Landscape view of Quiraing mountains on Isle of Skye, Scottish highlands, United Kingdom

Populiariausi kelių maršrutai Škotijos laukiniuose vakaruose

Škotijos vakarinėje pakrantėje rasite visas magiškąsias Škotijos gerybes – nuo aukštumų ir salų iki pilių, spirito varyklų, filmų aikštelių ir daug kitų. Atvykite su „Stena Line“ iki Kernrajano ir legendiniais keliais per laukinę gamtą pradėkite savo nuotykius. Keliaukite per Ayrshire ir prisijunkite prie Argyll pakrantės maršruto „North Coast 500“ bei keliaukite iki pat Derneso. Na, o kai pasieksite Škotijos viršų, turėsite pasirinkti – apsisukti arba tiesiog važiuoti toliau.

Header
Culzean pilis, Eršyras
Body

Culzean pilis buvo pastatyta XVIII a., Kennedy šeimos klanui, vienam seniausių Škotijoje, kurių protėvių liniją siekia net iki Roberto Bruce'o. Pilis pastatyta ant uolos viršūnės ir apsupta nuostabių sodų. Jos viduje rasite prabangius ovalius laiptus, kokių dar niekada nematėte. Na o kai Jūsų vaikams pabos antikvarai, kartu aplankykite žaidimų parkus „Adventure Cove“ ir „Wild Woodland“.

Image
Culzean Castle in Scotland perched on a mountainside near the water
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Loch Lomondas ir Trosako nacionalinis parkas
Body

Didžiausias Britanijos vidaus vandens telkinių ruožas – Loch Lomondo ežeras – puiki vieta pasivaikščioti ir patyrinėti vaizdingus kaimelius, tokius kaip Luss. Geriausi vaizdai atsiveria nuo An Ceann Mòr apžvalgos aikštelės Inveruglas. Jei ežerą norite pamatyti iš arti, vandens autobusai perkels Jus iš prieplaukos į prieplauką, o jūs galėsite su savimi pasiimti dviratį. Čia taip pat rasite daugybę kalvų, į kurias galite užkopti. 

Image
Reflections of Loch Lomond, Scotland
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Loch Fyne, Inveraris ir Kilmartinas
Body

Ilgiausias Škotijos ežeras Loch Fyne nuo Bute Sound gilyn į salą driekiasi net 64 kilometrus. Keliaukite link Inverario, kad pajustumėte ežero magiją bei aplankykite Inverario kalėjimą ir pilį. Netoliese, Kilmartin Glene, atraskite nuo bronzos amžiaus išlikusius geologinius objektus. Jei domitės istorija, apsilankykite Dunadd Forte, kur tikėtina buvo Škotijos Piktų karalių buveinė ir senovės Dalriados karalystės sostinė. 

Image
The ancient site of Temple Wood at Kilmartin Glen, Argyll, Scotland. In use since the Neolithic, or Stone Age from about 5,000 years ago.  The ring of standing stones around a cobbled area an inner marker stones surrounds a central cist or stone lined burial chamber.
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Oban ir Išoriniai Hebridai
Body

Žvejų miestelis Obanas yra vartai į salas ir perkėla tiems, kas keliauja į Hebridų salas Mull, Coll, Barra ar Islay. Jis pasižymi puikia jūros gėrybių virtuve ir yra populiari vasaros atostogų vieta. Nuo McCaigo bokšto galite pasigrožėti pakrantės apylinkėmis. Taip pat rekomenduojame aplankyti McDougall klano protėvių namus – Dunollie pilį, arba salų bendruomenes, tokias kaip Jura ar Iona.  

Image
Scenic View over Oban in Scotland
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Glencoe, Fort Viljamas ir Ben Nevis
Body

Fort Viljamas, vadintas išorine Škotijos ar net JK sostine, yra vieta, kur galite pakilti labai aukštai. Net jei neminėtume Ben Nevio kalno, čia gausu ir mažesnių, viliojančių žygeivius iš viso pasaulio. Sporto ir pramogų kurortas „Nevis Range Mountain Experience“, priklausomai nuo sezono, kviečia čia pasimėgauti kalnų slidinėjimu, dviračių sportu ar kitomis aktyviomis pramogomis. Jei laiką norite praleisti ramiau, galite įsėsti į gondolą, kuri Jus per 15 minučių užkels iki pat Aonach Mòr kalno viršaus.  
 

Galbūt ne tokie aukšti, tačiau daugelio manymu, Glencoe kalnai ir slėniai yra dar gražesni, o ypač – pats kaimas. Kur benuvyktumėte, rasite daugybę būdų aktyviai praleisti laiką. Dėl didelių plotų ši teritorija yra populiari filmavimų vieta, o netoliese buvo užfiksuotos Džeimso Bondo „Skyfall“ scenos. Būtinai sustokite prie Glenfinnano viaduko, kur kiekvienas Hario Poterio gerbėjas atpažins nuostabius vaizdus, pro kuriuos Hogvartso ekspresas leidosi iš 9 ¾ platformos! 

