Miestas ir jo didysis uosto kanalas bei vokiška bažnyčia („Christinae“), sutemus Geteborge, Švedijoje

Pagrindiniai Geteborgo muziejai

Geteborgo menas, istorija ir kita

 

Geteborgas yra vienas turtingiausių meno, kultūros, istorijos ir mokslo centrų Skandinavijoje. Dėl miesto istorinės architektūros, meninio individualumo ir gausybės gatvės meno instaliacijų, vaikščiodami antrojo pagal dydį Švedijos miesto gatvėmis pasijusite lyg meno galerijoje. 

 

Geteborgo muziejų gausybė liudija ilgalaikę miesto meilę menui ir istorijai. Jų salėse rasite senovinių bei šiuolaikinių meno šedevrų, priešistorinių būtybių bei ateities mokslo eksponatų ir daug kitų įdomybių. 

Geteborgo miesto muziejus

Buvusiame Švedijos ir Rytų Indijos bendrovės biure įsikūrusį Geteborgo miesto muziejų („Göteborgs Stadsmuseum“) iš karto pastebėsite palei miesto kanalą. Muziejus skirtas gyvenimo Švedijoje raidai nuo priešistorinių laikų iki šiuolaikinių. Nuo mados iki muzikos ir nuo senovės vikingų nuotykių iki pramonės naujovių – tai vieta, kur sugyvena menas ir istorija. 

„Stadsmuseum“ ir „Christinae Kyrka“ dideliame Geteborgo uosto kanale, Švedijoje
Geteborgo meno muziejus

Geteborgo meno muziejus („Göteborgs Konstmuseum“) su lankytojus sveikinančiu legendiniu Poseidono fontanu yra miesto meno centras. Jame eksponuojami pasaulinio garso meistrų, tokių kaip Pikasas, van Gogas ar Rembrantas, bei žinomų švedų ir kitų menininkų kūriniai. Gausybė paveikslų, skulptūrų, gobelenų ir kitų eksponatų pelnė pagyrų kaip viena geriausių meno kolekcijų Šiaurės Europoje. Jei Jums patinka menas, tiesiog privalote jame apsilankyti. 

Geteborgo gamtos istorijos muziejus

Patogioje vietoje, ant kalvos virš Slottsskogeno parko įsikūrusiame gamtos istorijos muziejuje „Göteborgs Naturhistoriska Museum“ yra puikiai išsaugotų 3,8 milijono metų planetos evoliucijos laikotarpio gyvūnų eksponatų, tarp kurių dinozaurų skeletų iškasenos, įvairiausių paukščių bei pasaulio vandenynų, savanų ir kalnų gyvūnų iškamšos. Čia pamatysite ir vieną didžiausių Geteborgo įžymybių – puikiai išlaikytą 16-os metrų ilgio banginio jauniklio iškamšą. 

Laiminga mama ir dukra muziejuje tyrinėjančios praėjusių šimtmečių ekspozicijas
Mokslo muziejus „Universeum“

Apsilankykite mokslo muziejuje „Universeum“, kuriame galėsite išbandyti savo drąsą vaikštant lyniniais tiltais bei tyrinėjant atogrąžų mišką su beždžionėmis ir tukanais. Taip pat čia rasite nuostabų akvariumą, kuriame virš lankytojų galvų plaukioja rykliai. Praktinių užsiėmimų muziejuje rasite interaktyvias ekspozicijas, skirtas kosmoso tyrinėjimams, sveikatai ir kt. Tai itin smagi patirtis, todėl net nepajusite, kaip visą dieną praleisite muziejaus zoologijos sode, laboratorijoje ir žaidimų aikštelėse mokydamiesi naujų dalykų. 

Laiminga šeima šalia akvariumo okeanariume. Laiko praleidimas kartu
„Volvo“ muziejus

„Volvo“ prekės ženklas yra neatskiriama Geteborgo tapatybės dalis, o legendinio automobilių gamintojo muziejų būtina aplankyti visiems entuziastams ir mėgėjams. Čia daugiau nei 100 automobilių, autobusų, sunkvežimių ir kitų eksponatų supažindina su „Volvo“ istorija bei pabrėžia įvairių įmonės aplinkosaugos ir saugos naujovių svarbą. Netrukus muziejus persikels į itin modernias naujas patalpas netoli Lisebergo, todėl dabar pats tinkamiausias metas aplankyti originalųjį „Volvo“ muziejų, kol jis pats netaps istorijos dalimi.

„OLYMPUS“ SKAITMENINĖ KAMERA
Jūrų muziejus „Maritiman“

Jūrų muziejus „Maritiman“ siūlo unikalų ir interaktyvų būdą suprasti jūros ir jūrininkystės poveikį miestui ir miesto poveikį jūros vandeniui. Šiame „gyvame muziejuje“ legendinėje miesto pakrantėje galėsite ištirti povandeninio laivo vidų, apsilankyti eskadriniame minininke ir kituose laivuose. Čia pažinsite Skandinavišką gyvenimo jūroje istoriją. Viskas laive skirta lankytojų džiaugsmui, naujoms žinioms bei unikaliai istorinei patirčiai. 

Geteborgo miesto uosto vaizdas
Pasaulio kultūros muziejus „Världskulturmuseerna“

Geteborgas tapo namais tarptautinei bendruomenei, o pasaulio kultūros muziejuje „Världskulturmuseerna“ galima susipažinti su žmonių, atvykusių iš įvairių pasaulio kampelių, indėlį ir tradicijas. Įsikūręs nuostabiame moderniame pastate netoli Lisebergo, muziejus be parodų dažnai rengia festivalius, muzikinius pasirodymus, maisto degustacijas ir siūlo kitus unikalius būdus pasinerti į Geteborgo kultūrą ir sužinoti jos poveikį regionui. 

Mama su vaiku muziejuje ieško senovinių amforų
ŽYMĖS
  • Gothenburg

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.