Liepoja

Pailsėkite kaip roko žvaigždė Liepojoje

 

Latvijos vakarinėje Baltijos pakrantėje įsikūrusi Liepoja yra trečias pagal dydį Latvijos miestas, kurį garsina daugybė dalykų. Vienas iš jų yra paplūdimys, kitas – buvęs karinis, o dabar judrus komercinis jūrų uostas. Tačiau, ko gero, labiausiai miestas žymus kaip kultūros centras ir populiariosios muzikos festivalių sostinė. Ji taip pat populiari tarp fotografų – atvykite patys, kad sužinotumėte, kodėl!  

 

Liepojos Žydrosios vėliavos paplūdimys savo populiarumą įgijo dar XIX a. septintajame dešimtmetyje, kai pirmą kartą sulaukė Rusijos caro dėmesio. Šiandien paplūdimyje yra absoliučiai visiems reikalinga infrastruktūra, o sniego baltumo smėlį po audros kartais padengia gintaro gabaliukai, tad pasivaikščiojimas pajūriu gali tapti nuostabia pramoga!

 

Prie paplūdimio šliejasi Pajūrio parkas – vienas didžiausių Latvijoje miško parkų. Vaikščiojimui ir tyrinėjimui skirtame parke smagiai dera natūrali augmenija ir architektūra. Aplankykite Vaiduoklių medį – legendinės roko grupės „Līvi“ paminklą, Art Nouveau stiliaus fontaną, gulbių tvenkinį ir didžiausią Latvijoje būgnų komplektą! Čia rasite ir Latvijos muzikantų garbės alėją bei koncertų estradą, tad jeigu pasiseks atvykti tinkamu laiku, galite pasiklausyti koncerto.   

 

Kalbant apie muziką, rugsėjo mėnesį aplankykite Šventosios Trejybės katedrą. Joje vyksta Tarptautinis vargonų muzikos festivalis, kuriame grojama ir didžiausiais pasaulyje nerekonstruotais mechaniniais vargonais. Būdami čia užlipkite į 55 metrų aukščio bažnyčios bokštą, iš kur miestas matyti kaip ant delno.

 

Liepoja garsi ir savo jūrų uostu Karosta. Kažkada jis buvo svarbi sovietinės karo mašinos dalis, o dabar šis pasaulinės reikšmės objektas generuoja maždaug trečdalį visų miesto pajamų. Šiandien jis apibūdinamas kaip paradoksali ir unikali vieta, tikras rojus kūrybiškiems žmonėms ir turistams. Lankytojai labai mėgsta tyrinėti seniai apleistų šiaurės fortų požeminius labirintus, o labiausiai nutrūktgalviški tai daro fakelų šviesoje! Arba pasivaikščiokite palei šiaurinį molą ir pasigrožėkite nuostabiais jūros toliais – vietiniai saulėlydžiai yra tikra atgaiva sielai ir puikiai užfiksuota Instagramo paskyros akimirka.

 

Kai kurie žmonės atvyksta čia, kad praleistų naktį kalėjime – tokių įspūdžių nepatirsite jokiame viešbutyje! Tai yra vienintelis karinis kalėjimas Europoje, priimantis lankytojus, tačiau turėkite omenyje – nė vienas kalinys iš čia nėra pabėgęs, pietus kalėjimo valgykloje tiekia darbuotojai sovietine apranga, o disciplina nepaprastai griežta! Jeigu pasilikti nakvoti nenorite, galite tiesiog patyrinėti kameras ir ekspoziciją, kurioje pasakojama apie Liepojos istoriją iki nepriklausomybės atgavimo.

  

Keliautojai, kuriems patinka labiau tradiciniai dalykai, Liepojoje, be abejo, taip pat nenuobodžiaus. Gatvės maisto prekybos kioskeliai aprūpins Jus dienas tingiai leidžiant pajūryje, o vakarams galėsite pasirinkti kokį nors ištaigingą restoraną. Daugelyje meniu surasite įžymųjį miesto patiekalą – Liepajas menciņš – rūkytą menkę su bulvėmis ir svogūnais. Rekomenduojame susirasti restoraną arba kavinę su vaizdu į jūrą – tada tikrai pajusite unikalią Liepojos dvasią.

 

Turime tiesioginį reisą į Liepoją iš Travemiundės miesto Vokietijos šiaurėje.

Pailsėkite kaip roko žvaigždė Liepojoje

 

Latvijos vakarinėje Baltijos pakrantėje įsikūrusi Liepoja yra trečias pagal dydį Latvijos miestas, kurį garsina daugybė dalykų. Vienas iš jų yra paplūdimys, kitas – buvęs karinis, o dabar judrus komercinis jūrų uostas. Tačiau, ko gero...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Latviją

Nuo 131 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Art Hotel Roma

Gyvenamųjų patalpų nuotrauka

Promenade Hotel Liepaja

Pasirinkite maršrutą...

Mėgaukitės kelione į Latviją

Nuo 131 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.