Aerial view of the beautiful coast at Malin Beg in County Donegal, Ireland.

Geriausios Atlanto vandenyno pakrantės maršruto vietos

Yra maršrutai keliautojams, ir yra Atlanto vandenyno pakrantės maršrutas. Devynias Airijos apskritis apimantis maršrutas driekiasi 2 600 kilometrų. Jis traukia daugelį turistų keliaujančių įvairiomis transporto priemonėmis, įskaitant dviratininkus. Jame dera senovės istorija, nuostabūs kraštovaizdžiai ir vietinių svetingumas. Paprasčiau tariant, Atlanto vandenyno pakrantės maršrutas yra legendinis. 

 

Keliaukite keltu iš Šerbūro į Roslerą, iš Fišgardo į Roslerą arba iš Holihedo į Dubliną ir atsidursite prie šio nuostabaus, kalnuoto, vingiuoto ir įspūdingais saulėlydžiais gausaus maršruto slenksčio. Pakeliui, vykdami iš pietų į šiaurę, rasite kelias lankytinas vietas, o tada tik jūs spręsite, kur važiuoti. 

Vakarų Korkas

Korko apskrityje esantis Mizeno pusiasalis yra vieta, kur Atlanto vandenyno pakrantės maršrutas įsilieja į senove dvelkiančius Airijos Rytus. Čia puikiai tarpusavyje dera praeitis ir dabartis. Vieną akimirką grožėsitės senoviniu Drombego akmens ratu ar krištoline įlanka, o kitą – tyrinėsite mažytę salą ar spalvingą žvejų kaimelį. Skirkite laiko ir atsipūskite piečiausiame žemyno taške su griūvančiais krantais, Mizen Heade. Tai ideali vieta susilieti su gamta ir gerai nusiteikti ateities iššūkiams.

Saulėlydis Vakarų Korke
Saulėlydis Vakarų Korke, Airijoje
Kerio žiedas

Tyrinėjantiems laukinę Atlanto vandenyno pakrantės gamtą būtina aplankyti Kerio žiedą. Keliaudami Iverago pusiasaliu galėsite mėgautis nuostabiu airiškosios gamtos grožiu, įskaitant Ballycarbery pilį, stulbinančias uolas, kalnų perėjas ir smėlio paplūdimius. Jei tik galėsite, aplankykite UNESCO pasaulio paveldo saugomą Didįjį Skeligą – nuostabių tikrųjų mormonų paukščių kupiną salą su vienuolynu, kurią „Žvaigždžių karų“ gerbėjai atpažins iš filmų „Galia nubunda“ ir „Paskutiniai džedajai“.

Kalnų kelio, kalvų ir Atlanto vandenyno kraštovaizdis. Kerio žiedas, Airija. Kelionės tikslas
Kerio žiedas, Airija
Dinglio pusiasalis

Iki pat horizonto besidriekiantys vėjo nugairinti paplūdimiai, garsūs švyturiai ir į jūrą nukreipti jų spinduliai, grubūs praeitį menantys urvai ir į dabartį grąžinantys spalvingi miesteliai. Turtinga istorija pasižymintis Dinglio pusiasalis gausus įspūdingų vietovių. Čia susižavėjimą kelia vandenyno ir panoraminiai Brandon Point peizažai. Pakeliui rasite visko, nuo priešistorinių griuvėsių iki modernių SPA centrų.

Dunquin prieplauka Dingle pusiasalyje Airijoje.
Dunkino prieplauka Dinglio pusiasalyje, Airijoje
Mohero uolos

Antra turistų labiausiai lankoma vieta Airijoje yra Mohero uolos, iškilusios 214 metrų virš Golvėjaus įlankos ir įkvėpusios daugelį šio tūkstantmečio muzikantų, poetų, filosofų ir svajotojų. Pasivaikščiokite šiomis uolomis ir pasimėgaukite išties siurrealistine patirtimi. Ypač žavingi čia saulėlydžiai. Jei turite laiko, galite nukeliauti iki Arano salų. Nepraleiskite galimybės pamatyti šalimais esančią Doonagore pilį ir Doolin miestą, kur gausu tradicinės vietos muzikos ir svetingų užkandinių.  

Laukinis Atlanto kelias, Mohero uolos, Burreno kelio pėsčiųjų takas, Burrenas, Clare grafystė, Airija
Mohero uolos Airijoje, Clare apskrityje
Vakarų Klarė / Burenas

Pasigrožėję žymiosiomis uolomis, Klarės apskrities vakaruose atraskite unikalųjį Bureną. Čia, Atlanto vandenyno pakrantėje, glūdi tūkstantmečių senumo kalkakmenio dariniai, primenantys mėnulio paviršių. Taip pat čia yra daugybė senovinių pilių ir tvirtovių, aukštų uolų, vešlių miškų, paplūdimių ir gyvybingų bei svetingų pakrantės miestelių, tokių kaip Kinvara, kurie sugrąžins Jus į Žemę.  

