlaikė šunų pagalbininkų viešosios prieigos sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos galite rasti čia (https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Jei jūsų šuo neatitinka pirmiau minėtų kriterijų arba yra emocinės paramos šuo, kuris ADI ar IGDF nėra pripažįstamas šunimi pagalbininku, jūsų šuniui nebus leidžiama keliauti viešosiose kelto zonose. Tokiais atvejais užsakykite savo šuniui augintinio vietą pagal mūsų įprastas taisykles.

Jūsų šuo turi būti su atpažįstamais diržais, skarele, pavadėliu ar šuns liemene, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų iš karto atpažinti jūsų šunį.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias galite rasti čia (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

Ši politika taikoma tik šunims pagalbininkams. Bet kokie kiti gyvūnai pagalbininkai keliauja kaip naminiai gyvūnai pagal mūsų įprastas taisykles.

 

 

Emocinę paramą teikiantys šunys gali keliauti naminių gyvūnų kelioniniuose krepšiuose (maksimalus dydis: 80 cm x 52 cm x 52 cm) „Stena Superfast VII“ ir „Superfast VIII“ keltuose maršrutu Kernrajenas–Belfastas. Emocinę pagalbą teikiantys šunys privalo turėti rašytinį psichikos sveikatos priežiūros specialisto arba bendrosios praktikos gydytojo patvirtinimą. Vietą emocinę paramą teikiantiems šunims reikia užsakyti susisiekus su aptarnavimo centru.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Liverpulis–Belfastas

 

Automobiliu

Keliaujantiems maršrutu Liverpulis–Belfastas, rekomenduojame iš anksto užsisakyti kelte šuns narvą. Šuns narvui taikomas papildomas mokestis. Jį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Užsakę narvą kelte, bet kuriuo kelionės metu galėsite aplankyti savo augintinį ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Taip pat mes nemokamai teikiame ėdalą šunims.

 

Keliaujantys su dideliais šunimis turi atkreipti dėmesį į šiam maršrutui siūlomų narvų dydžius: gylis 100 cm, aukštis 82,5 cm, plotis 75 cm.

 

Dėmesio! Kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, pvz., transporto priemonėse. Tokių šunų savininkams rekomenduojame imtis papildomų atsargumo ir šunų apsaugos priemonių.

 

Keliaujantiems be automobilio

Gyvūnus draudžiama laikyti kajutėse ar kitose keleivių zonose. Keleiviai  privalo iš anksto užsakyti narvus kelte šunims, kurie įrengti denyje „Promenade Deck“. Čia keleiviai juos gali aplankyti bet kuriuo kelionės metu. Taip pat yra galimybė išvesti šunis pasivaikščioti saugioje aplinkoje kelte ir pašerti nemokamai teikiamu ėdalu šunims. Narvams taikomas papildomas mokestis. Juos užsakyti galima žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“.

 

Keliaujantys su dideliais šunimis turi atkreipti dėmesį į šiam maršrutui siūlomų narvų dydžius: gylis 100 cm, aukštis 82,5 cm, plotis 75 cm.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • turi būti specialiai apmokyti padėti neįgaliam asmeniui ir patvirtinti organizacijos, kuri yra visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF) narė, akreditavimo įstaigų, teikiančių pagalbą šunų organizacijoms visame pasaulyje; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta gyvūno kaip pagalbinio šuns ir augintinis nėra emocinę paramą teikiantis šuo, tuomet kvalifikuotas šunų dresuotojas turi pateikti rašytinius įrodymus, kad gyvūnas išlaikė šunų pagalbininkų viešosios prieigos sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos galite rasti čia (https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Jei jūsų šuo neatitinka pirmiau minėtų kriterijų arba yra emocinės paramos šuo, kuris ADI ar IGDF nėra pripažįstamas šunimi pagalbininku, jūsų šuniui nebus leidžiama keliauti viešosiose kelto zonose. Tokiais atvejais užsakykite savo šuniui augintinio vietą pagal mūsų įprastas taisykles.

