Kokius asmens tapatybės dokumentus privalote turėti keliaudami?

Priklausomai nuo šalies ir Jūsų pilietybės, Jums reikės su savimi turėti tam tikrą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jūs privalote pasirūpinti, kad turėtumėte visus dokumentus, kokių reikalauja imigracijos, muitinės, sveikatos ir kitos susijusios tarnybos. Jei nepateiksite reikalaujamų dokumentų Jums gali būti skirta administracinė bauda.

 

KELIONĖS DOKUMENTAI KELIAUJANTIEMS TARP DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR AIRIJOS

 

Jungtinės Karalystės ir Airijos piliečiams, keliaujantiems mūsų maršrutais tarp Didžiosios Britanijos ir Airijos, pasas nėra privalomas, tačiau patartina su savimi turėti bet kokį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Įprastai pakanka galiojančio paso arba Airijos asmens tapatybės kortelės su nuotrauka, vairuotojo pažymėjimo su nuotrauka, tarptautinio studento pažymėjimo, asmens tapatybės kortelės su nuotrauka, sveikatos / socialinio draudimo tapatybės kortelės su nuotrauka, kelionių autobusu / traukiniu paso su nuotrauka arba darbuotojo asmens tapatybės kortelės su nuotrauka. Vaikams iki 18 metų, neturintiems asmens tapatybę patvirtinančio dokumento su nuotrauka, pakanka turėti gimimo liudijimą. Ne JK / Airijos piliečiams reikės galiojančio paso ir vizos (jei taikomi tokie reikalavimai). Prieš keliaudami atitinkamose ambasadose susipažinkite su reikalavimais vizoms.

 

Keleiviai, atvykę į mūsų uostus Didžiojoje Britanijoje ar Airijoje be galiojančių dokumentų, gali būti neįleidžiami nei į Didžiąją Britaniją, nei į Airiją.

 

KELIONĖS DOKUMENTAI KELIAUJANTIEMS TARP PRANCŪZIJOS IR NYDERLANDŲ

 

Didžiosios Britanijos piliečiai, keliaujantys į žemyninę Europos dalį ar iš jos, privalo su savimi turėti galiojantį pasą. Nepamirškite, kad pase nurodyti vardas ir pavardė turi sutapti nurodytais rezervacijoje, priešingu atveju keliauti negalėsite, o Jūsų draudimas gali tapti negaliojančiu. 

Visi keleiviai (įskaitant vaikus ir kūdikius) vykstantys į žemyninę Europos dalį ar iš jos, privalo su savimi turėti bent iki grįžimo datos galiojantį pasą. Mes pasiliekame teisę patikrinti ir užregistruoti tokių dokumentų duomenis. Taip pat, jei pateikti dokumentai neatitiks kokių nors reikalavimų, galime neįleisti Jūsų į keltą. Tokiu atveju Jūs privalėsite atlyginti visas dėl Jūsų dokumentų neatitikimo reikalavimams mūsų patirtas sulaikymo, baudų skyrimo, repatriacijos, išsiuntimo ar kitas susijusias išlaidas.

Pasirūpinkite, kad registracijos metu, įlipant į laivą ar iš jo išlipant ir įvažiuojant į šalį, Jūsų pasą būtų galima patikrinti greitai.

 

ES piliečiai, turintys Europos asmens tapatybės kortelę, keliaudami į Prancūziją ar iš jos gali naudotis ja arba galiojančiu pasu su MRZ kodu. Kai kuriais atvejais gali prireikti vizos. Nepamirškite, kad pase / ES asmens tapatybės kortelėje nurodyti vardas ir pavardė turi sutapti su nurodytais Jūsų rezervacijoje, kitaip galime neįleisti Jūsų į keltą, o draudimas gali tapti negaliojančiu. 

Visiems keleiviams (įskaitant vaikus ir kūdikius) vykstantiems į Prancūziją ar iš jos, privaloma pateikti pasą arba ES asmens tapatybės kortelę, galiojančius bent iki grįžimo dienos.

 

Reikalavimų atitinkančių dokumentų neturintys asmenys dėl paso ar vizos turi kreiptis į atitinkamos šalies ambasadą.

 

DOKUMENTAI KELIAUJANTIEMS TARP ŠVEDIJOS IR DANIJOS

 

Asmenys vykstantys iš ES / EEE privalo su savimi turėti galiojantį pasą arba ES tapatybės kortelę su MRZ kodu ir (arba) lustu. Šiaurės šalių piliečiai taip pat gali naudotis jų šalyse išduotu vairuotojo pažymėjimu.

 

Šis reikalavimas taikomas visiems asmenims, tačiau vaikams iki 18 metų, keliaujantiems su globėju, taikoma išimtis – užtenka globėjo asmens tapatybės dokumentų.

 

Dėmesio!

  • Vykstant su „Stena Line“ asmens tapatybei patvirtinti Norvegijos banko kortelių naudoti negalima.
  • Vykstant su „Stena Line“ asmens tapatybei patvirtinti el. vairuotojo pažymėjimo naudoti negalima.

 

Ne ES / EEE piliečiams, net ir vaikams, privaloma turėti galiojantį pasą su MRZ kodu.

 

DOKUMENTAI KELIAUJANTIEMS TARP ŠVEDIJOS, VOKIETIJOS, LENKIJOS IR LATVIJOS

 

Keliaujantiems „Stena Line“ maršrutais tarp Vokietijos ir Švedijos, Lenkijos ir Švedijos, Latvijos ir Švedijos, bei Vokietijos ir Latvijos, galima naudoti galiojantį pasą arba ES tapatybės kortelę (ES / EEE piliečiams) su MRZ kodu ir (arba) lustu. Tai galioja visiems keleiviams, įskaitant vaikus. 

 

Pasą arba asmens tapatybės kortelę būtina pateikti registracijos metu. Jei galiojančio paso arba tapatybės kortelės neturite, keliauti negalėsite. 

 

TRANSPORTO PRIEMONIŲ DOKUMENTAI KELIAUJANTIEMS TARP ŠVEDIJOS, LENKIJOS IR LATVIJOS

 

Vykstantiems su transporto priemone registracijos metu būtina pateikti galiojantį transporto priemonės techninį pasą (originalą). Jeigu vykstate su priekaba, taip pat būtina pateikti jos techninį pasą (originalą).

 

Čia pateiktos taisyklės yra bendrosios „Stena Line“ taisyklės, taikomos keliaujantiems mūsų keltais.