Göteborgs Kulturkalas

Garsiausi Geteborgo festivaliai ir kiti renginiai

Geteborgas tiesiog myli didelius susibūrimus. Šiame šurmuliuojančiame meno ir kultūros centre visuomet kas nors vyksta, nuo didelių muzikos festivalių iki šventinių miestelių, sporto ir daugelio kitų renginių.

 

2023 m. rengiamas Geteborgo 400 metų jubiliejaus švenčių maratonas yra puiki proga čia apsilankyti ir patirti šventinę nuotaiką. Tačiau antrame pagal dydį Švedijos mieste Geteborge įvairūs festivaliai ir kiti masiniai susibūrimai vyksta reguliariai, kiekvienais metais, todėl kada beatvyksite galėsite apsilankykite įvairiuose garsiuose renginiuose. 

„Göteborgsgirot“

Kiekvieną gegužę Geteborgas pritraukia įvairiausių lygių dviratininkus dalyvauti ir varžytis didžiausiame Skandinavijoje dviratininkams skirtame festivalyje „Göteborgsgirot“. Tarp įvairių renginių pagrindinis dėmesys tenka 150 km „Gran Fondo Gothenburg“ lenktynėms, kurių trasa vingiuoja per visą miestą ir jo apylinkes. Tačiau 60 km ir 50 km trasos bei šurmuliuojantis festivalio kaimelis Heden parke patinka daugeliui mėgėjų ir jiems lygių varžovų. 2023 m. renginys vyks gegužės 27–28 d.

Profesionalių dviratininkų lenktynės
Göteborgs Kulturkalas

Kiekvienos vasaros pabaigoje Geteborge vykstantis kultūros festivalis „Göteborgs Kulturkalas“ užkuria miesto aikštėse ir gatvėse vieną didelį vakarėlį. Nemokamame renginyje gausu įvairių pasirodymų – gyvos muzikos, šokių, filmų, gatvės menų, amatų, komedijos, poezijos ir kitų. Planuojama, kad 2023 m. rugsėjo 1–3 dienomis festivalis ir įvairūs su juo susiję renginiai visame regione sutrauks beveik 700 000 lankytojų. 

Linksma hipsterė su skrybėle maitina šakute vaikiną sėdintį ant sulankstomos kėdės. Neryškus valgančių ir besišypsančių barzdoto vyro ir merginos su akiniais vaizdas
Göteborgs Jubileumsfirande

2023 m. birželio 2–3 dienomis Geteborgo 400 jubiliejaus šventė su trenksmu prasidės Frihamneno rajone, nemokamame ir bet kokio amžiaus lankytojams skirtame muzikos ir kultūros festivalyje „Göteborgs Jubileumsfirande“. Jame pasirodys daugybė atlikėjų, kiekvieno muzikiniam skoniui, įskaitant Geteborgo simfoninį orkestrą, vietinį indie roko trubadūrą Jensą Lekmaną, popžvaigždę Sarah Klang, elektronikos duetą „Hooja“ ir kitus. Be to, renginyje apsilankys Švedijos karališkoji šeima, bus gardaus maisto, šokių ir dar daug kitų pramogų. Tai gimtadienio šventė, kurios tikrai nenorėsite praleisti.

 

Tačiau ši šventė neapsiriboja vienu savaitgaliu. Geteborgo jubiliejaus renginių programoje rasite visą informaciją apie planuojamus pasirodymus, parodas ir kitus renginius, suplanuotus nuo šių metų birželio 2 d. iki rugsėjo 3 d. 

Šiuolaikinės muzikos grupės dainininkas ir gitaristas koncertuoja vakarėlyje ant stogo
Göteborgsvarvet Marathon

Vienas populiariausių Skandinavijoje bėgimo maratonas „Göteborgsvarvet Marathon“ kviečia kartu su dešimtimis tūkstančių kitų dalyvių apibėgti miestą aplankant įvairiausias jo žymias vietas abiejose upės pusėse. 2023 m. rugsėjo 3 d. vyksiantis maratonas taip pat bus paskirtas Geteborgo jubiliejui, todėl šių metų renginys žada būti ypatingas ir dalyviams, ir žiūrovams. 

Bėgikų grupės miesto bėgimo maratone
„West Pride“

Kiekvieną birželį Geteborge rengiama linksma LGBTQ bendruomenės šventė „West Pride“. Šiais metais ji vyks birželio 5–11 dienomis ir visą savaitę teiks daug dėmesio menui bei kultūrai, įskaitant spalvingą atidarymo paradą, koncertus, parodas ir daug daugiau. Jei norite sužinoti visą šių metų „West Pride“ programą, apsilankykite šios organizacijos puslapyje.  

Solidarumo eitynėse žmonės mojuoja LGBTQ vėliavomis
„Way Out West“

Didžiausias Geteborgo vasaros renginys – muzikinis festivalis „Way Out West“, kuris į Slottsskogen parką pritraukia tūkstančius įvairiausių muzikos stilių gerbėjų ir atlikėjų. 2023 m. festivalis vyks rugpjūčio 10–13 dienomis, o jame dalyvaus tokios muzikos žvaigždės, kaip britpop pionieriai „Blur“, švedų superžvaigždės Håkan Hellström ir Tove Lo, 80-ųjų legendos „Devo“ ir daug kitų. Tačiau pasirodymai Slottsskogen parke yra tik linksmybių pradžia, nes kiekvieną naktį iki pat aušros festivalis tęsiasi įvairiausiose miesto vietose.

 

Šiais metais „Way Out West“ papildomai surengs nemokamą šou „Göteborgs Jubileumsfirande“ scenoje, kad paminėtų Geteborgo 400 metų jubiliejų birželio 4 d. Visą programą ir dalyvių sąrašą rasite jubiliejinėje svetainėje.

Pora muzikos festivalio koncerte po atviru dangumi, vaizdas iš nugaros, scena ir žiūrovai fone
Kalėdiniai miesteliai

Atėjus žiemai, Geteborgas ir jo priemiesčiai, kaip ir visa Švedija, virsta švenčių stebuklų šalimi. Didžiulėse Kalėdų mugėse Geteborge, įskaitant ir populiarųjį Hagos rajoną, vyrauja kalėdinės nuotaikos, groja miela muzika, čia galima paskanauti karšto šokolado bei įsigyti unikalių dovanų, o Šiaurės ašigaliu pavirtusiame Lisebergo pramogų parke įsikuria vienas didžiausių Kalėdinių miestelių Skandinavijoje. Kur bebūtumėte, mieste ar gamtoje, šventine atostogų nuotaika galėsite mėgautis visą sezoną. 

Daili moteris su puodeliu karšto gėrimo Kalėdų mugėje Drezdene, Vokietija
Geteborgo filmų festivalis

Kiekvieną sausį Geteborge rengiamas 10-ies dienų Geteborgo filmų festivalis, kurio metu pristatomos pasaulinės premjeros, vyksta interaktyvūs renginiai bei vakarėliai, o miesto kinoteatrai surengia kino žvaigždžių pasitikimus ant raudonojo kilimo ir sukuria tikrą šventę visiems kino mylėtojams.

Raudonas kilimas ir užtvara prie įėjimo prieš atidarymo ceremoniją

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.