Jūsų šuo turi būti su atpažįstamais diržais, skarele, pavadėliu ar šuns liemene, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų iš karto atpažinti jūsų šunį.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias galite rasti čia (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

Ši politika taikoma tik šunims pagalbininkams. Bet kokie kiti gyvūnai pagalbininkai keliauja kaip naminiai gyvūnai pagal mūsų įprastas taisykles.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Holihedas–Dublinas

 

Automobiliu

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio; taip pat kelionės metu augintinį galite palikti transporto priemonėje. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

Keliaujantiems be automobilio

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

„Stena Estrid“ narvelių matmenys:
plotis 110 cm, aukštis 80 cm, gylis 90 cm
plotis 100 cm, aukštis 80 cm, gylis 100 cm
plotis 210 cm, aukštis 80 cm, gylis 100 cm

„Stena Adventurer“ narvelių matmenys:
plotis 65 cm, aukštis 72 cm, gylis 100 cm

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • turi būti specialiai apmokyti padėti neįgaliam asmeniui ir patvirtinti organizacijos, kuri yra visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF) narė, akreditavimo įstaigų, teikiančių pagalbą šunų organizacijoms visame pasaulyje; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta gyvūno kaip pagalbinio šuns ir augintinis nėra emocinę paramą teikiantis šuo, tuomet kvalifikuotas šunų dresuotojas turi pateikti rašytinius įrodymus, kad gyvūnas išlaikė šunų pagalbininkų viešosios prieigos sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos galite rasti čia (https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Jei jūsų šuo neatitinka pirmiau minėtų kriterijų arba yra emocinės paramos šuo, kuris ADI ar IGDF nėra pripažįstamas šunimi pagalbininku, jūsų šuniui nebus leidžiama keliauti viešosiose kelto zonose. Tokiais atvejais užsakykite savo šuniui augintinio vietą pagal mūsų įprastas taisykles.

Jūsų šuo turi būti su atpažįstamais diržais, skarele, pavadėliu ar šuns liemene, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų iš karto atpažinti jūsų šunį.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias galite rasti čia (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

Ši politika taikoma tik šunims pagalbininkams. Bet kokie kiti gyvūnai pagalbininkai keliauja kaip naminiai gyvūnai pagal mūsų įprastas taisykles.

 

Dėmesio! Keliaujant šiuo maršrutu gyvūnus pasiimti su savimi kelioniniame krepšyje draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Fišgardas–Rosleras

 

Automobiliu

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio; taip pat kelionės metu augintinį galite palikti transporto priemonėje. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

 

Keliaujantiems be automobilio

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • turi būti specialiai apmokyti padėti neįgaliam asmeniui ir patvirtinti organizacijos, kuri yra visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF) narė, akreditavimo įstaigų, teikiančių pagalbą šunų organizacijoms visame pasaulyje; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta gyvūno kaip pagalbinio šuns ir augintinis nėra emocinę paramą teikiantis šuo, tuomet kvalifikuotas šunų dresuotojas turi pateikti rašytinius įrodymus, kad gyvūnas išlaikė šunų pagalbininkų viešosios prieigos sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos galite rasti čia (https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Jei jūsų šuo neatitinka pirmiau minėtų kriterijų arba yra emocinės paramos šuo, kuris ADI ar IGDF nėra pripažįstamas šunimi pagalbininku, jūsų šuniui nebus leidžiama keliauti viešosiose kelto zonose. Tokiais atvejais užsakykite savo šuniui augintinio vietą pagal mūsų įprastas taisykles.

Jūsų šuo turi būti su atpažįstamais diržais, skarele, pavadėliu ar šuns liemene, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų iš karto atpažinti jūsų šunį.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias galite rasti čia (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

Ši politika taikoma tik šunims pagalbininkams. Bet kokie kiti gyvūnai pagalbininkai keliauja kaip naminiai gyvūnai pagal mūsų įprastas taisykles.

