Ar galiu pasiimti savo augintinį kartu keliauti keltu?

Žinoma! Nepalikite savo keturkojo draugo – juk jis šeimos dalis! Pasiimkite savo augintinius su savimi, kad ir jie patirtų kelionės nuotykių. „Stena Line“ keltuose mes priimame naminius augintinius, kuriuos galite laikyti atskirame narvelyje kelte (patariame narvelį užsisakyti iš anksto), kelionės metu laikyti su savimi (taikomos skirtingos taisyklės kiekviename maršrute) arba automobilyje.  Kai kuriuose mūsų keltuose yra gyvūnams pritaikytų kajučių. Jas galima užsisakyti iš anksto.

____________________________________________________________________________

 

Ar galiu keliauti su šunimi vedliu, kuris dresuotas padėti asmenims su klausos sutrikimais arba sergantiems autizmu?

 

Šunys vedliai yra priimami visuose mūsų uostuose bei laivuose ir turi teisę keliauti nemokamai.  Jiems visuose maršrutuose leidžiama patekti į keleivinius „Stena Line“ keltų denius. Registruojantis uoste būtina turėti visus privalomus šuns vedlio dokumentus, taip pat visos kelionės metu jie privalo dėvėti atitinkamus diržus ir liemenes.

____________________________________________________________________________

 

Kokie skiepai reikalingi mano augintiniui?

 

Jeigu keliaujate į Didžiąją Britaniją ar Europą, privalote turėti būtinųjų augintinio skiepų dokumentus. Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

 

Šunims, keliaujantiems iš žemyninės Europos dalies į Jungtinę Karalystę, gydymas nuo kaspinuočių turėjo būti atliktas likus ne mažiau kaip 24-120 valandų iki registracijos. ES gyvūno augintinio pase turi būti nurodytas gydymo laikas ir data.  Šiaurės Airijos gyventojams informacija pateikta svetainėje https://www.daera-ni.gov.uk/articles/travelling-pets, tačiau iki specialaus pranešimo augintinio pasas nėra privalomas nekomercinės paskirties kelionėms tarp Šiaurės Airijos ir Didžiosios Britanijos.

 

Naminiai gyvūnai turi būti paskiepyti nuo pasiutligės.  Pasirūpinkite, kad Jūsų augintinis būtų paženklintas mikroschema, kitaip skiepų dokumentai negalios.  Prieš skiepijimą šuo turi būti bent 12 savaičių, o kelionės metu skiepo galiojimas turi būti nepasibaigęs.  Atlikus vakcinaciją nuo pasiutligės, iki kelionės turi praeiti 21 diena.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintiniui reikalingas augintinio pasas?

 

Kelionėms su šunimis, katėmis ar šeškais taikomos ES augintinio paso reikalavimai. ES augintinio pasas arba sveikatos sertifikatas kelionėms Europoje pakeitė visus anksčiau naudotus pasus ir kitus dokumentus, įskaitant PETS. Paženklinus augintinį ir atlikus kraujo tyrimą, ES augintinio pasą gali išduoti bet kuris įgaliotas veterinarijos gydytojas.

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d., JK tipo ES gyvūnų pasai, iki 2020 m. gruodžio 31 d. išduoti Didžiojoje Britanijoje arba Šiaurės Airijoje, nebegalioja. Laikinai Šiaurės Airijos gyventojai dėl naminių gyvūnų gali kreiptis į privačia praktika užsiimančius veterinarus, kurie gali atnaujinti augintinio pasą kelionėms. Neužilgo bus pradėtas naujų JK (Šiaurės Airijos) tipo ES gyvūnų pasų išdavimas.


Informacija susijusi su „Brexit“: 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionių iš Didžiosios Britanijos į ES su šunimis, katėmis ar šeškais taisyklės. Daugiau informacijos rasite adresu GOV.UK.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokie augintinio dokumentai privalomi?

 

Vadovaujantis ES augintinių pervežimo įstatymais, visiems tarp ES valstybių narių keliaujantiems šunims, katėms ir šeškams taikomi vienodi gyvūnų sveikatos apsaugos reikalavimai. Visi augintiniai keliaujantys tarp Airijos Respublikos ir JK bei JK ir Europos turi būti pažymėti mikroschemomis ir turėti gyvūno pasą. Daugiau informacijos apie 2014 m. gruodžio 29 d. įgyvendintus kelionių su augintiniais pakeitimus rasite spustelėję šią nuorodą: ES kelionių su augintiniais taisyklės.

