Sala, Geteborgas

Geriausios patirtys Geteborgo gamtoje

Sužinokite, kodėl Geteborgas yra vienas žaliausių Europos miestų!

 

Geteborgas dažnai vadinamas vienu žaliausių Europos miestu ir nesunku suprasti, kodėl. Nuo tankių miškingų parkų iki krištolo skaidrumo ežerų, gamtos draustinių ir paplūdimių – miestas gyvena visiškoje harmonijoje su gamta. Kiekvienas rajonas ir parkas pabrėžia unikalų Švedijos vakarinės dalies grožį.

 

Nenuostabu, kad Geteborgas traukia dviratininkus, žygeivius, gamtos entuziastus, fotografus ir mėgstančius vandens pramogas. Čia galite pasinerti į gamtą neišvykę iš miesto bei mėgautis vietiniu maistu, kultūra ir kitomis didmiesčio privilegijomis. Štai tik keletas puikių idėjų ką galima nuveikti Geteborge.

Tyrinėkite nuostabius Slottsskogen miškus

Slottsskogen yra puiki vieta pasimėgauti gamta neišvykus iš miesto – 137 hektarai gamtos su pėsčiųjų ir dviračių takais, mankštos zonomis ir kitomis erdvėmis. Žmonėms patinka tyrinėti šį parką, atrasti tankius miškus ir nuostabius panoraminius vaizdus. Čia įrengtame zoologijos sode galite nemokamai aplankyti briedžius, pingvinus, ožkas ir ponius. Jūsų vaikams patiks didžiulė „Plikta“ žaidimų aikštelė. Prisivaikščioję ir prisižaidę galėsite pasistiprinti – įvairūs kioskai siūlo viską, nuo gurmaniškų ledų iki šviežių vaflių ar ant laužo keptų dešrelių. Šis parkas yra Geteborgo parkų pažiba ir vieta, kurią verta aplankyti bet kokiu metų laiku.  

Valpurgijos naktis Slottsskogen miesto parke
Autorių teisės: „Happy Visuals“ / „Göteborg & Co.“
Aplankykite Geteborgo salyną

Būnant Geteborge tiesiog privalu aplankyti salyną. Tarp daugiau nei 20 salų rasite daugybę nuostabių paplūdimių, žavių Styrsö, Hönö ir kitų bendruomenių, gamtos draustinių ir kitų įdomybių. Kai kurias salas galite aplankyti automobiliu, kitas – tik keltu pėstiesiems. Galite plaukioti valtimi, nardyti, leisti į žygius, kaitintis saulėje, stebėti laukinę gamtą ar tiesiog vaikštinėti po ilgaamžes ir stebuklų kupinas salas bei mėgautis nuostabiais vaizdais. 

Fotö sala Geteborgo salyne.
Autorių teisės: „Happy Visuals“ / „Göteborg & Co.“
Vaikštinėkite, važinėkite dviračiais ir plaukiokite aplink Delsjön ežerą

Gamtinį Delsjön rezervatą greitai nuo miesto centro pasieksite tramvajumi arba dviračiu, tačiau pasijusite lyg nukeliavę į praeitį. Šioje kvapą gniaužiančių peizažų vietovėje yra du ežerai (Stora ir Lilla Delsjön), aplink kuriuos, tarp uolų ir tankių miškų, pinasi įvairiausi pėsčiųjų takai. Čia taip pat rasite vasarą itin populiarų paplūdimį ir kaimiško stiliaus kavinę su draugiškomis ožkomis, kur galėsite pasimėgauti gardžiomis bandelėmis su cinamonu. Jei norite paplaukioti tarp salų, galite išsinuomoti kanoją. Taip pat salas galite tyrinėti pėsčiomis, nes jas sieja sausumos tiltai.

Vyras miške važiuojantis dviračiu
Keliaukite kanalais valtimi

Norite patyrinėti istorinius Geteborgo kanalus? Šiltesnėmis dienomis galite apsilankyti „Let's Boat“ ir išsinuomoti elektrinę valtį, taip pat šalia vandens rasite nemažai baidarių bei kanojų nuomos punktų. O gal keliaudami vandeniu norite pasiklausyti sarkastiškų juokelių? Garsioji „Paddan“ ekskursija apjungia išsamius pasakojimus apie miesto pakrančių paveldą su žymiaisiais Geteborgo kalambūrais.  

Žmonės plaukioja baidarėmis kanalu šalia Drottningtorget aikštės Geteborgo centre
Autorių teisės: Beatrice Törnros / „Göteborg & Co.“
Geteborgo botanikos sodas

Geteborgo botanikos sodas („Göteborgs Botaniska Trädgård“) yra vienas didžiausių ir vešliausių Europoje, kuris miesto centre siūlo pasimėgauti gamtos ramybe, spalvingomis žydinčiomis gėlėmis, alpinariumais ir miškingais japoniško stiliaus slėniais. Nuo Håberget apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabūs miesto vaizdai, o gamtos draustinyje Änggårdsbergen galėsite leistis į žygį ir pasigrožėti čia įkurtais medelynais bei nuostabiais sodais. 

Violetinės gėlės Geteborgo botanikos sode
Apsilankykite paplūdimiuose

Vasarą Geteborgo paplūdimiai yra puiki vieta maudytis, taškytis, kaitintis, gaudyti krabus ir tyrinėti gamtą. Švedijos vakarinėje pakrantėje gausu nuostabių smėlėtų ir uolėtų ruožų, o Geteborgo paplūdimius nuo miesto centro greitai pasieksite tramvajumi, autobusu ar dviračiais. Populiariausi jų yra Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet, Näset ir Saltholmen, tačiau jei galite ir norite laisvai paklajoti, tikrai susirasite Jums patinkantį rojaus kampelį. 

Moters su sūnumi saulėtą vaikšto prie jūros, vaizdas iš galo
Leiskitės į žygį didžiausiame Geteborgo gamtos parke

Didžiausią Geteborgo parką „Hisingsparken“ dažnai užgožia „Slottsskogen“ populiarumas. Šį centrinės Hisingeno salos parką tikrai įvertins žygeiviai, dviratininkai ir gyvūnų mylėtojai. Gerai prižiūrėtais takais galima patogiai keliauti ir tyrinėti laukinę gamtą primenančias parko pelkes ir tankius miškus. O kaimiškasis „Kättilsröds 4H Gård“ yra puiki vieta iš arti susipažinti su arkliais, ožkomis, triušiais, kiaulėmis ir kitais gyvuliais.  

Populiaraus miesto parko „Lake Johnson“ vaizdas, Rolis, NC
Keliaukite automobiliu!

Fantastiškajame Geteborge gausų pažintinės veiklos – čia galite ištirti visą Švedijos vakarinę pakrantę ir dar daugiau. Jei keliausite automobiliu, aplankykite nuostabius pakrantės miestelius ir paplūdimius, o toliau nuo jūros kranto rasite vešlius miškus ir 100 000 ežerų, dėl kurių Švedija yra tiesiog svajonių šalis gamtos mylėtojams. Taip pat per 3 valandas automobiliu galite pasiekti Norvegiją. Kad ir kokių patirčių tyrinėjant gamtą tikitės, nuotykiai Geteborge Jūsų tikrai nenuvils ir ilgai išliks atsiminimuose.

Maža mergaitė su šeima vyksta į užmiesčio kelionę dviračiais, vaizdas iš galo.

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.