 

Dėmesio! Keliaujant šiuo maršrutu gyvūnus pasiimti su savimi kelioniniame krepšyje draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Šerbūras–Rosleras

 

Automobiliu

Kates ir šunis automobilyje galite gabenti nemokamai, taip pat už papildomą mokestį, kelionei į kiekvieną pusę, galite užsakyti šildomą šuns narvą kelte. Narvų kiekis yra ribotas, todėl juos  būtina užsakyti iš anksto. Jei laisvų narvų nėra, savo augintinį privalote laikyti automobilyje. Į kajutes augintinius pasiimti  DRAUDŽIAMA . Jei keliaujate su augintiniu, apie tai privalote pranešti iš anksto, atlikdami bilieto užsakymą. Narvą galite užsakyti žingsnyje „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Daugiausiai su savimi galite pasiimti 5 augintinius.

 

Keleiviams iš anksto užsakiusiems šuns narvą kelte, keleivių aptarnavimo skyriuje „Guest Services“ bus suteiktas specialus patekimo kodas. Šunų narvai laikomi „Promenade Deck“ denyje. Savo augintinį kelionės metu galėsite bet kada aplankyti ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Augintiniai, išskyrus šunis vedlius, į keleivių zonas neįleidžiami.

 

Dėmesio! Kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, pvz., transporto priemonėse. Dėl šios kelionės trukmės, tokių šunų savininkams rekomenduojame imtis papildomų atsargumo ir naudotis specialiais narvais, jei įmanoma. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad augintinius pasiimti su savimi į kajutes draudžiama . Taip pat svarbu, kad prieš keliaudami susipažintumėte su ES augintinių gabenimo taisyklėmis . 

 

Augintinių paliktų automobiliuose lankymo laikai: augintinius antradienio–penktadienio reisuose galite lankyti nuo 10.00 iki 22.00 val., šeštadienio reisuose nuo 10.00 iki 19.00 val., o sekmadienio ir pirmadienio reisuose nuo 07.00 iki 19.00 val. Apsilankymai automobilių denyje turi trukti ne ilgiau kaip 10 minučių ir priklauso nuo oro sąlygų.

 

„Stena Horizon“ šunų narvų matmenys:

plotis 73 cm, aukštis 80 cm, gylis 95 cm.

 

Šunys pagalbininkai gali lankytis visose viešosiose mūsų uostų ir laivų erdvėse, be to, jie keliauja nemokamai, jei yra laikomi su antsnukiu ir (arba) pavadėliu bei atitinka šiuos kriterijus:

 • turi būti specialiai apmokyti padėti neįgaliam asmeniui ir patvirtinti organizacijos, kuri yra visateisė „Assistance Dogs International“ (ADI) arba Tarptautinės šunų gidų federacijos (IGDF) narė, akreditavimo įstaigų, teikiančių pagalbą šunų organizacijoms visame pasaulyje; arba
 • Jei ADI ar IGDF nepripažįsta gyvūno kaip pagalbinio šuns ir augintinis nėra emocinę paramą teikiantis šuo, tuomet kvalifikuotas šunų dresuotojas turi pateikti rašytinius įrodymus, kad gyvūnas išlaikė šunų pagalbininkų viešosios prieigos sertifikavimo testą pagal ADI nustatytus reikalavimus, kuriuos galite rasti čia (https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Jei jūsų šuo neatitinka pirmiau minėtų kriterijų arba yra emocinės paramos šuo, kuris ADI ar IGDF nėra pripažįstamas šunimi pagalbininku, jūsų šuniui nebus leidžiama keliauti viešosiose kelto zonose. Tokiais atvejais užsakykite savo šuniui augintinio vietą pagal mūsų įprastas taisykles.

Jūsų šuo turi būti su atpažįstamais diržais, skarele, pavadėliu ar šuns liemene, kad laivo įgula ir kiti keleiviai galėtų iš karto atpažinti jūsų šunį.

Mes vadovaujamės Lygių galimybių ir žmogaus teisių komisijos gairėmis, kurias galite rasti čia (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

Ši politika taikoma tik šunims pagalbininkams. Bet kokie kiti gyvūnai pagalbininkai keliauja kaip naminiai gyvūnai pagal mūsų įprastas taisykles.