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Ar mano augintinis turi būti pažymėtas mikroschema?

 

Visi augintiniai, keliaujantys iš Airijos Respublikos į JK arba Europą ir iš JK į Europą, privalo būti pažymėti mikroschema ir turėti augintinio pasą. Įgaliotas veterinarijos gydytojas privalo pritvirtinti elektroninę mikroschemą, leidžiančią identifikuoti gyvūną. Augintinių identifikavimo numerių registraciją tvarko kelios specializuotos organizacijos. Augintinio žymėjimas taip pat naudingas, kai reikia surasti pradingusį augintinį. 

 

Dėmesio! Jūs privalote pateikti visus būtinuosius dokumentus ir imtis visų reikiamų priemonių, įskaitant karantiną, kaip to reikalauja įstatymai.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos kelionėms su naminiais gyvūnais po „Brexit“?

 

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionėms iš Didžiosios Britanijos į ES (įskaitant keliones iš Didžiosios Britanijos į Airiją) su šunimis, katėmis ar šeškais taikomos taisyklės. Daugiau informacijos rasite pasinaudoję toliau pateiktomis nuorodomis.

Kelionės su naminiais gyvūnais iš Didžiosios Britanijos į ES >>

Kelionės su naminiais gyvūnais tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos >>

Kelionės su naminiais gyvūnais iš Airijos Respublikos į Didžiąją Britaniją >>

___________________________________________________________________________

 

Jei augintinį paliksiu automobilyje, ar galėsiu kelionės metu jį aplankyti?

 

Tokios galimybės negalime garantuoti, tačiau kai kuriuose keltuose tai daryti leidžiama.  Jei norite gauti daugiau informacijos, užsakydami kelionę pasiteiraukite mūsų darbuotojų.

____________________________________________________________________________

 

Kokios taisyklės taikomos, jei keliauju su daugiau nei 5 augintiniais?

 

Nuo 2014 m. gruodžio 29 d., pasikeitus ES kelionių su augintiniais sistemai, gabenantiems daugiau nei penkis augintinius taikomos papildomos taisyklės. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą: ES kelionių su gyvūnais augintiniais taisyklės.

 

Jei keliaujate su 6 ar daugiau gyvūnų, pvz., jei ketinate dalyvauti kokiame nors konkurse ar kitokiame renginyje, turite užpildyti nekomercinio judėjimo deklaracijos formą. Šią formą turėsite pateikti registruodamiesi kelionei. Ją galite užsisakyti mūsų „Grupinių kelionių“ skyriuje, pateikę dalyvavimo konkurse ar kitame renginyje įrodymus. 

 

Jei keliaujate su 6 ar daugiau gyvūnų ne su tikslu dalyvauti konkurse ar kitokiame renginyje, privalote susisiekti su mūsų krovinių skyriumi ir pateikti visus komerciniam gyvūnų pervežimui reikalingus dokumentus.

 

Dėmesio! Maršrutu Harvičas–Huk van Holandas keliauti su 6 ar daugiau gyvūnų draudžiama.

 

Naudingos nuorodos (JK)

 

Atleidimo nuo mokesčių deklaracijos formos

Kelionė su augintiniais iš Šiaurės Airijos

Komercinis augintinių gabenimas iš Šiaurės Airijos 

JK vyriausybės informacija apie gyvūnų eksportą

____________________________________________________________________________

 

Keliauju su arkliais, ar galiu bilietą užsisakyti internetu?

 

Arklio gardą iki 12 m ilgio, maršrutuose Belfastas–Kernrajenas ir Belfastas–Liverpulis, galima užsisakyti internetu. Šiuose maršrutuose vietas transporto priemonėms, kurių ilgis viršija 12 m, būtina užsakyti mūsų krovinių skyriuje. Visų kitų maršrutų atveju užsakymams naudokitės „Stena Line Freight“.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kernrajanas–Belfastas

 

Automobiliu

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio; taip pat kelionės metu augintinį galite palikti transporto priemonėje. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Smulkius naminius gyvūnus leidžiama pasiimti su savimi, jei jie visą kelionės laikotarpį bus laikomi jiems skirtame kelioniniame krepšyje (iki 80 x 52 x 52 cm). Kelionės metu gyvūnų paleisti iš kelioninio krepšio bet kurioje laivo vietoje, įskaitant išorinį denį, draudžiama. Kelioninių krepšių vietos laive kiekvieno maršruto metu yra ribotos, todėl jas būtina užsisakyti iš anksto. Jei kelioniniame krepšyje saugaus gyvūno laikymo visos kelionės metu užtikrinti negalima, keleiviams gali tekti perkelti gyvūną su kelioniniu krepšiu į automobilių denį, specialiai gyvūnams skirtą zoną.

