Veksfordas

Nuostabusis Veksfordas!

 

Techniškai Veksfordas yra ne miestas, o Veksfordo grafystės, dažnai dėl didesnio nei bet kur kitur šalyje saulėtų valandų skaičiaus vadinamos Airijos saulėtais pietryčiais, administracinis centras. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl 2020 metais tai buvo viena populiariausių atostogų krypčių Airijoje. Na, o jei tai tinka vietiniams, tiks ir mums. Sekite minią ir keliaukite į Veksfordą – čia vietos pakaks visiems!

 

Veksforde jus pasitiks ne tik geriausi orai, bet ir geriausios vietos jais mėgautis! Veksfordo 250 km ilgio pakrantę sudaro ne mažiau nei septyni Mėlynosios vėliavos paplūdimiai, įskaitant Balineskerio paplūdimį, kuriame Stevenas Spielbergas filmavo savo filmą Gelbstint eilinį Rajaną. Be to, čia driekiasi 13 Žaliosios pakrantės (Green Coast) paplūdimių ir esama dviejų valčių prieplaukų Kilmore Ki (Kilmore Quay) ir Niu Ros (New Ross) miesteliuose. Curraloe paplūdimys yra ilgiausias paplūdimys visoje šalyje, Salčio (Saltee) salose vasaroja pufinų kolonijos (jie taip pat mėgsta saulę!), o Huko (Hook) pusiasalis yra vandens sporto entuziastų pamėgta vieta. Čia taip pat rasite gana įspūdingą švyturį – „Lonely Planet“ apibūdino jį kaip „...visų švyturių senelį“ ir išrinko pasaulio švyturiu Nr. 1.

 

Krašto gilumoje taip pat yra ką pamatyti. Nesvarbu, ar esate aistringas sodininkas, ar tiesiog žavitės išpuoselėtomis vejomis, apsilankę „Wexford Garden Trail“ patirsite didžiausią malonumą. Jūsų laukia 20 kvapą gniaužiančių vietovių, įskaitant „Johnstown Castle & Gardens“ ir „John F. Kennedy Arboretum“.

 

Jei domitės Airijos istorija, su jos 9 000 metų galėsite susipažinti Nacionaliniame paveldo parke Ferikarige (Ferrycarrig). Daugiau nei 35 akrų plotą užimančiame parke išvysite priešistorines stovyklavietes, žiedinius įtvirtinimus, „fulacht fiadh“ degintinius pylimus, dirbtines salas ir vikingų namus – pamatysite Airiją tokią, kokią ją matė jos protėviai. Laivas „Dunbrody Famine Ship“ ir nacionalinis 1798 m. sukilimo centras taip pat yra istorijos mėgėjų, norinčių daugiau sužinoti apie Airijos istoriją, traukos centras.

 

Geri orai taip pat reiškia, kad Veksfordas garsėja savo sultingomis braškėmis – galite jų prisiskinti pakelėje, apsilankyti viename iš vietinių šeimos ūkių ar, jei gerai parinksite laiką, metiniame Braškių festivalyje.

 

Pagaliau pasiekę Veksfordo centrą (na, turėjote daug ką pamatyti), galite patyrinėti senamiesčio sienas ir viduramžių skersgatvius bei pasimėgauti šiltu airišku svetingumu. Turėsite šiek tiek atsigaivinti ir pasistiprinti – vietos restoranai ir barai kokybe nenusileidžia išskirtinei vietos produkcijai. Grafystė taip pat garsėja savo ledais ir vietiniu alumi.

 

Didžiausias Veksfordo netikėtumas – nacionalinis operos teatras „National Opera House“, o Veksfordo operos festivalis (Wexford Festival Opera) yra svarbiausias pasaulyje renginys, pritraukiantis vietos ir užsienio publiką. Čia taip pat galėsite pasimėgauti komedija, kabaretu, cirku, šokiais, filmais, teatru, muzika ir lėlių teatru, tad nieko nelaukdami vykite į Veksfordą! Tai yra vieta, kurioje verta lankytis ištisus metus.

Nuostabusis Veksfordas!

 

Techniškai Veksfordas yra ne miestas, o Veksfordo grafystės, dažnai dėl didesnio nei bet kur kitur šalyje saulėtų valandų skaičiaus vadinamos Airijos saulėtais pietryčiais, administracinis centras. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl 2020 metais tai buvo viena populiariausių...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Airiją

Nuo 169.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Crown Quarter

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Airiją

Nuo 169.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.