Ruins of the ancient Dunseverick Castle atop the green cliffs of the Causeway Coast, Northern Ireland

Svarbiausi traukos objektai Causeway pakrantės kelyje

Turbūt viena įspūdingiausių kelionių pakrante yra Šiaurės Airijos Causeway pakrantės kelias, jungiantis du gyvybingus miestus. Galbūt tai nėra greičiausias būdas nukeliauti iš Belfasto į Londonderį (Derį), tačiau tikrai pats įspūdingiausias. Galėsite mėgautis viduramžių pilimis, nuostabiais vandenyno vaizdais, kaimais ir pakeliui susipažinti su vietine virtuve – tai trumpa, tačiau itin įsimintina kelionė apimanti garsiausius Šiaurės Airijos traukos objektus. O ar žinote, kas dar yra nuostabu? Su „Stena Line“ atvyksite tiesiai į kelionės pradžios tašką.

Belfastas

Pradėkite savo kelionę nuo maisto ir kultūros puotos Belfaste. Akmenimis grįstose Katedros kvartalo gatvėse gausu barų, restoranų, muzikinių klubų ir meno galerijų – viskas pasiekiama pėsčiomis. Taip pat galite susipažinti su Šiaurės Airijos istorija Ulsterio muziejuje su puikiomis parodomis įvairiomis aktualiomis temomis. Jei Jums patinka gyvoji istorija, išbandykite „Black Taxi Tour“ ekskursiją, kurios metu aplankysite žymiausias Belfasto vietas, taikos sienas ir freskas, kurios kadais mirguliavo laikraščių antraštėse. Miesto rytuose rasite muziejų „Titanic Belfast“, kuris atspindi dabar jau pradingusią laivų statyklos spūstį ir leidžia susipažinti su garsiausiuoju nelaimingos lemties statiniu. Jei Belfaste lankysitės savaitgalį, būtinai pasivaikščiokite po didingoje Viktorijos laikų prekybos salėje įsikūrusį Šv. Jurgio turgų, kuriame rasite įvairiausius vietinių amatininkų gaminius bei vietinio maisto.

Belfast Cathedral Quarter, Cobbled Streets
Fotografijos teisės priklauso „Tourism Northern Ireland“
Karikferguso pilis ir „The Gobbins“

Jei nuo Belfasto važiuosite į šiaurę, iki Karikferguso, Jūrų greitkeliu pasieksite įspūdingą XII a. normanų pilį. Sustokite pasivaikščioti po gerai išsilaikiusias viduramžių laikų sienas, o tada išbandykite „The Gobbins“ – įsivaizduotą Viktorijos laikų inžinerinį kūrinį, kelią tarp sausumos ir vandens. Pakabinami takai ir bazalto uolose išskaptuoti tuneliai atrodo neįmanomai vingiuoja aplink uolas. Jei jums pasiseks, galite pamatyti ruonių, delfinų, tripirščių kirų ar atlantinių mormonų. 

Gobbins Cliff Walk
Glenarmas ir Antrimo Glensas

Antrimo pakrantės kelias vingiuoja aplink rytinį Šiaurės Airijos pakraštį, apjungdamas nuostabius pakrantės kaimus. Būtinai stabtelėkite apžiūrėti Glenarmo pilies, kuri nuo XVII a. tapo McDonnell šeimos protėvių namais. Didžiulius pilies plotus supa nuostabūs miškai, puošia dailus sodas ir labai maloni arbatinė. O vos už 20 minučių kelio gilyn į salą atsidursite Glenarifo miško parke, dažnai vadinamame „Glensų brangakmeniu“, kuriame rasite įspūdingą krioklį.

Glenarm Castle Co.Antrim Northern Ireland
Kušendunas ir „Sostų karai“

Kaip ir daugelis kitų HBO seriale „Sostų karai“ užfiksuotų pakrantės kelio vietų, mažasis Kušenduno miestelis taip pat tapo turistų traukos objektu. Apsilankykite urvuose, kuriuose gimė paslaptingasis Stormlendo „kūdikis šešėlis“, arba Tamsiųjų gyvatvorių take, kuris du kartus tapo Karaliaus keliu Vesterose. Net jei serialas Jūsų nedomina, šiose vietose pajusite tvyrančią ypatingą atmosferą, kuri įtrauks Jus savo mistišku žavesiu.

Cushendun Village and Beach Co Antrim Northern Ireland
Ballycastle ir Ratlino sala

Causeway pakrantę pradėti tyrinėti rekomenduojame nuo Ballycastle. Čia yra paplūdimys, golfo aikštynas, kavinės, barai ir šviežia žuvis, prie kurios itin tinka traškios bulvytės. Taip pat vietiniu keltu galite pasiekti Ratlino salą, vienintelę apgyvendintą salą Šiaurės Airijoje. Čia rasite vos keletą automobilių, saujelę vietinių gyventojų ir kur kas daugiau gamtos. Salos lankytojai dažniausiai vyksta į vakarinėje dalyje įsikūrusį Ratlino jūros ornitologijos centrą, kuriame gyvena didžiausia Šiaurės Airijos jūros paukščių kolonija, o gegužės–liepos mėnesiais čia taip pat laukiami migruojantys atlantiniai mormonai. 

