Draugai kavinėje Švedijoje geria kavą

Geriausios maisto ir gėrimų patirtys Geteborge

Nuostabūs Europos kulinarijos atradimai

 

Geteborgas su savo išradingais restoranų šefais, kurie kulinarinius šedevrus kuria iš sezoninių ingredientų, su jaukiomis kavinėmis, siūlančiomis neįtikėtino gardumo kepinius, dideliu klasikinės virtuvės pasirinkimu ir šviežiausiomis jūros gėrybėmis kol kas Europoje yra mažai žinomas kulinarinis atradimas. 

 

Geteborge kiekvienas atras kažką sau, nuo išieškotų prabangių restoranų ar tradicinės skandinaviškos virtuvės iki populiariojo gatvės maisto. Be to, šiame mieste tiesiog būtina daug vaikščioti ir tyrinėti, todėl maistu geriausiuose Geteborgo restoranuose galėsite mėgautis gerokai pajudėję ir nejausite dėl to jokio sąžinės graužimo.

Suraskite laiko Fikai

Fika tradicija – trumpa kavos, saldumyno ir draugiško pašnekesio pertraukėlė – puikus metas pailsėti tarp gausybės veiklų Geteborge. Populiarioje Hagos pėsčiųjų alėjoje rasite daugybę kavinių, tarp kurių ir populiariąją ir fotografų taip mėgstamą „Café Husaren“, su milžiniškomis kanelbullar (bandelėmis su cinamonu). „Da Matteo“ savo „Magasinsgatan“ ir kitose dviejose kavinėse siūlo šiuolaikišką fiką, o konservatyvesniems patinka jau ilgiau nei šimtmetį veikianti „Ahlströms Konditori“ kavinė su staliukais lauke. 

Švedijos kepykla, cinamoninės bandelės
Mėgaukitės geriausiu maistu Europoje

Pajūrio miestas Geteborgas su šurmuliuojančiais žuvies turgais, puikiais restoranais ir išradingais jų virtuvės šefais yra viena geriausių Europos vietų jūros gėrybių mėgėjams. Mieste gausu restoranų siūlančių modernius ar klasikinius patiekalus su žuvimi, krevetėmis, omarais, vėžiais, šukutėmis ir kitais jūros gyviais. Jei norite paragauti išskirtinių švediškų jūros gėrybių, apsilankykite Hagos „Sjöbaren“ arba pakrantės restorane „Sjömagasinet“ bei paragaukite skandinaviškai paruošto dienos laimikio. 

Šviežios jūros gėrybės ant marmurinio stalo – omarai, midijos ir austrės.
Nuostabios gastronominės patirtys

Geteborgo restoranai ir virtuvės šefai, tarp kurių nemažai įvertintų „Michelin“ žvaigždutėmis, pasiūlys Jums nuo puikių klasikinių iki naujoviškų mikrogastronomijos šedevrų. Tarp jų moderni skandinaviškoji virtuvė „SK Mat & Människor“, tradicinė „Project“ ir sezoniškoji „Bhoga“. Taip pat galite aplankyti vietinį herojų bei garsenybę Markusą Samuelssoną, kuris „Norda“ restorane Jums pasiūlys skandinavų mėgstamiausius – elnienos patiekalą ar prabangųjį sumuštinį su dešrele. 

Rafinuota ir elegantiška virtuvė – puikūs pietūs ir gurmaniškas pristatymas
Vaikiški skoniai

Geteborgas, įskaitant kulinarijos pasaulį, garsėja savo draugiškumu šeimoms. Daugelyje restoranų rasite meniu vaikams, o kai kurie restoranai deda ypatingas pastangas, kad pradžiugintų Jūsų mažuosius. Pavyzdžiui, „Moon Thai“ perkels Jus į spalvingas Tailando gatves su palmėmis, neoninėmis šviesomis ir labirintą primenančiu interjeru, Majorna rajone įsikūrusi „Moreno“ picerija pasiūlys daug erdvės teatro aplinkoje, o Geteborge įkurtas užkandžių tinklas „Pinchos“ savo cirko tematikos restoranuose pavaišins vaikus įvairiais smagiais užkandžiais.