 

Dėmesio! Gyvūnus gabenti įprastuose maišuose ar krepšiuose draudžiama. Norėdami pasiimti gyvūną su savimi privalote turėti specializuotą gyvūnams gabenti skirta kelioninį krepšį ar narvelį, su saugiu durelių ar užtrauktuko fiksavimo mechanizmu, kad augintinis būtų saugiai uždarytas. 

 

Keliaujantiems be automobilio

Keliaujantys be automobilio narvelius augintiniams gali užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio. Smulkius naminius gyvūnus leidžiama pasiimti su savimi, jei jie visą kelionės laikotarpį bus laikomi jiems skirtame kelioniniame krepšyje (iki 80 x 52 x 52 cm). Jei kelioniniame krepšyje saugaus gyvūno laikymo užtikrinti negalima, keleiviams gali tekti gyvūną su kelioniniu krepšiu perkelti į automobilių denyje esančią specialiai gyvūnams skirtą zoną. Kelioninių krepšių vietos laive kiekvieno maršruto metu yra ribotos, todėl jas būtina užsisakyti iš anksto. Tai galite padaryti užsakymo žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“.

 

Dėmesio! Maišeliai neleidžiami kaip nešiotojo lagaminai ir negalėsite į lėktuvo saloną pasiimti savo augintinių, jeigu su savimi neturėsite tinkamo nešiotojo dėklo, kuriame juos galima saugiai pasiimti į krepšį, naudojant saugų durelių / užtrauktuko / fiksavimo mechanizmą, o Jūsų augintinis bus visiškai uždarytas.

 

Dėmesio! Augintiniai, išskyrus šunis vedlius, į mūsų „Superfast“ kajutes neįleidžiami.

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, priimami visuose mūsų uostuose ir keltuose nemokamai. Įsilaipinę į keltą, apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas galimas kelto zonas.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Liverpulis–Belfastas

 

Automobiliu

Keliaujantiems maršrutu Liverpulis–Belfastas, rekomenduojame iš anksto užsisakyti kelte šuns narvą. Šuns narvui taikomas papildomas mokestis. Jį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Užsakę narvą kelte, bet kuriuo kelionės metu galėsite aplankyti savo augintinį ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Taip pat mes nemokamai teikiame ėdalą šunims.

 

Keliaujantys su dideliais šunimis turi atkreipti dėmesį į šiam maršrutui siūlomų narvų dydžius: gylis 100 cm, aukštis 82,5 cm, plotis 75 cm.

 

Dėmesio! Kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, pvz., transporto priemonėse. Tokių šunų savininkams rekomenduojame imtis papildomų atsargumo ir šunų apsaugos priemonių.

 

Keliaujantiems be automobilio

Gyvūnus draudžiama laikyti kajutėse ar kitose keleivių zonose. Keleiviai privalo iš anksto užsakyti narvus kelte šunims, kurie įrengti denyje „Promenade Deck“. Čia keleiviai juos gali aplankyti bet kuriuo kelionės metu. Taip pat yra galimybė išvesti šunis pasivaikščioti saugioje aplinkoje kelte ir pašerti nemokamai teikiamu ėdalu šunims. Narvams taikomas papildomas mokestis. Juos užsakyti galima žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“.

 

Keliaujantys su dideliais šunimis turi atkreipti dėmesį į šiam maršrutui siūlomų narvų dydžius: gylis 100 cm, aukštis 82,5 cm, plotis 75 cm.

