Woman biking over bridge

Kelionių vadovas per Švedijos centrą

Švediją, Vikingų amžių menančios istorijos persmelktą šalį, privalu aplankyti visiems, planuojantiems būsimus nuotykius. Pietinė Švedijos dalis – ne išimtis. Vilnijantys kviečių laukai ir nuostabi pakrantė – tai pagrindiniai šios vietovės akcentai, tačiau verta aplankyti ir trečią pagal dydį Švedijos miestą.

 

Keliaukite iš Rostoko į Treleborgą arba iš Gdynės į Karskruną ir prieš jus atsiskleis pasaulis su nesibaigiančiais vaizdingais peizažais, kuriame įsiterpę tylūs kaimeliai ir trečias didžiausias Švedijos miestas – Malmė. Pasukite į šiaurę ir aplankykite Elando bei Gotlando salas, kurias puošia smėlėti paplūdimiai, o kiekvienas žingsnis primena ypatingą šių vietų istoriją. Kaip ir bet kurioje kelionėje automobiliu, lankstai į įdomiausias vietas yra tiesiog sveikintini! Rinkitės tai, kas įdomu būtent Jums.

Malmė

Vos už 30 minučių kelio nuo Treleborgo privažiuosite Malmę, trečiąjį pagal dydį Švedijos miestą. Žinomo dėl savo išradingos kulinarijos ir nuostabios architektūros, šio miesto negalima nepastebėti. Netgi tiesiogine prasme – nes futuristinis dangoraižis „Turning Torso“, iškilęs virš miesto 190 metrų, yra antrasis pagal aukštį Švedijos pastatas. Apžiūrėkite Öresundsbron, Daniją ir Švediją jungiantį tiltą, pasidairykite po prekybos centrus „Emporia“ arba „Triangeln“ ir stabtelėkite pasistiprinti kuriame nors iš žinomiausių miesto restoranų. 

Urban landscape of Malmo, Sweden
Kalmaras

Nuo Karlskrunos pakrante važiuodami į šiaurę atsidursite Kalmaro mieste. Čia, 1397 metais buvo pasirašyta Kalmaro unija iš kurios Švedija pasitraukė 1523 m., tapusiais modernios Švedijos pamatu. Trumpai tariant, Kalmaro istorija – tai Švedijos istorija. Būtina aplankykite Kalmaro pilį ir paklajokite grįstomis viduramžių miesto gatvelėmis. Norite atsivėsinti: paplaukiokite miesto paplūdimyje itin keistu pavadinimu „Kattrumpan“, reiškiančiu katės užpakalį. 

Kalmar Castle, Sweden
Elandas

Elando sala pasiekiama tiltu iš Kalmaro, todėl atvykus į Kalmarą tiesiog būtina joje apsilankyti. Pasivaikščiokite Trolskogeno gamtos rezervato pušyne, kuriame vėjų gairinamos pušys įgavo keisčiausias formas. Apsilankykite Borgholmo miestelyje ir Borgholmo pilyje arba ilsėkitės nuostabiame Böda Sand paplūdimyje, kuris tęsiasi net 20 kilometrų. 

Coast and lighthouse Lange Erik on north coast of the island of à land in the east of Sweden from above during sunset
Gotlandas

Jei kelionės programoje dar nėra viduramžiškų pilių miestelių, turite apsilankyti Gotlando saloje. Juosiamas įspūdingos miesto sienos, su daugybe tryliktąjį amžių menančių namų, visas Visbio miestas įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Senovinės runos, masyvių katedrų griuvėsiai ir ramybe alsuojančios kaimiškos vietovės paverčia Gotlandą tikrai išskirtine vieta. 

Visby, Gotland, Sweden
Geteborgas

Šiek tiek į šiaurę nuo Treleborgo, vakarinėje pakrantėje, rasite Geteborgo miestą.

Antrajame pagal dydį Švedijos mieste yra didžiausias Skandinavijoje Lisebergo pramogų parkas, daugybė „Michelin“ žvaigdždutėmis įvertintų restoranų. Pasivaikščiokite grįstomis Hagos rajono gatvelėmis, paragaukite tradicinės švediškos fika (kavos su pyragaičiais) arba prisėskite uosto krantinėje ir stebėkite atplaukiančius ir išplaukiančius laivus. 

City of Gothenburg street architecture view, Vastra Gotaland County of Sweden
Stokholmas

Švedijos sostinę būtina aplankyti visiems atvykusiems į šią šalį. Čia rasite, ko tik širdis trokšta. Pramogų parkas „Gröna Lund“, Karališkieji rūmai, kuriuose galėsite stebėti sargybos pasikeitimą, didžiulis „Vaza“ muziejus su geriausiai išsilaikiusiu septynioliktojo amžiaus laivu, ABBA muziejus ir daugybė kitų įspūdingų vietų. Klajokite Gamla Stan gatvelėmis palei tryliktojo amžiaus pastatus, vakarieniaukite pakrantės restoranuose ar leiskitės į keliones kanalais aplink miestą. Trumpai tariant, Stokholmas tikrai nusipelnė sostinės vardo. 

View of Stockholm's old town in Sweden

Greiti faktai

Distance Trelleborg - Gothenburg

Image
Title
Atstumas nuo Treleborgo iki Geteborgo
Description

Jei vykstate iš Treleborgo į Geteborgą, Jūsų kelionė, priklausomai nuo eismo sąlygų, truks maždaug tris su puse valandos. Būtinai sustokite pasigrožėti pakrante, kad suprastumėte, kodėl vietiniai vakarinę pakrantę vadina „geriausiąja pakrante“.     

Distance Karlskrona - Stockholm

Image
Title
Atstumas nuo Karlskrunos iki Stokholmo
Description


Ilgesnis, 500 kilometrų maršrutas iš Karlskrunos į Stokholmą trunka maždaug 6 valandas. Nepamirškite, kelionę automobiliu galite planuoti kaip sumanę! Trokštate įspūdžių? Tikrai rekomenduojame nuvažiuoti iki Stokholmo.

How to get to Gotland

Image
Title
Kaip nuvykti į Gotlandą
Description


Jei planuojate apsilankyti Gotlande, į jį patekti galėsite tik keltu. Būtinai užsisakykite bilietą iš anksto, nes jų gali nelikti! 

Try local cuisine

Image
Title
Paskanaukite vietinių patiekalų
Description


Didžiuosiuose Švedijos miestuose rasite „Michelin“ žvaigdžutėmis įvertintų restoranų ir prabangių patiekalų, tačiau nepabijokite išmėginti ir vietos virtuvės! Puikūs patiekalai iš vietos gėrybių tikrai gali nustebinti.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.