Bavarija

Į sveikatą, Bavarija!

 

Bavarija, oficialiai vadinama laisvąja Bavarijos valstybe, yra pietvakarių Vokietijoje esantis regionas. Čia gausu turgų, gamtos grožybių, skanaus maisto ir gėrimų – čia tikrai yra ką veikti!

 

Po 2020 m. ir 2021 m. pertraukos dabar pradedamas atgalinis skaičiavimas iki kasmetinio "Oktoberfest" 2022 metais. Didžiausias pasaulyje alaus ir keliaujančių pramogų atrakcionų festivalis vyksta didžiausioje Miuncheno mugėje, vadinamoje „Theresienwiese“. 16-18 dienų lankytojai gali mėgautis pramogomis, bavarišku maistu ir alumi. Kodėl gi nepasinaudojus šia patirtimi ir neinvestavus į tradicinius kostiumus, pavyzdžiui, Dirnhl - palaidinę po liemene, sijoną aukštu liemeniu ir prijuostę?  Parodykite savo kojas mūvėdami „Lederhosen“ - odinius bridžus iki kelių! Įdomus faktas apie „Oktoberfest“ - tai vienintelis festivalis pasaulyje, kuriame veikia blusų cirkas, o vaikus linksmina maždaug 60 blusų „trupė“.

 

Kadangi čia vyksta didžiausias pasaulyje alaus festivalis, todėl nenuostabu, kad Bavarijoje yra daugybė abatijų alaus daryklų, kurių stilius varijuoja nuo tradicinio iki šiuolaikinio. Kai tiek daug vietų, kurias galite ištyrinėti, savo taurę pripildysite akimirksniu! Veltenburgo abatija yra Dunojaus tarpeklyje ir, kaip teigiama, buvo įkurta 600 metais. Alaus daryklos žvaigždė - „Weltenburger Kloster Barock Dunkel“, šis kreminis alus, pelnęs daugybę apdovanojimų, tris kartus laimėjo aukso apdovanojimą Pasaulio alaus taurėje JAV! Bavarijos valstybinė „Weihenstephan“ alaus darykla Freizinge yra seniausia pasaulyje tebeveikianti alaus darykla, kurioje verdama 16 skirtingų rūšių alaus.

 

Nėra geresnio laiko tyrinėti Bavariją nei per Kalėdas, nes ji garsėja įspūdingomis kalėdinėmis mugėmis. Kemptenas: ilga apsipirkimo naktis vyksta pirmąjį Advento šeštadienį ir rengiama Hildegardplatz aikštėje priešais Šventojo Lauryno baziliką. Vėlyvą naktį vykstantį apsipirkimą ypatingai papuošia ugnies pūtikai ir choro giedojimas. Nuo gruodžio 1-ios iki 5-ios Giunzburgo senamiestyje esantis Dosenbergerhofas virsta kalėdiniu kaimeliu. Mėgaukitės menininkų ir muzikos grupių pasirodymais scenoje ir tuo pat metu apžiūrinkite rankų darbo gaminius. Būtina apsilankyti visame pasaulyje žinomame „Christkindlesmarkt“, kuriame gausu rankų darbo gaminių, puikiai papildysiančių jūsų atsargas. Būdami čia, paragaukite Niurnbergo meduolių („Lebkuchen“) ir Niurnbergo raudonojo alaus iš „Altstadthof“ alaus daryklos.

 

Jei mėgstate tyrinėti gamtą, Bavarija jums tinkama vieta. Galbūt norėtumėte pasivaikščioti sniego batais po Bavarijos mišką arba tarp „Großer Arber“ ir „Brotjacklriegel“ viršūnių? Nesvarbu, ar mėgstate greitą, ar lėtą judėjimą, pasimėgaukite daugybe Bavarijos upių, sėskite į valtį ar plaustą, o jei nenorite sušlapti kojų, galite pasivaikščioti upės pakrante.

 

Gal Erlangenas ir mažiausias Bavarijos miestas, tačiau nuotykių jame netrūksta. Vokietijos „komiksų sostine“ vadinamame mieste galite pasivaikščioti po daugybę sodų ir atrasti nuostabių skulptūrų bei meno kūrinių, kurie privers stabtelėti.

 

Lankydamiesi Bavarijos sostinėje Miunchene apžiūrėkite 1972 m. vasaros olimpinėms žaidynėms sukurtą parką „Olimpiapark“. „Gärtnerplatzviertel“ - tai šurmuliuojantis rajonas, kuriame gausu gardžių vokiškų patiekalų, tokių kaip „currywurst“ (garuose virtos ir keptos kiaulienos dešrelės, pagardintos kečupu su kariu), restoranų ir daugybė laikinų mados, baldų ir vinilinių plokštelių parduotuvių, kurios tik ir laukia, kol jas atrasite.

 

Ar žinojote, kad BMW jau daugiau nei 100 metų? Apsilankykite BMW muziejuje ir sužinokite viską apie dinamiško prekės ženklo, nuolat diegiančio naujoves vairavimo džiaugsmui, istoriją.

 

Kad ir kokiu greičiu mėgautumėtės gyvenimu - ar tai būtų šurmuliuojantys festivaliai, ar vietinio meno atradimai, ar amatininkų alaus degustavimas, ar laukinės gamtos tyrinėjimas - Bavarijoje kiekvienas atras tai, kas patenkins jo apetitą. 

Į sveikatą, Bavarija!

 

Bavarija, oficialiai vadinama laisvąja Bavarijos valstybe, yra pietvakarių Vokietijoje esantis regionas. Čia gausu turgų, gamtos grožybių, skanaus maisto ir gėrimų – čia tikrai yra ką veikti!

 

Po 2020 m. ir 2021 m. pertraukos dabar pradedamas atgalinis skaičiavimas iki kasmetinio "Oktoberfest" 2022 metais. Didžiausias pasaulyje alaus ir keliaujančių pramogų atrakcionų festivalis vyksta didžiausioje Miuncheno mugėje, vadinamoje „Theresienwiese“. 16-18 dienų lankytojai gali mėgautis pramogomis, bavarišku maistu ir alumi. Kodėl gi nepasinaudojus šia patirtimi ir neinvestavus į tradicinius kostiumus, pavyzdžiui, Dirnhl - palaidinę po liemene, sijoną aukštu liemeniu ir prijuostę?  Parodykite savo kojas mūvėdami „Lederhosen“ - odinius bridžus...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau
Išvykimas
Grįžimas

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.