 

Dėmesio! Šunys vedliai, dresuoti lygėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, priimami visuose mūsų uostuose ir keltuose nemokamai. Įsilaipinę į keltą, apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas kelto zonas.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Holihedas–Dublinas

 

Automobiliu

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio; taip pat kelionės metu augintinį galite palikti transporto priemonėje. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

Keliaujantiems be automobilio

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

„Stena Estrid“ narvelių matmenys:

plotis 110 cm, aukštis 80 cm, gylis 90 cm
plotis 100 cm, aukštis 80 cm, gylis 100 cm
plotis 210 cm, aukštis 80 cm, gylis 100 cm

„Stena Adventurer“ narvelių matmenys:

plotis 65 cm, aukštis 72 cm, gylis 100 cm

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, priimami visuose mūsų uostuose ir keltuose. Įlipę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas galimas kelto zonas.

 

Dėmesio! Keliaujant šiuo maršrutu gyvūnus pasiimti su savimi kelioniniame krepšyje draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Fišgardas–Rosleras

 

Automobiliu

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio; taip pat kelionės metu augintinį galite palikti transporto priemonėje. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

Keliaujantiems be automobilio

Narvelius kelte augintiniams galima užsakyti iš anksto, be papildomo mokesčio. Narvelį galite užsakyti žingsnyje „Stena Plus. Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Narvelių kelte kiekis yra ribotas. Apie kartu keliaujantį augintinį keleiviai privalo pranešti prieš kelionę, atlikdami bilieto užsakymą.

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, priimami visuose mūsų uostuose ir keltuose. Įlipę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas galimas kelto zonas.

 

Atkreipkite dėmesį, kad šiuo maršrutu į lėktuvo saloną  negalima paimti naminių gyvūnų.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Šerbūras–Rosleras

 

Automobiliu

Kates ir šunis automobilyje galite gabenti nemokamai, taip pat už papildomą mokestį, kelionei į kiekvieną pusę, galite užsakyti šildomą šuns narvą kelte. Narvų kiekis yra ribotas, todėl juos būtina užsakyti iš anksto. Jei laisvų narvų nėra, savo augintinį privalote laikyti automobilyje. Į kajutes augintinius pasiimti DRAUDŽIAMA. Jei keliaujate su augintiniu, apie tai privalote pranešti iš anksto, atlikdami bilieto užsakymą. Narvą galite užsakyti žingsnyje „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Daugiausiai su savimi galite pasiimti 5 augintinius.

 

Keleiviams iš anksto užsakiusiems šuns narvą kelte, keleivių aptarnavimo skyriuje „Guest Services“ bus suteiktas specialus patekimo kodas. Šunų narvai laikomi „Promenade Deck“ denyje. Savo augintinį kelionės metu galėsite bet kada aplankyti ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Augintiniai, išskyrus šunis vedlius, į keleivių zonas neįleidžiami.

 

Dėmesio! Kai kurių veislių šunys yra jautresni karščiui ar prastam vėdinimui, pvz., transporto priemonėse. Dėl šios kelionės trukmės, tokių šunų savininkams rekomenduojame imtis papildomų atsargumo ir naudotis specialiais narvais, jei įmanoma. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad augintinius pasiimti su savimi į kajutes draudžiama. Taip pat svarbu, kad prieš keliaudami susipažintumėte su ES augintinių gabenimo taisyklėmis

 

Augintinių paliktų automobiliuose lankymo laikai: augintinius antradienio–penktadienio reisuose galite lankyti nuo 10.00 iki 22.00 val., šeštadienio reisuose nuo 10.00 iki 19.00 val., o sekmadienio ir pirmadienio reisuose nuo 07.00 iki 19.00 val. Apsilankymai automobilių denyje turi trukti ne ilgiau kaip 10 minučių ir priklauso nuo oro sąlygų.

 

„Stena Horizon“ šunų narvų matmenys:

plotis 73 cm, aukštis 80 cm, gylis 95 cm.

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, gali lankytis visose uosto zonose ir mūsų keltuose. Įlipę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas kelto zonas.

 

 Keliaujantiems be automobilio

Kates ir šunis pasiimti su savimi į kajutę ar į bet kurią kitą keleivių zoną draudžiama. Už papildomą mokestį, kelionei į kiekvieną pusę, galite užsakyti šildomą šuns narvą kelte. Narvų kiekis yra ribotas, todėl juos būtina užsakyti iš anksto. Į kajutes augintinius pasiimti DRAUDŽIAMA. Jei keliaujate su augintiniu, apie tai privalote pranešti iš anksto, atlikdami bilieto užsakymą. Narvą galite užsakyti žingsnyje „Papildomi pasiūlymai kelionės metu“. Daugiausiai su savimi galite pasiimti 5 augintinius.

