Įkvėpkite… ir iškvėpkite. Jūs Suomijoje.

Jei mėgstate gryną orą, laukinę gamtą ir kultūra alsuojančius miestus, tuomet atostogoms rinkitės Suomiją.

 

Daugiau nei 5,5 mln. gyventojų turinti Suomija pasižymi saugia ir svetinga kultūra bei tūkstantmečių istorija ir paveldu.

 

Šiandien Suomijoje oficialiai naudojamos suomių ir švedų kalbos, tačiau visus čia sieja gamtos kalba. Gausybė ežerų, miškų ir pirčių išskiria Suomiją kaip gamtą mėgstančią ir į sveikatingumą orientuotą šalį, kuri – remiantis Pasaulio laimės indeksu – pastaruosius šešerius metus yra laimingiausia šalis pasaulyje.

 

Kai šalyje tiek daug įvairiausių gėrybių, turistams tereikia atvykti ir mėgautis visais jos privalumais.

 

KELIAUKITE SU „STENA LINE“

Leiskitės į nuotykius Suomijoje su „Stena Line“! Susikraukite visus kelionei reikalingus daiktus į automobilį ir keliaukite iš Nineshamno į Hanką keltu, kuris nugabens Jus tiesiai prie pietinės Suomijos pakrantės ir jos ilgojo archipelago.

 

Vietiniai kaimeliai ir salos užburs jūriniu žavesiu, laukinės gamtos grožiu ir šviežiais jūros gėrybių patiekalais.

 

Pakrante važiuokite neskubėdami, kad galėtumėte pasigrožėti vietine gamta, arba pasiimkite dviračius ir patyrinėkite gausiai išvingiuotus dviračių takus.

 

KELIONĖ PO MIESTELIUS

Suomijos kaimai ir miesteliai yra geriausias būdas susitikti su vietiniais amatininkais ir pažinti suomiškąjį paveldą, tačiau ieškantys miesto šurmulio jį lengvai pasieks automobiliu ar motociklu.

 

Architektūra, muziejais, meno galerijomis, prekybos centrais ir muzika garsėjančią Suomijos sostinę HelsinkįHanko pasieksite greičiau nei per dvi valandas.

 

O vos daugiau nei per dvi valandas iš sostinės atvyksite į Tamperę – tai vartai į populiarųjį viešųjų saunų, muziejų ir pramogų šeimoms gausa išsiskiriantį ežerų kraštą.

 

Iš Helsinkio vos per dvi valandas pasieksite seniausią šalyje Turku miestą. Atraskite čia įsikūrusią senovinę pilį ir akmenimis grįstas gatveles, o tada apsilankykite nuostabiose Turku archipelago salose ir įlankose.

 

ATOSTOGAUKITE KAIP VIETINIAI

Suomija yra miškų ir ežerų šalis, o suomiai mėgsta pabėgti į gamtą. Jokamiehen oikeudet (kiekvieno žmogaus teisės) suteikia Jums galimybę lankytis beveik bet kurioje Suomijos vietoje – daugelyje nacionalinių parkų rasite pėsčiųjų maršrutus ir vietas, kur galima apsistoti.

 

Vasarą suomiai plūsta į ežerų kraštą – didžiausią ežerų regioną Europoje. Čia galite apsistoti namelyje su greitu internetu ir privačia pirtimi prie ežero arba medinėje trobelėje, kur būsite be jokio ryšio su pasauliu ir todėl galėsite patirti tikrą ramybę.

 

Jei ieškote išskirtinių laukinės gamtos įspūdžių, kelionių organizatoriai suorganizuos pažintinę kelionę, kurios metu, priklausomai nuo regiono, kuriame lankysitės, galėsite atsekti ir pamatyti Europos „didžiojo penketo“ atstovus – lokius, ernius, vilkus, lūšis ir briedžius.

 

SUOMIJA ŠEIMOMS

Šeimos tikrai ras ką nuveikti Suomijoje – veiklos čia neapsiribos pramogomis parkuose, miškuose, pakrantėje ar dviračių takuose.