 

 Keliaujantiems be automobilio

Kates ir šunis pasiimti su savimi į kajutę ar į bet kurią kitą keleivių zoną draudžiama. Už papildomą mokestį, kelionei į kiekvieną pusę, galite užsakyti šildomą šuns narvą kelte. Narvų kiekis yra ribotas, todėl juos būtina užsakyti iš anksto. Į kajutes augintinius pasiimti DRAUDŽIAMA. Jei keliaujate su augintiniu, apie tai privalote pranešti iš anksto, atlikdami bilieto užsakymą. Narvą galite užsakyti žingsnyje „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Daugiausiai su savimi galite pasiimti 5 augintinius.

 

Keleiviams iš anksto užsakiusiems šuns narvą kelte, keleivių aptarnavimo skyriuje „Guest Services“ bus suteiktas specialus patekimo kodas. Šunų narvai laikomi „Promenade Deck“ denyje. Savo augintinį kelionės metu galėsite bet kada aplankyti ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Augintiniai, išskyrus šunis vedlius, į keleivių zonas neįleidžiami.

 

„Stena Horizon“ šunų narvų matmenys:

plotis 73 cm, aukštis 80 cm, gylis 95 cm.

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, gali lankytis visose uosto zonose ir mūsų keltuose. Įlipę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas kelto zonas.

 

Dėmesio!Svarbu, kad prieš keliaudami susipažintumėte su ES augintinių gabenimo taisyklėmis

___________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Harvičas–Huk van Holandas

 

Kelionė automobiliu (ne daugiau 5 augintinių)

Registruodamiesi gausite spalvotą pakabuką, kuris nurodys, kad vežatės augintinį. Jį reikės pakabinti ant galinio vaizdo veidrodėlio ir nenuimti, kol neišvažiuosite iš kiekvieno uosto muitinės terminalo.

Kai įlipsite į keltą, prašysime laikytis mūsų darbuotojų nurodymų. Įlipę į laivą nueikite iki 9 denyje esančios registratūros, kur mes Jums suteiksime daugiau informacijos apie augintinių gabenimo „Stena Line“ keltuose taisykles.

 

Keliaujantiems be automobilio (ne daugiau kaip 3 augintinių)

Jeigu keliaujate be automobilio, turite užsakyti kajutę, kurioje galima apsistoti su augintiniu, arba narvelį augintiniui. Antraip Jūsų su augintiniu gali nepriimti į keltą.

Atvykę į keltą nueikite iki 9 denyje esančios registratūros, kur mūsų personalas Jums pagelbės.

 

Kelte nuomojami narveliai

Kelte turimų narvelių augintiniams ir kajučių, kuriose galima apsistoti su gyvūnais, kiekis ribotas, todėl juos (jas) rekomenduojame užsakyti prieš kelionę internetu arba paskambinus mums. Augintinius taip pat galite gabenti automobilyje. Šunis rekomenduojame laikyti narvelyje arba pasiimti į kajutę, kurioje galima apsistoti su gyvūnais. 

 

Mūsų keltuose siūlomi narveliai yra trijų dydžių:

·        dideli narvai: 97 cm x 94 cm x 100 cm (A x P x G)

·        vidutiniai narveliai: 64 cm x 108 cm x 100 cm (A x P x G)

·        maži narveliai: 65 cm x 50 cm x 100 cm (A x P x G)

 

Dėmesio! Narveliai laikomi po automobilių deniu, kur pateksite nusileidę laiptais. Dideliems naminiams gyvūnams, sveriantiems iki 25 kg, reikės kartu su Jumis nulipti laiptais ir persikelti per aukštą durų slenkstį, taip pat juos gali tekti įkelti narvus, kurie yra aukščiau grindų lygio.

 

Kelionei pasibaigus

Kai išlipsite iš kelto Harvičo tarptautiniame uoste, Jūsų augintinį gali patikrinti DEFRA (aplinkos apsaugos, maisto ir veterinarijos skyriaus) darbuotojai.

Rekomenduojame su savimi turėti visus būtinus Jūsų augintinio dokumentus. Tai standartinė procedūra JK jūrų uostuose. Jei norite daugiau sužinoti apie DEFRA ir JK reikalavimus augintiniui, paspauskite DEFRA nuorodą.

Informacija susijusi su „Brexit“: 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionių iš Didžiosios Britanijos į ES su šunimis, katėmis ar šeškais taisyklės. Daugiau informacijos rasite adresu GOV.UK.

