Sally Gap Wicklow Way Irelands Ancient East

Dešimt populiariausių Airijos Senovės Rytų vietų

Tūkstančių metų istorija sukūrė stulbinantį Airijos Senovės Rytų peizažą. Nuo keltų iki krikščionių ir nuo vikingų iki Viktorijos laikų – kiekvienas paliko savo pėdsaką. Ši kelionė iš Dublino į Korką veda per kai kurias itin reikšmingas Airijos vietas ir įspūdingus kraštovaizdžius, kurie leis atrasti įvairius šios svetingos šalies istorijos sluoksnius.

Dublinas

Daugelis kelionių į Airiją prasideda ir baigiasi čia, vien todėl, kad šiame mieste norisi tiek daug pamatyti ir pasinerti į turtingą Airijos kultūrą bei jos istoriją, nuo Kells knygos Dublino Trejybės koledže iki Gineso gamyklos. Jei Jus domina mūsų protėvių keliai, pradėkite nuo Airijos emigracijos muziejaus EPIC, o Nacionaliniame Airijos muziejuje susipažinkite su Airijos archeologija ir istorija. Rinkitės ekskursijas po literatūrinius objektus ar barus, kur pažinsite vietinius, jų maistą ir kultūrą, tačiau neužsibūkite per ilgai – nes tiek daug dar galite pamatyti. 
 

Iconic landmarks - The Campanile of Trinity College at Dublin, Ireland
„Newgrange and Trim Castle, Co.“, Mido grafystė

Niugreindžą – vieną įspūdingiausių neolito amžiaus objektų pasaulyje – nuo Dublino pasieksite vos per valandą. Milžiniškas net 5200 metų senumo kapas Boino slėnyje sukurtas taip, kad kapo praėjimą ir vidines kameras žiemos saulėgrįžos metu trumpam apšviestų saulės spinduliai. Netoliese galite aplankyti ir keliais tūkstančiais metų vėliau pastatytą didžiausią anglo-normanų tvirtovę Airijoje – Trimo pilį. Būdami čia suprasite, kodėl Melas Gibsonas šias vietoves pasirinko savo filmo „Narsioji širdis“ scenoms.

Newgrange passage tomb in the Boyne valley
„The garden of Ireland, Co.“, Viklou

Dėl gausios gamtos įvairovės Viklou pradėtas vadinti Airijos sodu, tačiau jis turi ir laukinę pusę. Glendalough nacionalinis parkas – puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio. Čia pėsčiųjų takai vingiuoja pro VI a. vienuolynų bokštus, tviskančius ežerus ir siaučiančius krioklius. Jei norite pamatyti prijaukintą grožį, apsilankykite „Powerscourt“ dvare, kuriame, pasak „National Geographic“, yra vienas trijų gražiausių sodų pasaulyje. Na o visiškai kitokiai patirčiai užsukite pasivaikščioti po lajų taką „Beyond the Trees Avondale“, kuris sukasi aukštai virš medžių, iki pat paukščio skrydžio. Be to čia Jūsų laukia malonus siurprizas. Žemyn galėsite smagiai nusileisti čiuožykla. 
 

Glendalough monastic ruins at Wicklow Mountains National Park, Ireland
Curracloe paplūdimys ir Airijos nacionalinis paveldo parkas, Veksfordas

Veksfordo grafystėje yra šeši mėlynosios vėliavos paplūdimiai, todėl tai puiki vieta poilsiauti. Bene garsiausias iš jų – Curracloe paplūdimys, kuriame Stivenas Spilbergas, savo filme „Gelbstint eilinį Rajaną“, užfiksavo karių išsilaipinimo Normandijoje scenas. Čia galėsite mėgautis Veksfordo pakrantės žavesiu ir nuostabiais miesteliais, tokiais kaip Eniskortis. Jei kalbame apie istoriją, niekur nėra taip, kaip Airijos nacionaliniame paveldo parke. Čia, 16-oje atkurtų istorinių vietų, įskaitant žiedinius fortus, slėnius, vikingų namus ir kitus objektus, telpa maždaug devynių tūkstančių metų Airijos istorija. 

Curracloe beach
Huko švyturys ir Vario pakrantė

Jei judėsite toliau į pietus, iki Vario pakrantės, pasieksite seniausią pasaulyje veikiantį Huko švyturį, kuris kelią jūreiviams nurodo net nuo VI amžiaus. Užkopę į jo viršų galėsite pasimėgauti vietiniais šviežiai paruoštais patiekalais. Pasistiprinę ir pasidžiaugę vandenyno peizažais keliaukite į vakarus, iki populiaraus pajūrio miesto Tramoro, kur 5 km ilgio slėnis vilioja banglenčių ir burlenčių entuziastus. Jei domitės geologija ir laukine gamta, rekomenduojame stabtelėti Vario pakrantėje (Copper Coast) – UNESCO pasaulio paveldo geoparke.

