UŽSISAKYTI BILIETĄ

Keliavimas su naminiais augintiniais

Planuojate keliauti su savo augintiniu? Prašome perskaityti toliau pateiktą infomaciją

Kiekvienas nusipelnė atostogų - net ir Jūsų keturkojai draugai! Keliaukite su savo augintiniais be rūpesčių. Pateikiame naudingą informaciją, kuri padės Jums pasiruošti kelionei.


Keliavimas su augintinais
Augintinis specialioje kajutėje

Šaltuoju periodu, t.y. nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. (imtinai) su augintiniais galima keliauti tik kajutėse, pritaikytose gyvūnų transportavimui.


Jei pasirenkate keliauti su augintiniu tam pritaikytoje kajutėje, papildomo mokesčio nėra, tačiau bilietų užsakymo metu turite nurodyti, kiek naminių augintinių ketinate pasiimti (maksimalus skaičius vienoje kajutėje - 5).

Augintinis automobilyje

Transporto priemonėse leidžiama transportuoti tik nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. (imtinai).


Automobilių denyje lankytis kelionės metu yra draudžiama, išskyrus su kelto personalo palyda (vykdoma personalo nuožiūra). Kaina 15 EUR.

Augintinis narve (atvirame denyje)

Augintinius narvuose (atvirame denyje) leidžiama transportuoti tik nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. (imtinai).


Automobilių denyje lankytis kelionės metu yra draudžiama, išskyrus su kelto personalo palyda (vykdoma personalo nuožiūra). Kaina 15 EUR.

Į ką reikėtų atsižvelgti keliaujant su augintiniais?
Dėmesio!

Visos kelionės metu, kai šuo išvedamas į viešąsias erdves, jis turi dėvėti antsnukį bei pavadėlį. Šiam reikalavimui išimtys netaikomos. Maži šunys, kuriems negalima užmauti antsnukio, turi būti gabenami specialiose transportavimo dėžėse.

Kelionės dokumentai

Prieš kelionę prašome įsitikinti, kad Jūsų augintinis turi visus reikalingus kelionės dokumentus. Privalote susipažinti su naminių gyvūnų vežimo į kitas ES šalis taisyklėmis. Kilus klausimams, rekomenduojame kreiptis į veterinarą.


Jei keliaujate į užsienį su šuniu, kate ar šešku, augintinis turi:


  • turėti ES galiojanti gyvūno pasą;
  • būti paženklintas mikroschema; mikroschema turi atitikti ISO standarto 11784 arba ISO standarto 11785 A priedo reikalavimus;
  • turėti įrašą, kad gyvūnas yra paskiepytas nuo pasiutligės.

Kitų naminių gyvūnų (varliagyvių, graužikų, roplių ir pan.) gabenimui netaikomos specialiosios taisyklės, tačiau Jūs turite susipažinti su šalies veterinarinėmis ir teisinėmis sąlygomis.

Prieš kelionę keltu

„Stena Line“ nori užtikrinti, kad jūsų kelionė kartu su keturkoju draugu būtų sklandi ir maloni. Todėl surinkome naudingą informaciją, kuri padės jums pasiruošti kelionei su augintiniu.


Maitinimas bei girdymas. Prieš kelionę nepermaitinkite savo augintinio ir pavedžiokite prieš įlaipinimą. Būtinai palikite pakankamai vandens, kad gyvūnas galėtų atsigerti kelionės metu.


Pratinkite augintinį keliauti. Jei tai yra pirmoji augintinio kelionė, padėkite jam pasiruošti - pratinkite keliauti automobiliu ilgesniais atstumais. Jeigu keliaujate ne pirmą kartą, ši patirtis vistiek bus naudinga!


Judėjimas ir žaislai. Ilgi pasivaikščiojimai prieš įsilaipinant į keltą padės Jūsų augintiniui jaustis patogiau kelionės metu. Kodėl gi nepaėmus mėgstamiausio keturkojo draugo žaislo?

Naudinga informacija

Keliaujate su augintinu maršrutu Ventspilis – Nineshamnas – Ventspilis? Peržiūrėkite pateiktus informacinius lankstinukus.


Daugiau informacijos keliaujant keltu „Scottish Viking“ »

Daugiau informacijos keliaujant keltu „Stena Flavia“ »


Daugiau informacijos apie reikalingus dokumentus, transportuojant augintinius, rasite čia: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Europos parlamento ir tarnybos reglamentas Nr. 576/2013.