Šeima su vaikais restorane
Išragaukite pasaulio skonių maisto turguje

Norite paragauti geriausių Geteborgo skonių vienoje vietoje? Apsilankykite maisto turguje! Ikoniškasis „Stora Saluhallen“ yra tiesiog nuostabus. Jame rasite įvairiausių maisto produktų iš Skandinavijos, Italijos, Vietnamo ir kitų šalių. Taip pat „Saluhall Briggen“ tinklas čia gundo plačia užkandžių įvairove (rekomenduojame paragauti falafelių ir krosnyje keptos picos), o itin modernus „Lindholmen Street Food Market“ yra ta vieta, kur už tikrai priimtiną kainą galima paragauti įvairiausio maisto, užgerti jį vietiniu alumi ir pasiklausyti gyvos muzikos. 

Turgaus halė. Unikali ir gyva turgaus salė ir daugybė gardumynų.
Pažinkite alaus sceną

Geteborgo aludariai šimtmečius kuria naujoves ir derina Senojo pasaulio tradicijas su šiuolaikiniu žaismingumu. Jų reputacija nuolat auga. Apsilankykite „Poppels“, „Dugges Pils“, „Majornas Bryggeri“ ar kituose vietiniuose baruose ir paragaukite Geteborgo alaus, o baras „Brewer's Beer Bar“, be gausaus švediško ir kitų šalių alaus pasirinkimo, pradžiugins raugo tešlos pica. 

Daugybė alaus čiaupų priartintame bare
Pažinkite vynų sceną

Niekas taip neatpalaiduoja, kaip taurė puikaus vyno puikioje aplinkoje. Geteborgas siūlo puikių vynų kiekvienam skoniui. Ieškote ramios vietos pasimėgauti taure? Išbandykite „Bar La Lune“ arba „Bar Cento“. Norite gyvesnės palinkos? Aplankykite madingąją vyninę „Vinbaren“ arba burbuliuojančią šampaninę „Champagnebaren“. Taip pat rekomenduojame užsukti į pripažinimą pelniusį restoraną „SOMM“ Lorensbergo rūsyje, kuriame kruopščiai parinkti vynai puikiai dera prie vietinės Skandinaviškos virtuvės už priimtiną kainą. 

Iš arti kadras – barmenas į taurę pila raudoną vyną. Svetingumas, gėrimas ir vyno koncepcija.
Pažinkite kokteilių sceną

Geteborgo kulinarijos scena neapsiriboja vien maistu. Ji patiks ir kokteilių mėgėjams, ieškantiems išradingai sukurtų gėrimų. Išbandykite nepaprastai novatoriškus kokteilius retrofuturistiniame bare „Steampunk Bar“ ar klasikinius – „Speakeasy“ įkvėptame bare „Stranger“. Jei prie kokteilio norite pasimėgauti vaizdais, apsilankykite „Skanshof“ arba „Henriksberg“

Draugai besivaišinantys kokteiliais
Atraskite veganams ar vegetarams skirtą virtuvę

Geteborgas yra puikiai prisitaikęs prie žaliųjų tendencijų. Dauguma restoranų pasiruošę svečiams pasiūlyti vegetariškus ir veganiškus patiekalus, taip pat yra nemažai specializuotų restoranų, tarp kurių ir Stigberget rajone įsikūręs populiarusis bei šunims draugiškas „Blackbird“, išsiskiriantis kūrybingais veganiškais patiekalais ir aukščiausios klasės kokteiliais. Tuo tarpu Majorna rajone rasite kavinę „Julie's Café“, su prancūziškais kepiniais be gyvūnų kilmės riebalų ir naminiu veganišku sūriu. Geteborge vegetarišką ar veganišką maistą rasite be problemų, tačiau pasirinkti iš daugybės puikių variantų gali būti sudėtinga.

Du asmenys veganai pietauja

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.