Geteborgo 400 metų jubiliejaus eksponatai

Švęskite Geteborgo 400 metų jubiliejų!

Antras pagal dydį Švedijos miestas švenčia jubiliejų, todėl šią vasarą galite susiplanuoti daug smagios veiklos.

 

Geriau vėliau nei niekada! 2023 m. Geteborgas pagaliau, nors ir vėluodamas du metus, švenčia 400 metų jubiliejų. Šiai datai paminėti vasarą miestas planuoja surengti daugybę koncertų, parodų, festivalių, pasirodymų, vakarėlių ir kitų smagių renginių, kurių negalima praleisti!

 

Mūsų keltais iš Kylio arba Frederikshauno atvyksite tiesiai į miesto širdyje ir iš keltų terminalo pateksite tiesiai į linksmybių sūkurį. 

 

Šventiniai renginiai vyks nuo birželio 2 d. iki rugsėjo 3 d.  Vasara ir taip yra puikus metas patirti unikalią Geteborgo kultūrą bei menus, pasimėgauti puikiu maistu ir aplankyti žymiausias vietas, o planuojami jubiliejiniai renginiai žada dar daugiau smagių akimirkų, todėl tai geriausias metas įsimylėti antrąjį pagal dydį Švedijos miestą. 

 

Spustelėję čia rasite jubiliejinių renginių programą, o žemiau galite paskaityti apie ryškiausius šventės akcentus.

Header
Geteborgo 400 metų jubiliejaus eksponatai
Body

Data: įvairiomis datomis iki gruodžio 31 d.

 

Geteborge jubiliejaus proga miestas didelį dėmesį skiria menui ir istorijai. Keturis Geteborgo kultūros šimtmečius menantys eksponatai bus demonstruojami įvairiausiuose miesto muziejuose, galerijose, viešosiose erdvėse ir renginiuose. Tarp svarbiausių: Geteborgo miesto muziejus su „400 Years of History“ ir „The Thing About Gothenburg“ parodomis, atskleidžiančiomis įdomią miesto istoriją bei labiausiai čia mylimus (ir nekenčiamus) dalykus; „Eriksbergshallen“ paroda „A Genius Mind“, kuri sveikina gatvės meno ikoną Banksy; ir daug kitų. Daugelis eksponatų bus rodomi iki metų galo. Visą parodų programą rasite čia.

Image
Geteborgo muziejuje susipažinkite su įdomia šio miesto priešistore, XIX a. gyvenimu, šiuolaikinio pramoninio Geteborgo raida ir vieninteliu Švedijoje eksponuojamu vikingų laivu „Äskekärrsskeppet“.
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Jubileumsfirande
Body

Data: birželio 2–3 d.

 

Šventės su trenksmu prasidės sparčiai besivystančiame Frihamneno rajone, nemokamame ir bet kokio amžiaus lankytojams skirtame muzikos ir kultūros festivalyje „Göteborgs Jubileumsfirande“. Jame pasirodys daugybė atlikėjų, kiekvieno muzikiniam skoniui, įskaitant Geteborgo simfoninį orkestrą, vietinį indie roko trubadūrą Jensą Lekmaną, popžvaigždę Sarah Klang, elektronikos duetą „Hooja“ ir kitus. Be to, renginyje apsilankys Švedijos karališkoji šeima, bus gardaus maisto, šokių ir dar daug kitų pramogų. Tai gimtadienio šventė, kurios tikrai nenorėsite praleisti.

Image
Göteborgs Jubileumsfirande
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Eriksbergs Kulturhamnsfestival
Body

Data: rugpjūčio 26–27 

 

Madingas Eriksbergo pakrantės rajonas pastaraisiais metais keitėsi ir vystėsi, tačiau neatsisakė turtingo jūrinio paveldo. Jūros ir buriuotojų šventėje „Eriksbergs Kulturhamnsfestival“ uoste prisišvartuos daugybė laivų, o prieplaukoje vyks įvairūs užsiėmimai ir gros gyva muzika. Tai puikus būdas susipažinti su vienu gyvybingiausių maisto, kultūros ir pramogų centrų mieste. 

Image
Eriksbergs Kulturhamnsfestival
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Kulturkalas
Body

Data: rugsėjo 1–3 d. 

 

Kiekvienos vasaros pabaigoje Geteborge vykstantis kultūros festivalis „Göteborgs Kulturkalas“ užkuria miesto aikštėse ir gatvėse vieną didelį vakarėlį. Nemokamame renginyje gausu įvairių pasirodymų – gyvos muzikos, šokių, filmų, gatvės menų, amatų, komedijos, poezijos ir kitų. Šiais metais festivalis vyksta per Geteborgo 400 metų jubiliejų, todėl planuojama, kad pagrindinis festivalis ir įvairūs su juo susiję renginiai visame regione sutrauks beveik 700 000 lankytojų. 

Image
Göteborgs Kulturkalas
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Geteborgo jubiliejaus paradas
Body

Data: rugsėjo 2 d.

 

Koks gimtadienis be parado? Paskutinį Geteborgo jubiliejaus savaitgalį pradės stilingas paradas, kuris su šokiais, muzika, plaustais ir kitais ceremonijos elementais vingiuos per miesto centrą nuo Gustavo Adolfo aikštės ir primins ilgą bei gražią miesto istoriją.

Image
Paradas jubiliejaus proga
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgsvarvet Marathon
Body

Data: rugsėjo 3 d.

 

Vienas populiariausių Skandinavijoje bėgimo maratonas „Göteborgsvarvet Marathon“ suteikia jo dalyviams galimybę kartu su dešimtimis tūkstančių kitų bėgikų apibėgti miesto gatves, pro įžymybes ir palei kanalus abiejose upės pusėse. 2023 m. maratonas taip pat bus paskirtas Geteborgo jubiliejui, todėl šių metų renginys žada būti ypatingas ir dalyviams, ir žiūrovams.

Image
Göteborgsvarvet Marathon
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
ŽYMĖS
  • Gothenburg

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.