Image
Ben Nevis from Corpach, Lochaber, Scotland
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Vester Rosas ir Skye sala
Body

Atstumas nuo Fort Viljamo iki stulbinančios Skye salos, per Kyle of Lochalsh tiltą, yra vos 160 kilometrų. Jei kada nors svajojote aplankyti Old Man of Storr arba Taliskero spirito varyklą, tai jūsų galimybė. Grįžę į žemyną sustokite prie Eilean Donan pilies, o tada prisijunkite prie bene garsiausio Šiaurės pakrantės maršruto „North Coast 500“ ruožo – į Applecross vedančio vingiuoto Bealach na Bà kelio, nuo kurio atsiveria Skye ir Rum salos bei nuostabūs Išorinių Hebridų vaizdai. Tai nepamirštama patirtis! Tačiau atminkite, šis kelias nėra tinkamas didelėms transporto priemonėms, namukams ant ratų, priekaboms ir nepatyrusiems vairuotojams

Image
Mountain panorama with sun in Scotland, Isle of Skye - Old man of storr
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Beinn Eighe ir Gairloch
Body

Panašu, kad didingosios Toridono kalvos į Škotijos dangų įsirėžė be jokios sąžinės graužaties. Išvyką po jas pradėkite nuo Vester Roso širdyje įkurto Beinn Eighe nacionalinio parko. Senieji pušynai, bauginantys kalnagūbriai ir kilnieji ereliai Jus lydės iki pat Kinlochewe kaimo.  
 
Toliau judėdami į šiaurę pasieksite nuostabius Gairloche paplūdimius, kaip pavyzdžiui, „Big Sand“, be to galėsite mėgautis nuostabiais Minčo sąsiaurio ir Hebridų vaizdais bei aplankyti saugiai branduoliniame bunkeryje įsikūrusiame muziejuje. Čia taip pat yra Hebridų banginių takas – iniciatyva, skatinanti prieinamą ir ekologišką banginių stebėjimą nuo sausumos.  

Image
View to Beinn Eighe, Highlands, Scotland
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Dernesas ir Sutherlandas
Body

Sutherlandas sudaro didelę „North Coast 500“ dalį, jame gausu vingiuotų kelių, nuostabių kraštovaizdžių ir tuščių paplūdimių prie skaidraus turkio spalvos vandens. Dernesas – puiki vieta apsilankyti, nes šalimais yra daugybė takų pasivaikščiojimams pakrante ir platusis Smoo urvas. Jei toliau judėsite į šiaurę, turbūt norėsite pamatyti aukščiausią Didžiosios Britanijos krioklį – Eas a’ Chual Aluinn. Tai nebus lengvas pasivaikščiojimas, tačiau įspūdingi Assynt vaizdai to verti.

Image
Durness Beach, Lairg, Highlands, Scotland
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Invernesas ir Kerngormo nacionalinis parkas
Body

Kaip iš Derneso nusigausite atgal į Kernrajaną, spręsti Jums. Galite grįžti tuo pačiu maršrutu arba rinktis greitesnį kelią per Invernesą, Kerngormo nacionalinį parką, Stirlingą ir Glazgą. Jums reikės įveikti nemažą atstumą, o tiksliau 443 km, tačiau pakeliui galėsite aplankyti Lochneso ežerą, Aviemore kurortą ir Balmoralo bei Stirlingo pilis, todėl manome, kad verta! Jei atostogas norite pratęsti, iš Derneso galite važiuoti Šiaurės pakrantės maršrutu „North Coast 500“ per Kaitną, John O'Groats, ir Invernesą.

Image
Ruins of Urquhart Castle by Loch Ness
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Greiti faktai

Distance from Cairnryan to Culzean Castle

Image
Title
Atstumas nuo Kernrajeno iki Culzean pilies
Description

Kernrajeną ir Culzean pilį skiria 53 km

Distance from Cairnryan to Fortwilliam

Image
Title
Atstumas nuo Kernrajeno iki Fortviljamo
Description

Kernrajeną ir Fortviljamą skiria 294 km

Distance from Cairnryan to Durness

Image
Title
Atstumas nuo Kernrajeno iki Derneso
Description

Viso šiame vadove nurodyto maršruto ilgis – 950 km.

Best season to go

Image
Title
Geriausias sezonas Jūsų pramogoms
Description

Jei Jums patinka žiemos kalnų sportai ir esate tam pasiruošę, tikrai turėsite čia ką nuveikti visą sezoną, nuo lapkričio iki kovo.

Know before you go

Image
Title
Prieš keliaudami, sužinokite
Description

Dalis šio maršruto veda per Šiaurės pakrantę „North Coast 500“. Svarbu būti pasiruošus sudėtingos vairavimo sąlygoms bei atšiauriems orams bet kuriuo metų laiku. Nakvynę visuomet rezervuokite iš anksto!

Pasirinktos šio vadovo kelionės kryptys

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.