View of Stockholm's old town in Sweden

Patirkite tikrą švedišką kelionę

Švediją, Vikingų amžių menančios istorijos persmelktą šalį, privalu aplankyti visiems, planuojantiems būsimus nuotykius. Ne išimtis ir šiaurinės Švedijos dalys. Tankūs eglynai ir net 3 000 kilometrų besitęsianti pakrantė yra pagrindiniai šios vietovės akcentai, o šalies sostinė Stokholmas yra šiek tiek šiauriau Nineshamno.

 

Keliaukite keltu iš Ventspilio į Nineshamną ir išlipsite visai netoli Stokholmo. Pasukite į šiaurę, į miškingąsias Darnos ir Medelpado provincijas, į pietus link Gotlando arba keliaukite į vakarinę pakrantę. Kaip ir bet kurioje kelionėje automobiliu, kelionių krypties pakeitimai ir sustojimai nenumatytose įdomiausiose vietovėse yra tiesiog sveikintini! Rinkitės tai, kas įdomu būtent Jums.

Stokholmas

Švedijos sostinę būtina aplankyti visiems atvykusiems į šią šalį. Tik viena valanda kelionės į šiaurę iš Nineshamno ir rasite, ko tik širdis trokšta. Pramogų parkas „Gröna Lund“, Karališkieji rūmai, kuriuose galėsite stebėti sargybos pasikeitimą, didžiulis „Vaza“ muziejus su geriausiai išsilaikiusiu septynioliktojo amžiaus laivu, ABBA muziejus ir daugybė kitų įspūdingų vietų. Klajokite Gamla Stan gatvelėmis palei tryliktojo amžiaus pastatus, vakarieniaukite pakrantės restoranuose ar leiskitės į keliones kanalais aplink miestą. Trumpai tariant, Stokholmas tikrai nusipelnė sostinės vardo.

Hugging couple in love traveling together in Stockholm romantic vacations urban lifestyle architecture colorful houses european Sweden landmarks
Melareno ežeras

Vakariniame Stokholmo pakraštyje raibuliuoja Melareno ežeras. Palei visą jo pakrantę rasite daugybę puikių vietelių pasimaudyti, surengti pikniką ar tiesiog pasilepinti saulės spinduliuose. Nepraleiskite progos aplankyti šalia ežero stūksančių pilių, pavyzdžiui, Drotningholmo rūmų, Gripshomo ar Skokloterio pilių ir jokiu būdu nepamirškite nufotografuoti įspūdingų kadrų!

Sloop rigged yacht with inflatable boat sailing at sunset. Panoramic aerial view of the forest lakeshore. Moonrise, glowing clouds. Mälaren lake, Sweden. Summer vacations, nature, sailing, cruise
Upsala

Į šiaurę nuo Stokholmo įsikūręs Upsalos miestas. Botanikos sodai, Upsalos Universitetas ir Upsalos pilis, gausybė kavinių ir restoranų vilioja puikiai praleisti dieną. Jei norite iš arčiau pajusti vikingų dvasią, rekomenduojame aplankyti tris Karališkuosius piliakalnius. Sakoma, kad juose ilsisi senųjų skandinavų dievų Toro, Frėjos ir Odino palaikai.

Very beautiful and cozy town in Sweden.  Uppsala
Höga Kusten

Traukite į šiaurę ir netrukus pasieksite Höga Kusten arba Aukštutinę pakrantę. Tvyranti 300 metrų virš jūros lygio, ši pakrantė – tikras žygeivių rojus. Žinoma, stulbinantys kraštovaizdžiai atsiveria ir važiuojant pagrindiniais keliais, tačiau tikruoju pakrančių grožiu galima gėrėtis žygiuojant pėsčiomis. Aukštutinės pakrantės takas tęsiasi 128 kilometrus, tačiau yra ir vienos dienos žygio maršrutų ties Skulės kalnu ir Skulės nacionaliniame parke.

Red houses at sunset in the fishing village of Norfaellsviken, Höga Kusten, Sweden
Herjedalenas

Pasukite kompasą į vakarus ir keliaukite į Herjedaleno apygardą, garsią tikrai didingu kraštovaizdžiu. Žiemą populiarus tarp slidininkų ir puikiai tinkantis pramogoms lauke visus metus, Herjedalenas įsikūręs Skandinavijos kalnų grandinės papėdėje. Ši vietovė dažnai vadinama žvejo svajone, nes čia gausu laukinių palijų ir upėtakių, nardančių po nesibaigiančias upes ir daugybę ežerų, puošiančių šią stebuklingą Švedijos dalį.

SONY DSC
Gotlandas

Jei vietoje šiaurės norėtumėte rinktis pietus, rekomenduojame keliauti nuo Stokholmo į pietus ir aplankyti Gotlando salą. Juosiamas įspūdingos miesto sienos, su daugybe tryliktąjį amžių menančių namų, visas Visbio miestas įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Senovinės runos, masyvių katedrų griuvėsiai ir ramybe alsuojančios kaimiškos vietovės paverčia Gotlandą tikrai išskirtine vieta.

Visby, Gotland, Sweden
ŽYMĖS
  • Coast & nature

Greiti faktai

Distance from Stockholm to Uppsala

Image
Title
Atstumas nuo Stokholmo iki Upsalos
Description

Priklausomai nuo eismo sąlygų, kelionė iš Stokholmo į Upsalą trunka maždaug vieną valandą. Pakeliui esančiame Sigtunos mieste galėsite apžiūrėti daugybę vikingų laikų runų!

Distance from Uppsala to The High Coast

Image
Title
Atstumas nuo Upsalos iki Aukštutinės pakrantės
Description

Ilgesnė 400 km kelionė truks maždaug 4 su puse valandos, kol iš Upsalos pasieksite Aukštutinę pakrantę. Nepamirškite suplanuoti maršruto! Trokštate įspūdžių? Tikrai rekomenduojame nuvažiuoti iki Aukštutinės pakrantės.

How to get to Gotland

Image
Title
Kaip nuvykti į Gotlandą
Description

Jei planuojate apsilankyti Gotlande, į jį patekti galėsite tik keltu. Būtinai užsisakykite bilietą iš anksto, nes jų gali nelikti!

Try some local cuisine

Image
Title
Paskanaukite vietinių patiekalų
Description

Didžiuosiuose Švedijos miestuose rasite „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų ir prabangių patiekalų, tačiau nepabijokite išmėginti ir vietos virtuvės! Puikūs patiekalai iš vietos gėrybių tikrai gali nustebinti.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.