Taip pat galite susisiekti su „Stena Line“ skambučių centro darbuotojais.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Geteborgas–Frederikshaunas

 

Turime ribotą vietų kiekį augintiniams, todėl užsakant kelionę būtina nurodyti visus kartu keliaujančius augintinius.  Uosto terminale mūsų registracijos darbuotojus privalote informuoti apie kartu keliaujančius augintinius. Kates būtina laikyti narveliuose / specialiuose krepšiuose. 

Visuose mūsų keltuose kelionės metu automobilių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.


„Stena Jutlandica“

Naminiams gyvūnams leidžiama likti automobilyje, atvirame transporto priemonių denyje, arba šunims draugiškoje poilsio zonoje.

„Stena Danica“

Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais) arba šunims pritaikytoje poilsio zonoje.

„Stena Vinga“

Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais) arba šunims pritaikytoje poilsio zonoje. Taip pat yra nedidelė erdvė, skirta pasivaikščiojimams su augintiniais.

 

Dėmesio! Danijoje šunis privaloma apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas nekompensuoja veterinaro paslaugų.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Grena–Halmstadas

Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje, automobilių denyje (visais metų laikais) arba galite būti su jais specialiai tam skirtoje 7 denio zonoje. Kelionės metu transporto priemonių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.

 

Dėmesio! Danijoje šunis privaloma apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas nedengia veterinaro paslaugų.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Rostokas–Treleborgas

 

Jei Jūs keliaujate su augintiniu, privalote iš anksto užsakyti jam vietą, atlikdami bilieto užsakymą, ir atvykus į uostą apie tai pranešti mūsų registratūroje.

 

Į Meklenburgą-Pomeraniją ir Skanę vykstančiuose keltuose užsakomų kajučių gyvūnams kiekis yra ribotas.  Jeigu kajutės gyvūnui neužsakysite, skiltyje „Papildomos paslaugos“ turite nurodyti, kad kartu vežatės augintinį. Jeigu skiltyje „Papildomos paslaugos“ vietų augintiniams neliko, šiame reise augintinio su savimi pasiimti negalėsite. Jei taip nutiktų, pasirinkite kitą reisą. Augintinius draudžiama pasiimti į restoranus, barus ar parduotuves. Su augintiniais galima būti specialiai tam skirtose denio zonose.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kylis–Geteborgas

 

Jei ketinate su augintiniu keliauti maršrutu Kylis–Geteborgas, privalote iš anksto užsakyti specialiai gyvūnams skirtą kajutę. Visuose reisuose gyvūnams skirtų kajučių kiekis yra ribotas. Vienoje kajutėje leidžiama laikyti ne daugiau dviejų augintinių.  Dėmesio! Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Registracijos metu privalote užregistruoti savo augintinį ir mes trumpiausiu keliu Jus palydėsime iki specialiai gyvūnams skirtos kajutės. Su augintiniu galite būti tik gyvūnams skirtoje kajutėje arba pasivaikščiojimams su augintiniais skirtoje zonoje. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Gdynė–Karlskruna

 

Keltuose „Stena Spirit“, „Stena Vision“ ir „Stena Estelle“ gyvūnus galima gabenti tik specialiai jiems skirtose kajutėse. Visuose reisuose specialiai gyvūnams skirtų kajučių kiekis yra ribotas. Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite.Registracijos metu privalote užregistruoti savo augintinį ir mes trumpiausiu keliu jus palydėsime iki specialiai gyvūnams skirtos kajutės. Su augintiniu galite būti tik pasivaikščiojimams su augintiniais skirtoje zonoje. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama. Už kajutės ribų šunys turi mūvėti antsnukį ir būti vedžiojami su pavadėliu. Kates būtina gabenti narvuose / specialiuose krepšiuose.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Travemiundė–Liepoja

 