 

Keleiviams iš anksto užsakiusiems šuns narvą kelte, keleivių aptarnavimo skyriuje „Guest Services“ bus suteiktas specialus patekimo kodas. Šunų narvai laikomi „Promenade Deck“ denyje. Savo augintinį kelionės metu galėsite bet kada aplankyti ir išvesti pasivaikščioti saugioje aplinkoje. Augintiniai, išskyrus šunis vedlius, į keleivių zonas neįleidžiami.

 

„Stena Horizon“ šunų narvų matmenys:

plotis 73 cm, aukštis 80 cm, gylis 95 cm.

 

Šunys vedliai, dresuoti lydėti keleivius turinčius klausos sutrikimų ar sergančius autizmu, gali lankytis visose uosto zonose ir mūsų keltuose. Įlipę į keltą apsilankykite mūsų „Guest Services“ (klientų aptarnavimo) skyriuje ir pateikite šuns dokumentus, kad gautumėte prieigą į visas kelto zonas.

 

Dėmesio! Svarbu, kad prieš keliaudami susipažintumėte su ES augintinių gabenimo taisyklėmis

___________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Harvičas–Huk van Holandas

 

Kelionė automobiliu (ne daugiau 5 augintinių)

Registruodamiesi gausite spalvotą pakabuką, kuris nurodys, kad vežatės augintinį. Jį reikės pakabinti ant galinio vaizdo veidrodėlio ir nenuimti, kol neišvažiuosite iš kiekvieno uosto muitinės terminalo.

Kai įlipsite į keltą, prašysime laikytis mūsų darbuotojų nurodymų. Įlipę į laivą nueikite iki 9 denyje esančios registratūros, kur mes Jums suteiksime daugiau informacijos apie augintinių gabenimo „Stena Line“ keltuose taisykles.

 

Keliaujantiems be automobilio (ne daugiau kaip 3 augintinių)

Jeigu keliaujate be automobilio, turite užsakyti kajutę, kurioje galima apsistoti su augintiniu, arba narvelį augintiniui. Antraip Jūsų su augintiniu gali nepriimti į keltą.

Atvykę į keltą nueikite iki 9 denyje esančios registratūros, kur mūsų personalas Jums pagelbės.

 

Kelte nuomojami narveliai

Kelte turimų narvelių augintiniams ir kajučių, kuriose galima apsistoti su gyvūnais, kiekis ribotas, todėl juos (jas) rekomenduojame užsakyti prieš kelionę internetu arba paskambinus mums. Augintinius taip pat galite gabenti automobilyje. Šunis rekomenduojame laikyti narvelyje arba pasiimti į kajutę, kurioje galima apsistoti su gyvūnais. 

 

Mūsų keltuose siūlomi narveliai yra trijų dydžių:

·        dideli narvai: 97 cm x 94 cm x 100 cm (A x P x G)

·        vidutiniai narveliai: 64 cm x 108 cm x 100 cm (A x P x G)

·        maži narveliai: 65 cm x 50 cm x 100 cm (A x P x G)

 

Dėmesio! Narveliai laikomi po automobilių deniu, kur pateksite nusileidę laiptais. Dideliems naminiams gyvūnams, sveriantiems iki 25 kg, reikės kartu su Jumis nulipti laiptais ir persikelti per aukštą durų slenkstį, taip pat juos gali tekti įkelti narvus, kurie yra aukščiau grindų lygio.

 

Kelionei pasibaigus

Kai išlipsite iš kelto Harvičo tarptautiniame uoste, Jūsų augintinį gali patikrinti DEFRA (aplinkos apsaugos, maisto ir veterinarijos skyriaus) darbuotojai.

Rekomenduojame su savimi turėti visus būtinus Jūsų augintinio dokumentus. Tai standartinė procedūra JK jūrų uostuose. Jei norite daugiau sužinoti apie DEFRA ir JK reikalavimus augintiniui, paspauskite DEFRA nuorodą.

Informacija susijusi su „Brexit“: 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė kelionių iš Didžiosios Britanijos į ES su šunimis, katėmis ar šeškais taisyklės. Daugiau informacijos rasite adresu GOV.UK.