 

Jei mėgstate pramogų parkus, Tamperėje aplankykite „Särkänniemi“, kuriame rasite nuostabių atrakcionų, pasakų ūkį ir akvariumą.

 

Energingiausiems rekomenduojame apsilankyti ekologiškame nuotykių parke „Flowpark Varala“, kuriame galėsite laipioti po medžių viršūnes, suptis, skraidyti ir užsiimti kita aktyvia veikla.

 

Tuvės Janson gerbėjai galės nuvykti į šalia Turku įsikūrusį trolių Mumių pasaulį, susitikti su jo veikėjais ir patirti stebuklingų istorijų.

 

SUOMIJOS FESTIVALIAI

Suomiai mėgsta festivalius – nuo neoficialių susibūrimų salose iki sezoninių folkloro festivalių.

 

Vasara čia gausu įvairiausių renginių kiekvieno muzikiniam skoniui – nuo džiazo iki techno ar net Tylos festivalio Laplandijoje! Roko muzikos gerbėjams patiks legendinis „Rockfest“ festivalis, o „Flow Festival“ į Helsinkį pritraukia popmuzikos žvaigždes iš viso pasaulio.

 

Ieškantiems kažko ypatingo siūlome apsilankyti kiekvieną vasarą organizuojamame operinės muzikos festivalyje „Savonlinna“, kuris trunka visą mėnesį ir vyksta senovinėje pilyje šalia didžiausio Suomijos ežero.

 

Pageidaujantiems neįprastų įspūdžių, rudenį patariame nuvykti į Helsinkyje organizuojamą „Baltic Circle“ – tarptautinį šiuolaikinių menų festivalį.

 

KADA GERIAUSIA KELIAUTI

Kada benuvyktumėte į Suomiją, čia visada rasite kuo pasimėgauti – nuo užšalusių ežerų iki vidurnakčio saulės, nuo spalvingų rudeniškų miškų iki bundančios gamtos pavasarį.

 

Užsiimkite tuo, kuo užsiima suomiai, ir išnaudokite kiekvieno sezono privalumus: žiemą slidinėkite, čiuožinėkite pačiūžomis, maudykitės eketėje ar pamatykite šiaurės pašvaistę; vasarą pramogaukite gamtoje, plaukiokite, važinėkitės dviračiais, tyrinėkite pajūrio takus ir nacionalinius parkus.

 

VALGYKITE, GERKITE, RAGAUKITE IR DALINKITĖS

Suomiai valgo šviežią ir paprastą maistų iš sezoninių produktų. Paskanaukite lašišos sriubos su riekele ruginės duonos arba pasimėgaukite vėžiais, paragaukite „Michelin“ žvaigždute apdovanotų Helsinkio virtuvės šefų sukurtų šedevrų iš pačių gryniausių ingredientų, užsisakykite „Karjalanpiirakka“ – ruginį pyragą su pluta, įdarytą ryžiais, bulvėmis ir morkomis, bei pagardintą kiaušiniais ir sviestu. Desertui rinkitės pyragaičius su tekšių uogiene, prisikirtę iki soties išgerkite puodelį stiprios kavos arba burnelę degtinės „Finlandia“, o tada miško takeliais pajudėkite iki saunos.

Jei mėgstate gryną orą, laukinę gamtą ir kultūra alsuojančius miestus, tuomet atostogoms rinkitės Suomiją.

 

Daugiau nei 5,5 mln. gyventojų turinti Suomija pasižymi saugia ir svetinga kultūra bei tūkstantmečių istorija ir paveldu.

 

Šiandien Suomijoje oficialiai naudojamos suomių ir švedų...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Uostai

Žemėlapis, rodantis maršrutus ir uostus į Suomiją ir iš jos

Keliaukite mūsų naujuoju maršrutu iš Hanko į Nineshamną! Hanko uostas yra pietinėje Suomijos pakrantėje. Į uostą galima patekti pro pagrindinius vartus, esančius priešais turgaus aikštę Korsmaninkatu gatvėje.

Pasirinkti kelionės tikslai

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.