Dunguire pilis, Kinvara, Co Galway, Airija; Pilis, apsupta Placido ežero
Dunguire pilis, Kinvara, Golvėjaus apskritis, Airija
Konamaras

Daugelį tyrinėjančiųjų Konamara regioną pritraukia ikoniškoji Kylemore’o abatija – nuostabus kalnuose įsitaisęs benediktinų vienuolynas. Tačiau Konamara regionas vilioja ne tik šia didinga vieta ir kalnais. Pakeliui rasite švyturių ir kitų vaizdingų vietų, kur norėsis stabtelėti. Nepraleiskite tarp pakrantės ir Dvylikos kalnų grandinės įsispraudusios regiono „sostinės“ Clifdeno – itin svetingo ir vaizdingo miestelio. 

Panorama of Kylemore Abbey, beautiful castle like abbey reflected in lake at the foot of a mountain. Benedictine monastery, in Connemara, Ireland
Kylemore’o abatija Konamara regione, Airijoje
Donegalo įlanka

Daugelį šis ruožas išties nustebina. Čia galima pamatyti atšiaurųjį Mullaghmore Head, senovinės pilies griuvėsius bei laikui nepavaldžias salas ir aplankyti ilgus smėlėtus paplūdimius bei svetingus uostamiesčius. Galbūt labiausiai čia stebina banglentininkai. Vietiniai miesteliai, tokie kaip Bundoranas, pasižymi airiškuoju svetingumu ir ramybe, todėl pritraukia besivaikančius dideles bangas, ir tuos, kurie tiesiog nori ramiai pailsėti prie jūros.

Įspūdinga Tullano kryptis, vienas garsiausių Donegalo banglenčių paplūdimių, įrėmintas vaizdingo atgalinio lašo, kurį suteikia Sligo-Leitrimo kalnai. Platus plokščio smėlio paplūdimys Donegalo grafystėje, Airijoje.
Tullan Strand paplūdimys Donegalo apskrityje, Airijoje
Slieve League pakrantė

Judėdami į šiaurę atsidursite tarsi kitame pasaulyje, kuriame gausu pelkių ir virš žemės iškilusių keistų uolinių struktūrų, vadinamų dolmenais. Keliaudami Slieve League pakrante aptiksite daug nuostabių vietų, nuo salos archipelago iki mielo Killibegso miestelio. Tačiau labiausiai traukia 601 metrą virš dūžtančių Atlanto vandenyno bangų iškilusios kvarcito uolos, nuo kurių atsiveria svaiginantys vaizdai žygeiviams, alpinistams ir eiliniams keliautojams.

Slieve League, Airijos aukščiausios jūros uolos, esančios pietvakarių Donegale palei šį nuostabų pakrantės važiavimo maršrutą. Viena populiariausių stotelės Wild Atlantic Way route, Co Donegal, Airija.
Slieve League – aukščiausios Airijos jūros uolos, Donegalo apskrities pietvakariuose
Inishowen pusiasalis

Link šiauriausio Airijos taško vingiuojantis Inishoweno pusiasalis yra iš tiesų nuostabus kelionės finalas, kupinas nuostabių kraštovaizdžių, nuo akmenukais padengtų White Strand įlankos pakrančių iki Greenan kalno aukštumų. Keliaudami link Malin Head pro riaumojančius krioklius, senovinius griuvėsius ir ramius paplūdimius, pasijusite lyg artintumėtės prie pasaulio krašto. Tai visiškai laukinės vietovės, kur po natūraliomis Velnio tilto atbrailomis stūkso begalinis Atlanto vandenynas.

Tačiau Malin Head nėra Jūsų kelionės pabaiga. Atgal į Dubliną ar Roslerą galite sugrįžti per nuostabius Centrinės Airijos kaimus. Taip pat galite tiesiog apsisukti ir ištirti laukinį Atlanto pakrantės maršrutą kitu kampu. Juk jame gausu aplinkkelių, suteikiančių galimybę atrasti kažką naujo ir nuostabaus. 

Airijos kraštovaizdžio scena su saulės šviesa, šviečiančia pro debesis virš uolėtų uolų ir vandenyno Malin Head Airijoje
Malin Head, Airijoje

Greiti faktai

Quick Fact 1

Image
Title
Atstumas nuo Roslero uosto iki Kinseilio
Description

Roslero uostą nuo pietinio Atlanto vandenyno pakrantės maršruto pradžios skiria 220 kilometrų.

Quick fact 2

Image
Title
Atstumas nuo Dublino uosto iki Kinseilio
Description

Keliausite iš Dublino? Jūsų pradinį maršruto tašką nuo uosto skiria vaizdingas 300 kilometrų kelias. 

Quick fact 3

Image
Title
Bendrasis Atlanto vandenyno pakrantės maršruto ilgis
Description

Bendras viso Atlanto vandenyno pakrantės maršrutas driekiasi 2 600 kilometrų, tačiau primygtinai Jums rekomenduojame važiuoti aplinkkeliais, kad atrastumėte pasislėpusias gamtos grožybes.

Quick fact 4

Image
Title
Populiariausios traukos vietos
Description

Mohero uolos yra populiariausia Atlanto vandenyno pakrantės maršruto stotelė.

Quick fact 5

Image
Title
Didžiausias Atlanto vandenyno pakrantės maršruto miestas
Description

Šiame maršrute rasite daugybę svetingų miestelių ir kaimelių ir didžiausią gražųjį 80 000 gyventojų uostamiestį Golvėjų.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.