Helsinkis

Helsinkis išsiskiria puikiu miesto energijos ir gamtos ramybės balansu – tai Europos miestas, kuris atgaivina. Leiskite atostogas grožėdamiesi pasaulinio lygio architektūra, istorija ir menais. Valgykite nuostabiuose restoranuose, tyrinėkite botanikos sodus ir atsipalaiduokite saunose su vaizdu į Baltijos jūrą.

 

Suomijos sostinėje gyvena daugiau nei 1,4 mln. žmonių. Pakrantė miestui suteikia erdvės pojūtį ir leidžia laisvai kvėpuoti, dviračių takai ir miškų parkai – daugiau galimybių laiką leisti lauke, o tų, kurie nori pabėgti iš miesto, laukia visas salų tinklas.

 

Be to, iš Helsinkio lengvai pasieksite Hanką, „Stena Line“ keltų uostą. Dėl puikaus susisiekimo į sostinę nuvyksite greičiau nei per porą valandų, todėl turėsite daugiau laiko mėgautis viskuo, ką siūlo Helsinkis.

 

LANKYTINOS VIETOS HELSINKYJE

1812 m. Helsinkiui tapus Suomijos sostine miesto valdžia išsikėlė tikslą sulyginti Helsinkį su kitais Europos miestais.

 

Seniausioje Helsinkio centro dalyje esančioje Senato aikštėje yra daug žymiausių miesto objektų, tokių kaip Helsinkio katedra, Vyriausybės rūmai ar Helsinkio universitetas.

 

Nuo jos per 20 minučių nueisite iki Nacionalinio muziejaus – neoklasikinio stiliaus pastato, kuriame pasakojama suomių istorija nuo priešistorinių laikų iki šių dienų. Tai idealus atspirties taškas istorijos mylėtojams.

 

HELSINKIO DIZAINAS

Suomių meilė dizainui miestui turėjo didelės įtakos – tai pastebima visur, nuo požeminių bažnyčių iki pajūrio saunų. Čia šiuolaikine architektūra geriausia mėgautis Töölönlahti rajone, kuriame pamatysite 2018 m. pastatytą Oodi biblioteką ir intriguojančią Temppeliaukio uolos bažnyčią.

 

Helsinkyje privalu pasigrožėti garsiojo suomių architekto Alvar Aalto, sukūrusio legendinę „Finlandia“ salę, darbais. Daugiau apie jį sužinosite madingame Munkkinemi rajone įsikūrusiuose Aalto namuose.

 

Be to, suomišku dizainu galėsite mėgautis Dizaino muziejuje ir net parduotuvėse: „Marimekko“, „Artek“ ir „Iittala“ Helsinkyje įkūrė savo geriausio pavyzdžio parduotuves, o tarp vietinių itin populiarios vintažinių drabužių ir baldų parduotuvėlės.

 

SAUNOS IR BASEINAI

Suomija ir pirtys yra tiesiog neatsiejami, tačiau po pažinties su Helsinkiu jūsų kūnas reikalaus poilsio, todėl rekomenduojame nuvykti į Hernesaari rajoną ir apsilankyti viešųjų pirčių ir restoranų komplekse „Löyly“, kuris garsėja skulptūriniu mediniu pastatu su į jūrą atsiveriančiais vaizdais.

 

Be to, galite paplaukioti jūriniame baseine „Allas Sea Pool“, kuris įsikūręs pačiame miesto centre. Vasarą čia vyksta koncertai po atviru dangumi. Netoliese rasite ir Helsinkio turgaus aikštę – apsilankykite šildomose lauko kavinėse ir paragaukite gatvės maisto.

 

NAKTINIS HELSINKIS

Vakare patyrinėkite gyvybingą Helsinkio maisto pasaulį viename iš „Michelin“ žvaigždutėmis pažymėtų miesto restoranų arba nuvykite į Kallio rajoną, kuriame rasite įvairiausių bistro, „pop-up“ restoranų ir tikrą vietinio naktinio gyvenimo įvairovę.

 

Vasarą keltais galite pasiekti įlankos salas ir kartu su vietiniais muzikos, šokių bei laužų apsuptyje atšvęsti Jonines. Taip pat rekomenduojame apsilankyti kiekvieną vasarą organizuojamame viename geriausių alternatyviosios muzikos festivalių pasaulyje – „Flow“.

 

HELSINKIO SALOS

Miesto regione gausu įdomių salų. Iš Kauppatori persikelkite į Suomellinna salą – XVIII a. jūros tvirtovę ir Pasaulio paveldo objektą, kurioje rasite muziejų, bunkerių ir Antrojo pasaulinio karo laikų povandeninį laivą. Kuusisaare saloje Jus pradžiugins Didrichseno meno muziejus ir stebuklingas skulptūrų sodas jūros fone. Jei norite susipažinti su Suomijos paveldu, persikelkite į Seurasaaren Ulkomuseo salą – tikrą muziejų po atviru dangumi – kurioje galėsite patyrinėti tradicinius medinius namelius.

 

KĄ DAR GALIMA PAMATYTI

Automobiliu iš Helsinkio lengvai pasieksite įvairias aplinkines lankytinas vietas – Porvo miestelį su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis arba amatininkų kaimelį Fiskarsą, kuriame galėsite iš tiesų pažinti Suomijos kultūrą, meną ir tradicinį maistą.

 

Jei planuojate ilgesnę kelionę po Suomiją, tuomet nuo Helsinkio per kelias valandas automobiliu arba motociklu pasieksite žėrinčius ežerų krašto vandenis, Suomijos archipelago pakrantes bei Turku ar Tamperės miestus.

 

Kad ir kokias atostogas Suomijoje beplanuotumėte, „Stena Line“ padės tai įgyvendinti.

Helsinkis išsiskiria puikiu miesto energijos ir gamtos ramybės balansu – tai Europos miestas, kuris atgaivina. Leiskite atostogas grožėdamiesi pasaulinio lygio architektūra, istorija ir menais. Valgykite nuostabiuose restoranuose, tyrinėkite botanikos sodus ir atsipalaiduokite saunose su vaizdu į Baltijos jūrą.

 

Suomijos...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.