Ryga

Štai kur tikrai verta nuvykti.


Kai kalbama apie Rygą, ji vadinama ne tiesiog sostine, o karūnos brangakmeniu. Viskas čia yra aukščiausio lygio: architektūra, kultūra, svetingumas! Tai yra senas amžiumi, bet savo siela jaunas miestas – gyvybingas, atviras, pulsuojantis naktiniu gyvenimu ir madingomis užeigomis. Tačiau kartu jis yra mažas ir kompaktiškas, todėl su juo lengva susipažinti pėsčiomis. BE TO, tai viena pigiausių vietų Europoje. Tad viską įvertinus – Ryga turi DAUGYBĘ privalumų.


Ryga yra tikras kultūros centras – tai galite pamatyti vos pažvelgę į jos architektūrą. Mieste pilna muziejų, bažnyčių ir koncertų salių. Čia yra viduramžius menantis senamiestis, vietinių vadinamas Vecrīga, pritaikytas pėstiesiems ir skleidžiantis ramybės kerus. Jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, turi Europos paveldo ženklą – čionykštė stilių įvairovė tikrai sužavės architektūros žinovus.


Smagu apsilankyti siauriausioje Rygoje Rozenos gatvėje, kur galima ištiesus rankas paliesti priešingose jos pusėse stovinčius namus. Arba užlipti į Šv. Petro bažnyčios bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi miesto panorama. Žiemą čia veikia čiuožykla, o vasarą Livu aikštėje šurmuliuoja parduotuvės, meno galerijos, barai ir naktiniai klubai. Jeigu užsuksite puodelio kavos, būtinai užsisakykite „Vecrīga“ – plikytą pyragaitį, pavadintą senamiesčio vardu.


Kiekvienoje miesto gatvėje matyti istorijos verpetų ir įvairių kultūrų paliktų pėdsakų: Latvijai teko išgyventi sunkių laikų, tačiau miestas rado savo savitumą. Į rytus nuo Vecrīga, nuostabiame miesto parke Bastejkalna, stovi didingas 42 metrų aukščio laisvės paminklas, kurį vainikuoja varinė laisvės skulptūra. Tai yra nepriklausomybės dvasios simbolis, kurio statybą finansavo visame pasaulyje gyvenančių latvių paaukoti pinigai.


Negalite būti Rygoje ir neapsilankyti centriniame turguje. Jo paviljonai buvo pastatyti dar praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje kaip vokiškiems dirižabliams skirti angarai. Šiandien juose apsilanko iki 100 000 pirkėjų per dieną, todėl tai yra viena didžiausia ir gausiausiai lankoma prekyvietė Rytų Europoje. Siūlomų gaminių asortimentas praktiškai begalinis. Galite pasivaikščioti po buvusius sandėlius ir pamatyti ten siūlomų meno kūrinių, papramogauti. O jeigu esate iš tų, kurie linkę sutaupyti ir nemokėti tarpininkams, Gaizina gatvėje veikia naktinis turgus, kuriame prekes galite įsigyti tiesiai iš ūkininko.


Rygoje pasimėgausite ir geriausia Latvijoje virtuve, kurios meniu formuoja sezoninė vietos produkcija, bet juntama ir Europos kaimynių įtaka. Būtinai turite paragauti sočių koldūnų, rūkytų žuvų ir barščių. Kasdieniai čionykščiai produktai yra rauginti agurkai ir kopūstai, o štai pilkieji žirniai yra daug skanesni, nei atrodytų iš pavadinimo: jie patiekiami kaip papildomas patiekalas arba baro užkandis. Kitas firminis Rygos produktas yra Latvijos nacionalinis alkoholinis gėrimas – juodasis balzamas. Tai yra degtinės pagrindu pagamintas žolelių likeris, kaip sakoma, turįs sveikatai naudingų savybių. Kartą paragauti nepakenks…

Štai kur tikrai verta nuvykti.


Kai kalbama apie Rygą, ji vadinama ne tiesiog sostine, o karūnos brangakmeniu. Viskas čia yra aukščiausio lygio: architektūra, kultūra, svetingumas! Tai yra senas amžiumi, bet savo siela jaunas miestas – gyvybingas, atviras, pulsuojantis naktiniu...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.