Young girl on central square of Bremen near Catherdral. Germany

Šeši geriausi kelionių maršrutai Vokietijoje

Nieko stebėtino, kad šalis, padovanojusi mums BMW, „Mercedes-Benz“ ir „Audi“, taip pat gali pasigirti puikiais keliais. Ne mažiau žinomi kaip autostrados, Vokietijos turistiniai maršrutai veda keliautojus prie įspūdingų pilių, vaizdingų vynuogynų, kalnų ir pasakiškų miestelių.

 

Keliaujant šiais gerai žinomais keliais, atsiskleidžia kaimiškosios Vokietijos žavesys ir viduramžių stebuklai. O su nuosavu automobiliu važiuosite sau tinkamiausiu tempu ir be jokių rūpesčių. Išsirinkite, kuriuo maršrutu važiuosite pirmiausiai! 

Baltijos pakrantė

Atvykę į Kylį su „Stena Line“ pateksite tiesiai į Baltijos pakrantės kelią. Jūrininkystės paveldas, statūs skardžiai ir jaukios įlankos – čia mėgsta leisti atostogas pakrančių žavesio pasiilgęs Vokietijos elitas. Pirmasis šio 327 kilometrų maršruto sustojimas – Liubekas (žinomas dėl savo Holštentoro vartų), tada UNESCO paveldo miesteliai Vismaras ir Štralzundas, uostas ir universitetinis Rostoko miestelis. Maršrutas baigiasi nostalgiškame Binco kurorte. Būtinai apsilankykite Jasmundo nacionaliniame parke, UNESCO paveldo objekte, garsiame savo baltais skardžiais ir laukine gyvūnija.

Lübeck, Schleswig-Holstein
Pasakų kelias / „Deutsche Märchenstraße“

Mėgstate pasakas, o ne Holivudo kičą? Tada šis maršrutas skirtas jums. Paminėkite brolių Grimų kūrinius ir gyvenimą pradėdami kelionę jų gimtajame mieste Hanau ir keliaudami tolyn 600 kilometrų maršrutu per daugiau kaip 60 kaimelių. Pamatysite kaimiškus fachverkinius namukus, grįstas gatveles, vingiuojančias upes, stūksančius bokštus ir stulbinančias pilis. Sužinokite, kas įkvėpė populiariausių pasakų personažų, pavyzdžiui, Raudonkepuraitės (Alsfeldas), Auksaplaukės bokštą (Trendleburgas) ir Miegančiosios gražuolės (Zababurgo pilis), sukūrimą. O atsidūrę žavingame Hamelino mieste vasaros sekmadienį pasižiūrėkite, kaip žiurkių gaudytojas veda vaikus iš kaimo. Kelias baigiasi Bremene, nuo kurio per dvi valandas galima pasiekti Kylio uostą arba per 90 minučių – Hamburgą. 

Historic city center of the city of Hameln or Hamelin in Germany
Alėjų kelias / „Deutsche Alleenstraße“

Dėl vokiečių pomėgio apsupti į kaimelius ir pilis vedančius kelius lapija, šalis yra išraižyta nuostabių „medžių juostų“. Važiuodami 2 900 kilometrų besitęsiančiu Alėjų keliu vairuotojai galės grožėtis malonia mirgančia palei kelią augančių medžių praleidžiama šviesa. Maršrutas prasideda Riugeno mieste prie Baltijos jūros ir vingiuoja pro vaizdingus centrinės Vokietijos kraštovaizdžius, Harco kalnus, Saksoniją, istorinį Leipcigo miestą bei Štutgartą (kuriame rasite „Mercedes-Benz“ ir „Porsche“ muziejus), o baigiasi ties Konstanco ežeru pietvakariuose. 

