Autumn walk in Vastastan.

Kaip tyrinėti geriausias vakarines Švedijos vietas?

Švediją, Vikingų amžių menančios istorijos persmelktą šalį, privalu aplankyti visiems, planuojantiems būsimus nuotykius. Vakarinė Švedijos dalis, kurios vakarinę pakrantę vietiniai vadina „geriausiąja pakrante“, ne išimtis. Stulbinantys salynai ir vaizdingi kaimai, viliojanti švediška virtuvė – Švedijos vakarinė dalis yra neabejotini „auksiniai vartai“ į Skandinaviją.

 

Kelkitės keltu iš Frederikshauno arba Kylio į Geteborgą arba iš Gretnos į Halmstadą ir atsidurkite šalyje, kupinoje nuostabių kraštovaizdžių ir nuotykių, tinkančių tiek jauniems, tiek ir vyresniems. Išvardinome tik kelias ypatingas šios šalies vietas. Nebijokite nukrypti nuo pramintų takų ir susikurti ypatingą savo nuotykį.

Header
Geteborgas
Body

Kad ir kur išliptumėte, Geteborge ar Halmstade, lankantis Švedijos vakarų pakrantėje būtina apžiūrėti Geteborgą. Antrajame pagal dydį Švedijos mieste yra didžiausias Skandinavijoje Lisebergo pramogų parkas, daugybė „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų. Pasivaikščiokite grįstomis Hagos rajono gatvelėmis, paragaukite tradicinės švediškos fika (kavos su pyragaičiais) arba prisėskite uosto krantinėje ir stebėkite atplaukiančius ir išplaukiančius laivus. 

Image
City of Gothenburg street architecture view, Vastra Gotaland County of Sweden
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Bohuso pakrantė
Body

Iš Geteborgo pasukę į šiaurę atsidursite Bohuso pakrantėje. Į šią garsią savo gamtos grožiu pakrantę švedai renkasi degintis, plaukioti Kategato sąsiauryje ar tiesiog pasimėgauti gamta. Būtinai sustokite Hunebustrande, tykiame miestelyje prie pat vandens, kuriame sukoncentruotas visas ypatingas Švedijos vakarinės pakrantės žavesys.

Image
Hunnebostrand, Sweden
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Falkenbergas ir Varbergas
Body

Keliaujate į pietus nuo Geteborgo ar į šiaurę nuo Halmstado? Sveiki atvykę į žaviuosius pakrantės miestelius Falkenbergą ir Varbergą. Čia rasite smėlėtų paplūdimių, o jaukiuose miestų centruose galėsite apsipirkti, pavalgyti ir atsigerti, ko širdis geidžia. Papildomas patarimas: užsukite į piečiau Halmstado esantį Bestadą. Čia rasite ilgą laukinį paplūdimį, kuriame galėsite maloniai praleisti saulėtą dieną.

Image
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Jemtlandas
Body

Jemtlande, vietinių gyventojų vadinamame „Jemtlando Respublika“, jausitės lyg patekę į praeitį. Dvyliktajame amžiuje tai buvo autonominis regionas, todėl jo gyventojai išdidžiai (ir juokaudami) tai pabrėžia. Glösa ir Frösö vietovėse rasite Vikingų amžiaus ir vėlesnių runų bei raižinių. Be to, nors Jemtlande gausu laukinių gyvūnų: briedžių, elnių ir net lokių, verta leistis į pėsčiųjų žygius ar į miškus uogauti. 

Image
Beautiful landscape of river and mountains ,Sweden
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Selenas
Body

Mėgstate slidinėti? Jums pasisekė. Švedijoje rasite nuostabių kalnų, nuo kurių leistis vienas malonumas, ir kurie kasmet pritraukia daugiau kaip du milijonus slidininkų. Daugelis jų keliauja šiauriau, į Seleną, ir ne be priežasties. Žiemą šie kalnai puikiai tinka patyrusiems slidininkams ir naujokams, kurie pirmą kartą stoja ant slidžių. Vasarą šiose apylinkėse smagu keliauti pėsčiomis ir žvejoti. 

Image
Hundfjället in Sälen, Sweden
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Venernas ir Veternas
Body

Ketinate pasukti į šalies vidų? Keliaukite prie vienas šalia kito tyvuliuojančių Venerno ir Veterno ežerų. Tai didžiausi Švedijos ir Europos Sąjungos ežerai. Čia galėsite išsinuomoti kanoją, baidarę ar irklentę ir mėgautis vandens pramogomis su visa šeima. Jei teikiate pirmumą ramiam poilsiui, griebkite pikniko krepšį ir smagiai leiskite laiką pušimis apaugusiose didžiausių Švedijos ežerų pakrantėse. 

Image
Schloss Läckö in Västergötland auf der Insel Kallandsö im Vänern gehört zu den Barockschlössern Schwedens.
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Greiti faktai

Distance GBG - Jämtland

Image
Title
Atstumas nuo Geteborgo iki Jemtlando
Description

Ilgesnis, 822 kilometrų maršrutas iš Geteborgo į Glösa trunka maždaug 10 valandų. Nepamirškite, kelionę automobiliu galite planuoti kaip sumanę! Trokštate įspūdžių? Rekomenduojame nuvažiuoti iki Jemtlando. 

Distance GBG - Vänern

Image
Title
Atstumas nuo Geteborgo iki Venerno
Description


Jei važiuojate iš Geteborgo į Venerną, iki artimiausio Venerno taško kelionė truks maždaug 90 minučių, o iki tolimiausio – tris valandas. Iki Veterno ši trukmė bus atitinkamai dvi arba trys su puse valandos. 

Total distance of the west coast

Image
Title
Visas kelionės po Švedijos vakarų pakrantę atstumas
Description


Norėtumėte praleisti atostogas jūros pakrantėje? Puiki mintis! 140 km ilgio pakrantė kupina veiklos, įspūdžių ir puikių vaizdų, neleis nuobodžiauti.

Try local cuisine

Image
Title
Paskanaukite vietinių patiekalų
Description


Didžiuosiuose Švedijos miestuose rasite „Michelin“ žvaigdžutėmis įvertintų restoranų ir prabangių patiekalų, tačiau nepabijokite išmėginti ir vietos virtuvės! Puikūs patiekalai iš vietos gėrybių tikrai gali nustebinti.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.