Miestas ir jo didysis uosto kanalas bei vokiška bažnyčia („Christinae“), sutemus Geteborge, Švedijoje

Pagrindiniai Geteborgo muziejai

Geteborgo menas, istorija ir kita

 

Geteborgas yra vienas turtingiausių meno, kultūros, istorijos ir mokslo centrų Skandinavijoje. Dėl miesto istorinės architektūros, meninio individualumo ir gausybės gatvės meno instaliacijų, vaikščiodami antrojo pagal dydį Švedijos miesto gatvėmis pasijusite lyg meno galerijoje. 

 

Geteborgo muziejų gausybė liudija ilgalaikę miesto meilę menui ir istorijai. Jų salėse rasite senovinių bei šiuolaikinių meno šedevrų, priešistorinių būtybių bei ateities mokslo eksponatų ir daug kitų įdomybių. Be to, 2023 m. 400 metų jubiliejaus proga miestas pasipuoš specialiais šventiniais eksponatais. 

Header
Geteborgo 400 metų jubiliejaus eksponatai
Body

2023 m. vasarą 400 metų jubiliejaus proga Geteborge didelis dėmesys skiriamas menui ir istorijai. Keturis Geteborgo kultūros šimtmečius menantys eksponatai bus demonstruojami įvairiausiuose miesto muziejuose, galerijose, viešosiose erdvėse ir renginiuose. Tarp svarbiausių: Geteborgo miesto muziejus su „400 Years of History“ ir „The Thing About Gothenburg“ parodomis, atskleidžiančiomis įdomią miesto istoriją bei labiausiai čia mylimus (ir nekenčiamus) dalykus; „Eriksbergshallen“ paroda „A Genius Mind“, skirta gatvės meno ikonai Banksy; ir daug kitų.

 

Daugelis eksponatų bus rodomi iki metų galo. Visą parodų programą rasite čia

Image
Geteborgo 400 metų jubiliejus
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Geteborgo miesto muziejus
Body

Buvusiame Švedijos ir Rytų Indijos bendrovės biure įsikūrusį Geteborgo miesto muziejų („Göteborgs Stadsmuseum“) iš karto pastebėsite palei miesto kanalą. Muziejus skirtas gyvenimo Švedijoje raidai nuo priešistorinių laikų iki šiuolaikinių. Nuo mados iki muzikos ir nuo senovės vikingų nuotykių iki pramonės naujovių – tai vieta, kur sugyvena menas ir istorija. 

Image
„Stadsmuseum“ ir „Christinae Kyrka“ dideliame Geteborgo uosto kanale, Švedijoje
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Geteborgo meno muziejus
Body

Geteborgo meno muziejus („Göteborgs Konstmuseum“) su lankytojus sveikinančiu legendiniu Poseidono fontanu yra miesto meno centras. Jame eksponuojami pasaulinio garso meistrų, tokių kaip Pikasas, van Gogas ar Rembrantas, bei žinomų švedų ir kitų menininkų kūriniai. Gausybė paveikslų, skulptūrų, gobelenų ir kitų eksponatų pelnė pagyrų kaip viena geriausių meno kolekcijų Šiaurės Europoje. Jei Jums patinka menas, tiesiog privalote jame apsilankyti. 

Image
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Geteborgo gamtos istorijos muziejus
Body

Patogioje vietoje, ant kalvos virš Slottsskogeno parko įsikūrusiame gamtos istorijos muziejuje „Göteborgs Naturhistoriska Museum“ yra puikiai išsaugotų 3,8 milijono metų planetos evoliucijos laikotarpio gyvūnų eksponatų, tarp kurių dinozaurų skeletų iškasenos, įvairiausių paukščių bei pasaulio vandenynų, savanų ir kalnų gyvūnų iškamšos. Čia pamatysite ir vieną didžiausių Geteborgo įžymybių – puikiai išlaikytą 16-os metrų ilgio banginio jauniklio iškamšą. 

Image
Laiminga mama ir dukra muziejuje tyrinėjančios praėjusių šimtmečių ekspozicijas
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Mokslo muziejus „Universeum“
Body

Apsilankykite mokslo muziejuje „Universeum“, kuriame galėsite išbandyti savo drąsą vaikštant lyniniais tiltais bei tyrinėjant atogrąžų mišką su beždžionėmis ir tukanais. Taip pat čia rasite nuostabų akvariumą, kuriame virš lankytojų galvų plaukioja rykliai. Praktinių užsiėmimų muziejuje rasite interaktyvias ekspozicijas, skirtas kosmoso tyrinėjimams, sveikatai ir kt. Tai itin smagi patirtis, todėl net nepajusite, kaip visą dieną praleisite muziejaus zoologijos sode, laboratorijoje ir žaidimų aikštelėse mokydamiesi naujų dalykų. 

Image
Laiminga šeima šalia akvariumo okeanariume. Laiko praleidimas kartu
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
„Volvo“ muziejus
Body

„Volvo“ prekės ženklas yra neatskiriama Geteborgo tapatybės dalis, o legendinio automobilių gamintojo muziejų būtina aplankyti visiems entuziastams ir mėgėjams. Čia daugiau nei 100 automobilių, autobusų, sunkvežimių ir kitų eksponatų supažindina su „Volvo“ istorija bei pabrėžia įvairių įmonės aplinkosaugos ir saugos naujovių svarbą. Netrukus muziejus persikels į itin modernias naujas patalpas netoli Lisebergo, todėl dabar pats tinkamiausias metas aplankyti originalųjį „Volvo“ muziejų, kol jis pats netaps istorijos dalimi.

Image
„OLYMPUS“ SKAITMENINĖ KAMERA
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Jūrų muziejus „Maritiman“
Body

Jūrų muziejus „Maritiman“ siūlo unikalų ir interaktyvų būdą suprasti jūros ir jūrininkystės poveikį miestui ir miesto poveikį jūros vandeniui. Šiame „gyvame muziejuje“ legendinėje miesto pakrantėje galėsite ištirti povandeninio laivo vidų, apsilankyti eskadriniame minininke ir kituose laivuose. Čia pažinsite Skandinavišką gyvenimo jūroje istoriją. Viskas laive skirta lankytojų džiaugsmui, naujoms žinioms bei unikaliai istorinei patirčiai. 

Image
Geteborgo miesto uosto vaizdas
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Pasaulio kultūros muziejus „Världskulturmuseerna“
Body

Geteborgas tapo namais tarptautinei bendruomenei, o pasaulio kultūros muziejuje „Världskulturmuseerna“ galima susipažinti su žmonių, atvykusių iš įvairių pasaulio kampelių, indėlį ir tradicijas. Įsikūręs nuostabiame moderniame pastate netoli Lisebergo, muziejus be parodų dažnai rengia festivalius, muzikinius pasirodymus, maisto degustacijas ir siūlo kitus unikalius būdus pasinerti į Geteborgo kultūrą ir sužinoti jos poveikį regionui. 

Image
Mama su vaiku muziejuje ieško senovinių amforų
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
ŽYMĖS
  • Gothenburg

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.