Taip pat galite susisiekti su mūsų „Stena Line“ darbuotojais.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Geteborgas–Frederikshaunas

 

Turime ribotą vietų kiekį augintiniams, todėl užsakant kelionę būtina nurodyti visus kartu keliaujančius augintinius.  Uosto terminale mūsų registracijos darbuotojus privalote informuoti apie kartu keliaujančius augintinius. Kates būtina laikyti narveliuose / specialiuose krepšiuose. 

Visuose mūsų keltuose kelionės metu automobilių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.


„Stena Jutlandica“

Visais metų laikais gyvūnus leidžiama laikyti atvirame automobilių denyje automobiliuose arba 7 denyje augintinių narvuose.

„Stena Danica“

Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais) arba gyvūnams skirtuose narvuose, kuriuos rasite 8 ir 9 deniuose.

„Stena Vinga“
Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje (išskyrus gegužės, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais) arba gyvūnams skirtuose narvuose (turime 15 tokių narvų). Taip pat yra nedidelė erdvė, skirta pasivaikščiojimams su augintiniais.

 

Atkreipkite dėmesį. Danijoje privaloma apdrausti savo šunį civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas nepadengia veterinarijos gydytojo išlaidų.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Grena–Halmstadas

Gyvūnus leidžiama palikti transporto priemonėje, automobilių denyje (visais metų laikais) arba galite būti su jais specialiai tam skirtoje 7 denio zonoje. Kelionės metu transporto priemonių denis būna uždarytas ir keleiviai į jį patekti negali.

 

Dėmesio! Danijoje šunis privaloma apdrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimas nedengia veterinaro paslaugų.  Patikrinkite, ar Jūsų turimas draudimas galioja šalyje, į kurią vykstate, ir jo galiojimo laiką. Pasiteiraukite draudimo bendrovės, kaip geriausia gyvūną apdrausti kelionei.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Rostokas–Treleborgas

 

Jei Jūs keliaujate su augintiniu, privalote iš anksto užsakyti jam vietą, atlikdami bilieto užsakymą, ir atvykus į uostą apie tai pranešti mūsų registratūroje.

 

Į Meklenburgą-Pomeraniją ir Skanę vykstančiuose keltuose užsakomų kajučių gyvūnams kiekis yra ribotas.  Jeigu kajutės gyvūnui neužsakysite, skiltyje „Papildomos paslaugos“ turite nurodyti, kad kartu vežatės augintinį. Jeigu skiltyje „Papildomos paslaugos“ vietų augintiniams neliko, šiame reise augintinio su savimi pasiimti negalėsite. Jei taip nutiktų, pasirinkite kitą reisą. Augintinius draudžiama pasiimti į restoranus, barus ar parduotuves. Su augintiniais galima būti specialiai tam skirtose denio zonose.

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Kylis–Geteborgas

 

Jei ketinate su augintiniu keliauti maršrutu Kylis–Geteborgas, privalote iš anksto užsakyti specialiai gyvūnams skirtą kajutę. Visuose reisuose gyvūnams skirtų kajučių kiekis yra ribotas. Vienoje kajutėje leidžiama laikyti ne daugiau dviejų augintinių.  Dėmesio! Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Registracijos metu privalote užregistruoti savo augintinį ir mes trumpiausiu keliu Jus palydėsime iki specialiai gyvūnams skirtos kajutės. Su augintiniu galite būti tik gyvūnams skirtoje kajutėje arba pasivaikščiojimams su augintiniais skirtoje zonoje. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Gdynė–Karlskruna

 

Keltuose „Stena Spirit“ ir „Stena Vision“ gyvūnus galima gabenti tik specialiai jiems skirtose kajutėse. Visuose reisuose specialiai gyvūnams skirtų kajučių kiekis yra ribotas. Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite.Registracijos metu privalote užregistruoti savo augintinį ir mes trumpiausiu keliu jus palydėsime iki specialiai gyvūnams skirtos kajutės. Su augintiniu galite būti tik pasivaikščiojimams su augintiniais skirtoje zonoje. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama. Už kajutės ribų šunys turi mūvėti antsnukį ir būti vedžiojami su pavadėliu. Kates būtina gabenti narvuose / specialiuose krepšiuose.

