View of Castle Combe, a village and civil parish within the Cotswolds Area of Natural Beauty in Wiltshire, England

Kelionės gidas po Angliją

Atraskite paslėptus šalies perlus keliaudami per Angliją pačioje jos širdyje. Pakeliui išvysite daug kerinčių vaizdų – senų pilių, industrinių miestų, mažų, atvirukus primenančių miestelių ir nuostabių gamtos stebuklų. Kelionę pradėkite Harviče ar Liverpulyje, kur lengvai nusigausite su automobiliu ar nameliu ant ratų, keliaudami su Stena Line iš Nyderlandų arba Airijos.

Kembridžas ir Fenlandas

Senovinis universitetinis Kembridžo miestas, esantis vos už 90 minučių kelio automobiliu nuo Harvičo, yra puiki vieta pradėti jūsų kelionę. Vaikščiokite akmenimis grįstomis gatvelėmis, grožėkitės gotikine architektūra, leiskitės į pasiplaukiojimą Kamo upe ir mėgaukitės švietėjiška veikla dvelkiančia vietos atmosfera. Aplankykite Kettle's Yard arba Fitzwilliam muziejuje rengiamas parodas, o miesto barai ir užkandinės leis atsipalaiduoti po visų naujų įspūdžių. Jei mėgstate gamtą, tarp Kembridžo ir King's Lynn driekiasi Fen Rivers Way – kelias, vedantis į ramų Fenlando laukinės gamtos prieglobstį.

Beautiful view of college in Cambridge with people punting on river cam
Pasiplaukiojimas Kamo upe, Kembridže
Čatsvorto dvaras ir Derbišyras

Keliaukite iš Kembridžo į šiaurę, link Derbišyro ir nuostabiojo Čatsvorto. Šiame didingame dvare, primenančiame istorinius filmus, gausu puošnių interjero detalių ir puikių meno kolekcijų. 105 akrų sode ir miškuose galima ramiai pasivaikščioti, o sode įsikūrusiame restorane galima paragauti vietinių patiekalų. Įsikūrę pačioje Peak District širdyje, leiskitės į žygius po aplinkines kalvas, o žaviame Bakewell miestelio turguje galėsite paskanauti garsiojo aviečių ir migdolų pyrago, kuris atsirado būtent čia.

Čatsvorto rūmai, Derbišyras
Jorkas ir Jorkšyro nacionalinis parkas

Jorke, esančiame pusiaukelėje tarp Londono ir Edinburgo, šiuolaikinė kultūra persipina su viduramžių istorija. Pasivaikščiokite po garsųjį Jorko Minsterį, pasigrožėkite Shambles gatve ir sudalyvaukite vaiduoklių ekskursijoje, kurios metu išgirsite ne vieną baugų pasakojimą. Jorkšyro nacionalinis parkas (Yorkshire Dales) ir Šiaurės Jorko pelkės (North York Moors) yra visai netoliese, todėl lengvai ištyrinėsite aplinkui įsikūrusius gamtinius traukos objektus. Leiskitės į kelionę traukiniu Šiaurės Jorkšyro pelkių geležinkeliu ir pažinkite kraštovaizdį, menantį praėjusių laikų žavesį.

The Shambles in York
Shambles gatvė, Jorkas
Durhamas

Saulėtuose šiaurės rytuose įsikūręs Durhamas yra paslėptas kultūrinis Anglijos perlas – žurnalo „Condé Nast's Traveller“ skaitytojai jį neseniai išrinko geriausiu miestu Jungtinėje Karalystėje. Čia yra didinga Durhamo katedra ir pilis, kurios buvo įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl jas tiesiog būtina aplankyti. Akmeninės gatvelės, pro jas vingiuojanti upė Wear ir įspūdinga pakrantė suteikia šiam miestui jaukumo ir išskirtinumo.

Durham Cathedral
Durhamo katedra
Nortumberlandas ir Hadriano siena

Norite pabūti arčiau žvaigždžių? Kielderio observatorija Nortumberlande yra vienas didžiausių Europoje ir vienas labiausiai saugomų dangaus tyrinėjimo parkų, todėl naktinis dangus čia tiesiog gniaužia kvapą. Observatorija yra įspūdinga ir architektūriniu požiūriu – ji yra Kielderio vandens ir miško parko galerijos po atviru dangumi dalis. Be to, Nortumberlande yra didžiausia Hadriano sienos atkarpa. Oficialiu pėsčiųjų taku galite iš arti susipažinti su buvusia Romos imperijos siena, aplankyti Haltvistlio (Haltwhistle) miestelį arba pasivaikščioti po visą Birdosvaldo (Birdoswald) romėnų fortą.

Milecastle 39 part of Hadrians Wall in Northumberland on the Scottish Border
39 - as Hadriano sienos fortas
Lake District

Gamtos grožiu ir vaizdingais pasivaikščiojimo takais garsėjantis Lake District nacionalinis parkas yra mažiau nei už dviejų valandų kelio automobiliu iš Nortumberlando. Didžiausiame Anglijos nacionaliniame parke, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, mėgaukitės kelione po tokius žavingus miestelius kaip Kendalis, Kesvikas ir Amblesaidas. Mėgstantys gamtą gali leistis į žygius pėsčiomis, mėgautis vandens sporto pramogomis Windermere ir Ullswater, taip pat vaizdais, kurie šimtmečius įkvėpė įvairius vietinius ir iš kitur atvykusius poetus ir dailininkus. Galbūt šie vaizdai jus pačius įkvėps į rankas paimti teptuką arba įkopti į aukščiausią Anglijos kalną Scafell Pike.