Ireland hook lighthouse
Vikingų trikampis, Voterfordas

Manoma, kad Voterfordas, kurį nuo Huko kyšulio pasieksite per valandą, yra pirmasis Airijos miestas, kuriame 10-ame amžiuje apsigyveno šios upės trauka suvilioti vikingai. Dabar, praėjus daugiau nei tūkstančiui metų, galite pasivaikščioti vikingų pėdsakais, akmenimis grįstomis gatvelėmis, ir užkopti į vikingų fortą – Reginaldo bokštą. Jungtinėje muziejų grupėje „Waterford Treasures“ atraskite visą Airijos istoriją, nuo viduramžių iki respublikos pabudimo, ir būtinai apsilankykite Voterfordo krištolo namuose „Waterford Crystal“.

Reginald tower. City of Waterford, County Waterford, Ireland
„Rock of Cashel, Co.“, Tipereris

Laikas keliauti gilyn į salą, Tipererio grafystę, ir aplankyti bene reikšmingiausią Airijos kalvą – Kašelio uolą, kuri išgyveno viską, nuo senovės karalių iki šventųjų globėjų. Ši vieta pradžioje buvo Miunsterio karalių buveinė, o dabar tai puiki viduramžių objektų kolekcija, jungianti daugybę Airijos istorijos skyrių. Tipererio grafystėje verta aplankyti ir daugybę kitų pilių, įskaitant Kahiro pilį – vieną geriausiai išsilaikiusių Airijos viduramžių tvirtovių.

© Matthias Oesterle - 2009
„Cobh and Midleton, Co.“, Korkas

Pakrantės miestas Kobas išsiskiria spalvingais namukais ir savo istoriniu vaidmeniu. Šio miesto uostas buvo paskutinis garsiajam „Titanikui“. Apsilankykite „Titanic Experience Cobh“ muziejuje, kur išgirsite istoriją apie 120 keleivių, kurie šiam uoste įlipo į nelaimingojo likimo laivą. O visai netoli nuo pakrantės yra sala Spike, kurioje gyveno šventieji ir nusidėjėliai, nes joje kadaise įsikūręs vienuolynas vėliau tapo kalėjimu. Taigi, galite susirasti valtį ir aplankyti airiškąjį Alkatrasą. Penktadienį būtinai aplankykite Kobo ūkininkų turgų. Na o pabaigai, rekomenduojame aplankyti kaimyniniame miestelyje Midltone įsikūrusią visame pasaulyje garsaus airiškojo viskio „Jameson“ gamyklą, kurioje svečiams organizuojami pažintiniai turai.

Impression of the St. Colman's Cathedral in Cobh near Cork, Ireland
Korko miestas

Antrasis pagal dydį Airijos miestas skiria Airijos Senovės Rytus nuo Laukinio Atlanto kelio. Atraskite šio jūrų uosto ir daugiakultūrinio miesto turgus, meno galerijas ir muziejus bei pažinkite Korkiečių žavesį. Už dviejų kilometrų pasroviui pasieksite XVI a. pastatytą Blackrock pilį, padėjusią saugoti miestą nuo piratų ir priešų atakų. Dabar čia įsikūrusi apdovanojimų pelniusi interaktyvi astronomijos paroda – puiki galimybė pakeliauti laiku ir erdve.

St Patrick's Quay on the north channel of river Lee. Cork, Ireland
„Blarney Castle, Co.“, Korkas

Kelionės po Airijos Senovės Rytus pabaigai aplankykite „Blarney“ pilį, kurią nuo Korko pasieksite per dvidešimt minučių. Čia rasite garsųjį iškalbos akmenį, kurį, pasak legendos, pabučiavus įgysite iškalbos dovaną, kad grįždami namo galėtumėte be paliovos pasakoti epines kelionės istorijas… nebent neatsispirsite ir nuspręsite važiuoti riaumojančiu Laukiniu Atlanto keliu!

Old celtic castle tower, Blarney castle in Ireland, old ancient celtic fortress

Greiti faktai

Distance from Dublin to Cork

Image
Title
Atstumas nuo Dublino iki Korko
Description

Dublino uostą ir Korką skiria 314 km.

Distance from Rosslare to Cork

Image
Title
Atstumas nuo Roslero iki Korko
Description

Roslerą ir Korką skiria 192 km.

Distance via Ireland’s Ancient East route

Image
Title
Airijos Senovės Rytų maršruto ilgis
Description

Šiame vadove aprašyto maršruto, nuo Dublino iki Korko, su visomis jo stotelėmis ilgis yra 565 km.

Must eat

Image
Title
Būtina paragauti
Description

Itin minkštas bandeles „Blaa“ rasite tik Voterforde, kurias rekomenduojame pasitepti sviestu ir pagardinti kepta šonine – puikiems Jūsų kelionės pusryčiams.

Must drink

Image
Title
Būtina paragauti
Description

Korko gyventojai labiau pripažįsta vietinį airiškąjį stautą „Murphy’s“, kuris pasižymi stipresniu šokolado prieskoniu, nei žymusis Ginesas. O kuris labiau patiks Jums?

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.