Korkas

Sveiki atvykę į Korką!

 

Išsidėstęs didžiausios Airijos grafystės rytuose, Korkas yra antras pagal dydį Airijos miestas ir pajūrio kampelis, nuo neatmenamų laikų pritraukiantis lankytojus iš viso pasaulio ir visam regionui suteikiantis tarptautinę atmosferą – žinoma, su ryškiu airišku akcentu! Korko grafystei taip pat priklauso 1 000 km pakrantės, vingiuojančios ir per „Wild Atlantic Way“ kelią, ir per „Ireland’s Ancient East“ regioną. Taigi, kad ir kuria kryptimi važiuotumėte, galite daug ką pamatyti ir nuveikti...

 

Airijos maisto sostine vadinamą Korką garsina jo turgūs, iš kurių žinomiausias yra Angliškasis turgus (English market), Ricko Steino įvertintas kaip geriausias tokio pobūdžio turgus JK ir Airijoje. Šis pačiame miesto centre įsikūręs įmantrus senas turgus yra šviežių produktų oazė ir tobula vieta pusryčiams ar priešpiečiams. Žinoma, Korke veikia ir kiti turgūs: „Coal Quay“ turgus, „Douglas Farmers“ turgus ir dar vienas turgus „Mahon Point“ prekybos centre. Visi jie pirkėjams siūlo neįtikėtinai šviežių vaisių, daržovių ir gastronominių gėrybių. Gurmanai čia jausis tarsi „savo lėkštėje“.

 

Jei ieškote ko nors originalaus, sendaikčių turgus „Mother Jones Flea Market“ yra tikras vintažinių drabužių, baldų, knygų, namų apyvokos reikmenų ir dirbinių rojus. Be to, čia dažnai groja muzika ir vyksta kitos pramogos.

 

Korką geriausia apžiūrėti pėsčiomis arba išsinuomoti miesto dviratį. Į pietus nuo upės yra Elžbietos fortas, kurio sienomis galima pasivaikščioti, pamatyti didžiules patrankas ir pasigrožėti nuo bastionų atsiveriančiais miesto vaizdais.  Šiek tiek toliau nuo miesto, į vakarus, rasite Korko kalėjimą (Cork Gaol), kuris labiau primena pilį ir kuriame XIXa. buvo laikomi kaliniai. Šiuo metu tikroviškos vaškinės figūros ir audiovizualinis šou atgaivina to meto socialinę istoriją ir gyvenimo būdą - šią patirtį puikiai vertina įvairaus amžiaus ir tautybių lankytojai.  

 

Jei keliaujate į Korką su vaikais, jūsų laukia dar daugiau įdomybių. Mieste ir už jo ribų galima daug ką pamatyti – visai netoli rasite Fotos salos laukinių gyvūnų parką (Fota Island Wildlife Park), dėl kurio jūsų vaikai tiesiog PAMIŠ. Tai – vienas populiariausių Airijos traukos objektų šeimoms, kuriam nėra lygių laukinės gamtos ir gamtosaugos srityje, todėl turėsite galimybę iš arti stebėti kai kuriuos gyvūnus, laisvai vaikštinėjančius per parkui priklausančią 100 akrų teritoriją.

 

Vos 20 minučių kelionės automobiliu į šiaurės vakarus, ir Jūs – garsioje pilyje su sodais „Blarney Castle & Gardens“. Tai yra viena puikiausių pilių Airijoje, kurią tiesiog privalu pamatyti keliaujant automobiliu. Ji yra viena didžiausių Airijos vertybių, iš dalies dėl to, kad čia stūkso Blarnio akmuo (Blarney Stone), dar vadinamas legendiniu iškalbos akmeniu. Jį bučiavo valstybės veikėjai, literatūros legendos ir filmų žvaigždės iš viso pasaulio, tad jis tikrai turi stebuklingų galių!

 

Pavažiavę šiek tiek toliau Korko Atlanto vandenyno pakrante, pravažiuosite pro žavius pajūrio kaimelius ir miestelius - Kinsale yra tik vienas iš jų, kuriame verta sustoti pasivaikščioti su kava ar ledais. Nesiliaukite fotografavę! Jei iš Korko trauksite į pietvakarius, įlipkite į vaizdingą automobilių keltą „Passage East“ ir netrukus pasieksite „Cobh“ - paskutinį „Titaniko“ sustojimo uostą, į kurį jis atplaukė savo pirmosios ir paskutinės lemtingos kelionės metu. Apsilankykite „Titanic Experience“ ir sužinokite daugiau.

Sveiki atvykę į Korką!

 

Išsidėstęs didžiausios Airijos grafystės rytuose, Korkas yra antras pagal dydį Airijos miestas ir pajūrio kampelis, nuo neatmenamų laikų pritraukiantis lankytojus iš viso pasaulio ir visam regionui suteikiantis tarptautinę atmosferą – žinoma, su ryškiu airišku akcentu...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Airiją

Nuo 169.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

The Address Cork

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Leonardo Hotel Cork

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Clayton Hotel Cork City

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Maldron Hotel Shandon Cork

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

The Dean Cork

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Destiny Student - Broga House Cork

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Hayfield Manor

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Imperial Hotel

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Creedons Traditional Welcome Accommodation

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

The Montenotte Hotel

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Airiją

Nuo 169.00€, į vieną pusę, automobilis ir vairuotojas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.