Driving car on a forest asphalt road among trees
Vokietijos vyno kelias / Deutsche Weinstrasse

Kartais tiesiog pasiilgstame lėtesnio tempo, kurį gali suteikti tik upės čiurlenimas ir taurė vyno. Jei tai – Jūsų tipo atostogos, keliaukite į Reino krašto-Pfalco regioną Vokietijos vakaruose ir tik spėkite grožėtis vynuogynais ir vaizdingais kaimeliais. Čia gaminama daugiau kaip 70 % visos Vokietijos vynų, iš kurių turbūt žinomiausias yra rislingas iš Mozelio slėnio. Oficialus Vokietijos vyno kelias yra tikrai senovinis – 85 kilometrų maršrutu nuo Bokenheimo šiaurėje iki Šveigeno-Rechtenbacho šalia Prancūzijos sienos turistai keliauja nuo 1935 metų. Keliaujant matomi vynuogynai, pilys ir rūmai, tarp kurių verta aplankyti Elco pilį ir seniausią Vokietijos miestą Tryrą. Žinoma, nevertėtų pamiršti didžiausios pasaulyje vyno statinės Bad Diurkheime.

Tuscan vineyard with red grapes ready for harvest.
Romantiškasis kelias / „Romantische Strasse“

Bene populiariausias turistinis maršrutas, Romantiškas kelias prieš akis atveria Vokietiją lyg iš klasikinių pasakų. 314 kilometrų kelias vingiuoja nuo Viurcburgo vynuogynų iki Išprotėjusio Karaliaus Liudviko II pilių, užsuka į vaizdingus išpuoselėtus miestelius ir driekiasi į pietus iki pat Bavarijos Alpių papėdės. Būtinai stabtelėkite viename iš gražiausių Vokietijos miestų Rotenberge, už kurio Jūsų laukia kelionės finalas – nuostabioji Noišvanšteino pilis. Manoma, kad šis karaliaus Liudviko II palikimas įkvėpė sukurti legendinę Disnėjaus pilį. O kadangi jau nukeliavote tiek toli, gal verta tęsti kelionę? Kitas nuostabus nuotykis Vokietijoje visai netoli, tai – Bavarijos Alpių kelias.

Schloss Neuschwanstein, Schwangau bei FÃ1/4ssen, Schwaben, Bayern, Vokietija, Europa
Bavarijos Alpės / „Deutsche Alpenstrasse“

Bavarijos Alpių kelią nė kiek neperdedant galima pavadinti koncentruotu įspūdžių rinkiniu. Kelionė prasideda Vokietijos pietvakariuose, Lindau mieste ir tęsiasi palei kalnų kaimelius, ežerus ir krioklius. Pro langus pralekia bažnyčių, vienuolynų, vienuolynai, Algojaus Alpių viršūnės. Pasirenkite sukinėti vairą per 106 Oberjocho perėjos kilpas. Išbandykite ekstremalų sportą Garmiš-Partenkircheno slidinėjimo kurorte (gondola?) ir pasikelkite į aukščiausią Vokietijos kalną Cūgšpicę. Norite šiek tiek ramybės? Apsilankykite didinguose Linderhofo rūmuose, įsitaisiusiuose tarp kalnų keterų. Kilkite aukštyn Rossfeld-Panoramastraße keliu, aukščiausiai esančiu šalies keliu, o kelionės pabaigoje galėsite grožėtis stulbinančiu Kenigze ežeru ir aplinkiniais kaimeliais. 

Königssee lake, Germany

Greiti faktai

Distance from Kiel to Lubeck

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Liubeko: 87 km

Distance from Kiel to Bremen

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Bremeno: 211 km

Distance from Kiel to Rügen

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Riugeno: 308 km

Distance from Kiel to Bockenheim

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Bokeinhaimo: 589 km

Distance from Kiel to Würzburg

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Viurcburgo: 608 km

Distance from Kiel to Lindau

Image
Title
Description

Atstumas nuo Kelno iki Lindau: 898 km

top 3 visited places

Image
Title
Description

Trys dažniausiai lankytos vietos Vokietijoje praėjusiais metais buvo Kelno katedra, Elbės filharmonija Hamburge ir Berlyno Muziejų sala, nors niekas neprilygsta Brandenburgo vartų lankytojų skaičiui!

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.