 

____________________________________________________________________________

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Travemiundė–Liepoja

 

Keliautojai vykstantys keltais „Stena Flavia“ ar „Stena Livia“, maršrutu Travemiundė–Liepoja, gali su savimi pasiimti augintinius. Tačiau augintiniams būtina iš anksto užsisakyti specialiai gyvūnams skirtą kajutę.  Siūlome dvi specialiai gyvūnams skirtas kajutes. Jeigu laisvų gyvūnams skirtų kajučių neliko, keliauti su augintiniu negalėsite. Kelionės metu augintinius palikti automobiliuose draudžiama. Gyvūnus vestis į bendrąsias keleivių zonas draudžiama. Šunys turi mūvėti antsnukį ir gali būti vedžiojami tik su pavadėliu.

____________________________________________________________________________

 

 

Kelionė su augintiniu maršrutu Nineshamnas–Ventspilis

 

Keltuose „Stena Baltica“ ir „Stena Scandica“ yra specialios kajutės, kuriose naminius gyvūnus laikyti leidžiama. Jei pasirinksite kajutę augintiniams, papildomas mokestis nebus taikomas, tačiau užsakyme turėsite nurodyti, kiek augintinių ketinate su savimi pasiimti (vienoje kajutėje leidžiama gabenti ne daugiau kaip 5 augintinius). Vasaros sezono metu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) augintinius leidžiama laikyti automobilyje. Nustatytu laiku, su įgulos nario palyda, savo augintinius galėsite aplankyti. Automobilyje gabenamiems naminiams gyvūnams taikomas papildomas mokestis. Vasaros sezono metu, už papildomą mokestį, taip pat galima naudotis gyvūnams skirtais narvais.

____________________________________________________________________________

 

Kokios atsakomybės taikomos kelto keleiviams gabenantiems augintinius?

  • Savo augintiniams privalote užtikrinti tinkamas sąlygas.
  • Jei augintiniai keliauja transporto priemonėje arba specialiame narve, jie privalo ten likti visą kelionės laikotarpį.
  • Šunis rekomenduojame gabenti specialiuose narvuose. „Stena Line“ neatsako už bet kokią materialinę ar moralinę žalą, patirtą nepasinaudojus mūsų siūloma narvų paslauga.
  • Jūs privalote laikytis visų ES ir JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS).
  • „Stena Line“ neatsako už pateiktos informacijos netikslumus.
  • Jeigu Jūsų augintinis neatitinka ES ir JK gyvūnų gabenimo taisyklių (PETS), JK gyvūnui gali būti priverstinai taikomas iki 6 mėnesių karantinas arba jis gali būti išsiųstas atgal.
  • „Stena Line“ yra akredituota gyvūnų gabenimo kompanija, todėl privalo tikrinti Jūsų dokumentus ir turi teisę nepriimti augintinio, jei dokumentai neatitinka PETS reikalavimų.
  • Jei ketinate savo augintinį laikyti karantine, patys privalote tuo pasirūpinti ir padengti visas susijusias išlaidas. Prieš kelionę privalėsite pateikti „Stena Line“ visus būtinus dokumentus.
  • „Stena Line“ neatsako už bet kokią materialinę ar moralinę žalą, patirtą nesilaikant ES gyvūnų gabenimo (PETS) taisyklių.

____________________________________________________________________________

 

Neteisėta prekyba gyvūnais
„Stena Line“ griežtai vertina neteisėtą prekybą gyvūnais ir siekia riboti tokią praktiką. Bendradarbiaudama su DAERA ir DEFRA, „Stena Line“ aktyviai kovoja  su neteisėta gyvūnų prekyba ir jų gabenimu maršrutais tarp Airijos ir Didžiosios Britanijos. Tyrėjai turi teisę sustabdyti ir apieškoti transporto priemones, priklausančias asmenims, kurie įtariami neteisėta prekyba šunimis ir kitais gyvūnais. Visiems keleiviams, apkaltintiems neteisėtu gyvūnu gabenimu, tęsti kelionę draudžiama. Už tokią veiklą gresia baudžiamoji atsakomybė ir gyvūnų konfiskavimas.

____________________________________________________________________________

 

 

Atsakomybės atsisakymas

„Stena Line“ neatsako už jokias šios svetainės nuorodas ar turinį. Nuorodos mūsų svetainėje teikiamos siekiant padėti Jums surasti reikiamą informaciją, tačiau „Stena Line“ už pateiktos informacijos netikslumus neatsako.

____________________________________________________________________________

Contact frequently asked question icon

Susiję klausimai