Keliautojai vykstantys keltais „Stena Flavia“ ar „Stena Livia“, maršrutu Travemiundė–Liepoja, gali su savimi pasiimti augintinius. Tačiau augintiniams būtina iš anksto užsisakyti specialiai gyvūnams skirtą kajutę.  Siūlome dvi specialiai gyvūnams skirtas kajutes. Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama. Šunys turi mūvėti antsnukį ir gali būti vedžiojami tik su pavadėliu.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Nineshamnas–Ventspilis

 

Keltuose „Stena Baltica“ ir „Stena Scandica“ yra specialios kajutės, kuriose naminius gyvūnus laikyti leidžiama. Jei pasirinksite kajutę augintiniams, papildomas mokestis nebus taikomas, tačiau užsakyme turėsite nurodyti, kiek augintinių ketinate su savimi pasiimti (vienoje kajutėje leidžiama gabenti ne daugiau kaip 5 augintinius). Vasaros sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) augintinius leidžiama laikyti automobilyje. Nustatytu laiku, su įgulos nario palyda, savo augintinius galėsite aplankyti. Automobilyje gabenamiems naminiams gyvūnams taikomas papildomas mokestis. 

____________________________________________________________________________

 

Kokios atsakomybės taikomos kelto keleiviams gabenantiems augintinius?

 

 • Savo augintiniams privalote užtikrinti tinkamas sąlygas.
 • Jei augintiniai keliauja transporto priemonėje arba specialiame narve, jie privalo ten likti visą kelionės laikotarpį.
 • Šunis rekomenduojame gabenti specialiuose narvuose. „Stena Line“ neatsako už bet kokią žalą, patirtą nepasinaudojus mūsų siūloma narvų paslauga.
 • Jūs privalote laikytis visų ES ir JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS).
 • „Stena Line“ neatsako už pateiktos informacijos netikslumus.
 • Jeigu Jūsų augintinis neatitinka ES ir JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS), JK gyvūnui gali būti priverstinai taikomas iki 6 mėnesių karantinas arba jis gali būti išsiųstas atgal.
 • „Stena Line“ yra akredituota gyvūnų gabenimo kompanija, todėl privalo tikrinti Jūsų dokumentus ir turi teisę nepriimti augintinio, jei dokumentai neatitinka PETS reikalavimų.
 • Jei ketinate savo augintinį laikyti karantine, patys privalote tuo pasirūpinti ir padengti visas susijusias išlaidas. Prieš kelionę privalėsite pateikti „Stena Line“ visus būtinus dokumentus.
 • „Stena Line“ neatsako už bet kokią žalą, patirtą nesilaikant ES gyvūnų gabenimo ir PETS taisyklių.
 • Mes neprisiimame jokios atsakomybės už bet kokią žalą, kurią kelte gali sukelti jūsų augintinis. Jūs sutinkate, kad dėl jūsų augintinio kaltės įvykus sužalojimui ar incidentui apie tai gali būti pranešta atitinkamoms institucijoms, o kai kuriais atvejais dėl to gali būti taikoma baudžiamoji ar kita teisinė atsakomybė.

____________________________________________________________________________

 

Neteisėta prekyba gyvūnais


„Stena Line“ griežtai vertina neteisėtą prekybą gyvūnais ir siekia riboti tokią praktiką. Bendradarbiaudama su DAERA ir DEFRA, „Stena Line“ aktyviai kovoja  su neteisėta gyvūnų prekyba ir jų gabenimu maršrutais tarp Airijos ir Didžiosios Britanijos. Tyrėjai turi teisę sustabdyti ir apieškoti transporto priemones, priklausančias asmenims, kurie įtariami neteisėta prekyba šunimis ir kitais gyvūnais. Visiems keleiviams, apkaltintiems neteisėtu gyvūnu gabenimu, tęsti kelionę draudžiama. Už tokią veiklą gresia baudžiamoji atsakomybė ir gyvūnų konfiskavimas.

____________________________________________________________________________

 

 

Atsakomybės atsisakymas

 

„Stena Line“ neatsako už jokias šios svetainės nuorodas ar turinį. Nuorodos mūsų svetainėje teikiamos siekiant padėti Jums surasti reikiamą informaciją, tačiau „Stena Line“ už pateiktos informacijos netikslumus neatsako.

____________________________________________________________________________

Contact frequently asked question icon

Susiję klausimai