Bavarija

Į sveikatą, Bavarija!

 

Bavarija, oficialiai vadinama laisvąja Bavarijos valstybe, yra pietvakarių Vokietijos regionas. Čia gausu turgų, gamtos grožybių, skanaus maisto ir gėrimų, tad tikrai rasite ką nuveikti!

 

Bavarija garsėja kasmetiniu „Oktoberfest“ festivaliu. Didžiausias pasaulyje alaus ir keliaujančių pramogų atrakcionų festivalis vyksta didžiausioje Miuncheno mugėje „Theresienwiese“. Šios šventės svečiai gali mėgautis pramogomis, bavarišku maistu ir alumi net 16–18 dienų. Kodėl gi nepasinaudojus šia proga? Papildomai galėsite pasipuošti tradiciniais drabužiais, pavyzdžiui, moterims gali patikti „Dirnhl“ – palaidinė po liemene, sijonas aukštu liemeniu ir prijuostė.  Na o vyrai greičiausiai norės mūvėti „Lederhosen“ – tradicinius odinius bridžus iki kelių! Įdomus faktas apie „Oktoberfest“ – tai vienintelis festivalis pasaulyje, kuriame veikia blusų cirkas, o vaikus linksmina maždaug 60-ies blusų „trupė“.

 

Kadangi čia vyksta didžiausias pasaulyje alaus festivalis, nenuostabu, kad Bavarijoje veikia daugybė abatijų-alaus daryklų – nuo tradicinio iki šiuolaikinio stiliaus. Tiek daug lankytinų vietų ir galimybių pasimėgauti vietiniu alumi! Veltenburgo abatija yra Dunojaus tarpeklyje ir, kaip teigiama, buvo įkurta 600 metais. Šios daryklos žvaigždė – daugybę apdovanojimų ir tris kartus auksą Pasaulio alaus taurėje JAV pelnęs kreminės tekstūros alus „Weltenburger Kloster Barock Dunkel“! Bavarijos valstybinė „Weihenstephan“ alaus darykla Freizinge yra seniausia pasaulyje tebeveikianti alaus darykla, kurioje verdama 16 skirtingų rūšių alaus.

 

Nėra geresnio laiko keliauti po Bavariją nei per Kalėdas, mat šis regionas garsėja įspūdingomis kalėdinėmis mugėmis. Pavyzdžiui, pirmąjį advento šeštadienį Kempteno mieste, Hildegardplatz aikštėje priešais šv. Lauryno baziliką, vyksta ilgoji apsipirkimo naktis. Vėlyvąjį naktinį apsipirkimą papuošia su ugnimi žaidžiantys artistai ir giedantis choras. Nuo gruodžio 1 iki 5 d. Giuncburgo senamiestyje esantis Dosenbergerhofas virsta kalėdiniu kaimeliu. Galėsite mėgautis menininkų ir muzikos grupių pasirodymais ir rinktis iš įvairiausių rankų darbo dirbinių. Be to, būtinai turite aplankyti visame pasaulyje garsų turgų „Christkindlesmarkt“ ir paragauti Niurnbergo meduolių („Lebkuchen“) bei raudonojo „Altstadthof“ daryklos alaus.

 

Be to, Bavarija patiks mėgstantiems leisti laiką gamtoje. Galbūt norėtumėte pasivaikščioti sniego batais po Bavarijos mišką arba tarp „Großer Arber“ ir „Brotjacklriegel“ kalnų viršūnių? Bavarijoje pasiplaukiojimui upe galite rinktis Jūsų tempą atitinkančio sraunumo upę – tyrinėkite ją valtimi ar plaustu. O jei kojų sušlapti nenorite, galite tiesiog pasivaikščioti upių pakrantėmis.

 

Gal Erlangenas ir yra mažiausias Bavarijos miestas, tačiau nuotykių jame netrūksta. Vokietijos komiksų sostine vadinamame mieste galėsite pasivaikščioti po daugybę sodų ir atrasti nuostabių meno kūrinių.

 

Bavarijos sostinėje Miunchene aplankykite 1972 m. vasaros olimpinėms žaidynėms sukurtą parką „Olimpiapark“. Šurmuliuojančiame rajone „Gärtnerplatzviertel“ gausu restoranų, kuriuose siūlomi gardūs vokiški patiekalai, tokie kaip „currywurst“ (garuose virtos ir keptos kiaulienos dešrelės, pagardintos pomidorų ir kario padažu), čia rasite ir mados prekių, baldų, vinilinių plokštelių bei kitų parduotuvių.

 

Ar žinojote, kad BMW jau daugiau nei 100 metų? Apsilankykite BMW muziejuje ir sužinokite viską apie šie dinamiško ir novatoriško prekių ženklo istoriją.

 

Šurmuliuojantys festivaliai, vietinio meno atradimai, alaus degustacijos, laukinės gamtos tyrinėjimai ir dar daug kitų pramogų – Bavarijoje kiekvienas ras kuo pasimėgauti. 

Į sveikatą, Bavarija!

 

Bavarija, oficialiai vadinama laisvąja Bavarijos valstybe, yra pietvakarių Vokietijos regionas. Čia gausu turgų, gamtos grožybių, skanaus maisto ir gėrimų, tad tikrai rasite ką nuveikti!

 

Bavarija garsėja kasmetiniu „Oktoberfest“ festivaliu. Didžiausias pasaulyje alaus ir keliaujančių pramogų...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Vokietiją

Nuo 194 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir kajutė

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Vokietiją

Nuo 194 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir kajutė

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.