a pair of puffins sitting on a cliff together, great saltee island, ireland, europe
Ballintoy ir Carrick-a-rede lyninis tiltas

Vingiuotas kelias link Ballintoy prieplaukos, su stačiais pakilimais ir nusileidimais, išsiskiria įspūdingais jūros su daugybe įvairiausių formų ir vandenyje stūksančių uolų vaizdais. Nesunku įsivaizduoti, kaip prieš šimtmečius šias vietas išnaudojo piratai ar kontrabandininkai, o visai neseniai, HBO filme „Sostų karai“ jos tapo Geležinėmis salomis.  
Netoliese, kiekvienas trokštantis nuotykių, gali užlipti ant Carrick-a-rede lyninio-medinio tilto, kuris neužmirštamiems Jūsų įspūdžiams ir puikioms nuotraukoms aukštai virš Atlanto vandenyno veda link uolų atodangos.

in Northern Ireland rope bridge, Carrick-a-Rede
Bushmills ir Milžinų kelias

Lankydamiesi Šiaurės Airijoje, Milžinų kelyje tiesiog privalote užlipti ant žymiųjų bazaltinių stulpų. Ši „Unesco“ paveldo vieta Atlanto Vandenyno pakraštyje pasižymi įspūdingais skardžiais, nuskendusiomis flotilėmis ir įvairiomis istorijomis apipintais paslaptingaisiais bazaltiniais šešiakampio profilio stulpais, kurių suskaičiuojama net apie 40 000. Netoliese įsikūrusiame Bushmills miestelyje galėsite apsistoti ir pavalgyti. Na o viskio mėgėjai privalo aplankyti pasaulyje seniausią licencijuoto viskio gamyklą bei sudalyvauti ekskursijoje po ją.

Unesco heritage landscape of the Giant's Causeway in County Antrim. Tourism in Northern Ireland in the United Kingdom.
Portrušas ir Dunluce pilis

Dunluce pilis išsilaikė daugiau nei 800 metų ir nors dabar jos griuvėsiai skęsta jūroje, legenda tebegyvuoja. Kalbama, kad ši pilis įkvėpė C.S. Lewisą „Narnijos kronikose“ sukurti pilį Cair Paravel, be to ji atstojo pagrindinius namus Greyjoy šeimai „Sostų karuose“. Nuo Dunluce pilies pakrantės keliu pasieksite White Rocks paplūdimį, kur galėsite išsimaudyti ar paplaukioti banglente. Išalkę keliaukite į Portrušą, puikaus maisto ir golfo aikštynų oazę. Čia 2019-ais vyko atvirasis golfo čempionatas, kurį ketinamą čia vėl surengti 2025-ais.

Ruined medieval Dunluce Castle on the cliff in Bushmills, Northern Ireland at sunset. Filming location of popular TV series
Portstewart ir Mussenden šventykla

Dar viena ilga Causeway pakrantės kelio auksinė sruoga – Portstewart Strand – papildyta nuostabiais Donegalo kalnų vaizdais. Šiame šeimų pamėgtame paplūdimyje galėsite maudytis, plaukioti, sportuoti, ilsėtis ištiesę kojas ar mėgautis ledais. Čia visuomet rasite kur išgerti puikios šviežiai išvirtos kavos. Priešais paplūdimį stovi legendinė, pagal Vesta šventyklą Italijoje suprojektuota, Mussenden šventykla ir XVIII amžiaus biblioteka. Dabar joje knygos nebelaikomos, tačiau įspūdinga jos architektūra traukia žmones čia tuoktis ir pasivaikščioti po uolas.

Portstewart Strand, Coleraine, Ireland - on a bright sunny day.
Londonderis (Deris)

Galutinis šios kelionės taškas – audringos istorijos Deris. Dabar svečiai jį mėgsta dėl šilto priėmimo, muzikos ir festivalių bei, žinoma, dėl populiariojo televizijos serialo „Derry Girls“. Ekskursija pėsčiomis – puikus būdas pažinti miestą nuo išorinių jo sienų iki Taikos tilto. Pakeliui rasite daugybę barų ir užeigų, o jei lankysitės spalio pabaigoje, atsidursite didžiausioje Europoje Helovino šventėje. Deris – puiki vieta užbaigti Causeway pakrantės kelionės nuotykius arba, puiki vieta pradėti kelionę Laukinio Atlanto keliu, dar vieną neužmirštamą kelionę po Airiją.

The Peace Bridge and Guild Hall in Londonderry / Derry in Northern Ireland

Greiti faktai

Distance from Port of Belfast to Derry

Image
Title
Atstumas iki Derio
Description

Trumpesnio sausumos kelio nuo Belfasto uosto iki Derio ilgis – 111 km. Šiame kelionės vadove nurodyto Causeway pakrantės maršruto su lankytinomis vietomis ilgis – 217 km.

Main towns along the route

Image
Title
Pagrindiniai miestai pakeliui
Description

Karikfergusas, Larnas, Ballycastle, Kolreinas, Limavadis, Deris / Londonderis.

Food fact

Image
Title
Pasisotinkite…
Description

Belfasto bandelės. Savaitgalį užsukite į Belfasto Šv. Jurgio turgų ir paragaukite populiariojo Ulsterio kepsnio, tiekiamo minkštoje miltinėje bandelėje.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.