Sun rising above the horizon illuminating the landscape with stone wall and stile in foreground.
Lake District, Anglija
Liverpulis ir Mančesteris

Kiekvienas Anglijos šiaurinis miestas turi savitą charakterį, tad Liverpulis bei Mančesteris – jokios išimtys. Liverpulyje aplankykite „The Beatles Story“ muziejų, pasivaikščiokite po kultinį Alberto doką, aplankykite po „Tate Liverpool“ galerijas ir pasinerkite į gyvybingą šio miesto muzikos pasaulį.

 

Mančesteris žinomas kaip pramonės revoliucijos gimtinė. Raskite laiko apsilankyti „People‘s History“ muziejuje arba tokiose lankytinose vietose kaip „Imperial War Museum North“ muziejus ir Česterio zoologijos sodas. Be abejo, abu šie miestai visame pasaulyje garsėja futbolu, puikiomis galimybėmis apsipirkti ir naktiniu gyvenimu.

Liverpool Skyline building at Pier head and alber dock at sunset dusk, Liverpool England UK.
Liverpulis, Anglija
Batas ir Kostvoldo regionas

Jei ieškote atpalaiduojančios ir ramybę suteiksiančios krypties, sunkiai atsispirsite Bato kurortui. Nuo romėnų laikų gydomaisiais vandenimis garsėjančioje UNESCO pasaulio paveldui priklausančiame mieste rasite puikiai išlikusių romėnų pirčių, prabangių poilsio namų, įspūdingos architektūros, o literatūros gerbėjų akis ir širdis patrauks čia įsikūręs rašytojos Jane Austen centras. Jei esate ištroškę šekspyriškų patirčių, vykdami į Batą, įsikūrusį vos mažiau nei keturios valandos kelio į pietus nuo Mančesterio, užsukite į Stratford-Upon-Avon, o taip pat nepraleiskit progos aplankyti Kotsvoldso regioną. Miestai, kuriuos verta įsirašyti į kelionės planą: Bourton-on-the-Water, viduramžių miestelis Stow-on-the-Wold ir Bibury su akį traukiančiais tradiciniais XVII a. audėjų nameliais.

The Pulteney Bridge in Palladian style crosses the River Avon in Bath
Pulteney tiltas, Batas
Stounhendžas

Nė viena kelionė į Angliją negali apsieiti be apsilankymo Stounhendže. Už valandos kelio į pietvakarius nuo Bato esantis pasaulio paveldo objektas garsina neolitinę Anglijos praeitį, nepaisant to, kad vis dar iki galo nėra aišku, kodėl šis paminklas buvo apskritai pastatytas. Apsižvalgykite tarp šių paslaptingų akmeninių struktūrų, užsukite į neolitinį kaimą, o muziejaus ekspozicijoje akis į akį susidurkite su 5000 metų senumo žmogumi.

Close up view of Stonehenge monument. Sunset sky. United Kingdom.
Stounhendžas, Anglija
Vindzoras

Vindzoro pilis – didžiausia ir seniausia gyvenama pilis pasaulyje bei oficiali Jo Didenybės Karaliaus rezidencija. Karališkoji Vindzoro ir Maidenhedo apygarda suteiks šiai kelionei karališką prieskonį. Pilis yra įsikūrusi mažiau nei 90 minučių kelio nuo Stounhendžo, tad nesudėtingai nuvykite apžiūrėti pilies, aplankyti Legoland® Windsor kurorto, atsipalaiduoti ant Temzės upės kranto arba praleisti dienos lenktynėse Ascot hipodrome.

 

Tai puiki kryptis šios kelionės pabaigai, iš kurios galite rinktis aplenkti Londoną ir grįžti į Harvičą arba prieš kelionę namo skirti laiko įstabiajai Anglijos sostinei.

Windsor, Berkshire, England, UK. 2020. A tourist passeneger boat on the River Thames at Windsor, Berkshire, UK.
Vindzoras, Anglija

Greiti faktai

Distance from Harwich to Northumberland

Image
Title
Atstumas tarp Harvičo ir Nortumberlando
Description

Keliaujant per šiame gide aprašytas vietoves, atstumas yra 709 km.

Distance from Liverpool to Harwich

Image
Title
Atstumas tarp Liverpulio ir Harvičo
Description

Keliaujant per šiame gide aprašytas vietoves, atstumas yra 735 km.

Distance of full road trip

Image
Title
Visos kelionės maršruto ilgis
Description

Apie 1720 km, priklausomai nuo to, kuriuos miestus ir kaimelius aplankysite keliaudami!

Good to know

Image
Title
Naudinga žinoti
Description

Šiame gide nurodytų kelionių trukmė priklauso nuo to, kuriuo keliu vyksite bei eismo sąlygų.

Time for more

Image
Title
Norite dar?
Description

Pietinės Dorseto, Devono ir Kornvalio grafystės yra populiarios tarp turistų dėl senovinių žvejų kaimelių, Juros periodo pakrančių ir gražių įlankėlių.

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.