UŽSISAKYTI BILIETĄ
2021 metų

Nauji maršruto Ventspilis–Nineshamnas keltai

Keltai „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica“ iš Latvijos į Švediją

Ar esate pasiruošę nepamirštamoms kelionėms 2021 metais? Kitais metais dabartinius Nynäshamn-Ventspils maršruto laivus pakeis du šiuolaikiniai keltai: „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica“. Naujieji keltai keleiviams taps patraukliu būdu keliauti Baltijos jūra.


Keltai Stena Lagan ir Stena Mersey


Įspūdinguose 222 m ilgio keltuose daug vietos ir keleiviams, ir kroviniams. Interjeras bus modernizuotas pagal gerai pažįstamą šviesų ir erdvų „Stena Line“ skandinavišką dizainą. Keltuose bus įrengtos naujos kategorijos kajutės keleiviams, didelė moderni parduotuvė laive, poilsio zonos su atlošiamosiomis kėdėmis ir daug kitų prekybos taškų, įskaitant 2 restoranus, barą, kavinę ir atvirą erdvę denyje.


Kajučių skaičius beveik padvigubės, jose bus 764 patogios lovos. Kelionė taip pat taps patrauklesne - šiuo maršrutu keliaujantys keleiviai galės leisti laiką bare, mėgautis trijų patiekalų vakariene restorane arba gurkšnoti kavą kavinėje. Atvirame denyje keleiviai galės pasidžiaugti gaiviu oru, mėgautis jūros vaizdais o vasarą – net šiek tiek įdegti.


Ilgesni laivai iš Airijos jūros


2005 m. Italijos laivų statykloje „Visentini“ buvo pastatyti du modernūs „RoPax“ tipo laivai „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica" (buvęs „Stena Lagan“ ir „Stena Mersey"). Jie pastaruosius 10 metų plaukiojo „Stena Line“ Airijos jūroje maršrutu tarp Belfasto ir Liverpulio. Siekiant formuoti labiau standartizuotą ir šiuolaikiškesnį laivyną, šie du laivai bus atnaujinti, modifikuoti ir pailginti prieš tolimesnį jų eksploatavimą „Stena Line", kad nuo 2021 m. galėtų galėtų plukdyti keleivius ir krovinius maršrutu Nynäshamn-Ventspils. Laivų modernizavimą ir remontą atlieka „Stena RoRo“ ir „Sedef Shipyard“ įmonėsTurkijoje.


Du laivai bus pailginti 36 metrų vidurio atkarpa, po rekonstrukcijos jie bus 222 metrų ilgio, juose tilps 200 kajučių, 970 keleivių ir 2875 krovininių juostų metrai bei papildomas automobilių denis. Tai leis transportuoti 30 procentų daugiau krovinių. Siekiant padidinti krovos efektyvumą, laivuose bus įrengtos dviejų aukštų įvažiavimo linijos. Laivuose taip pat bus įrengti hibridiniai šveistuvai.


Pirmasis iš dviejų laivų, „Stena Scandica“, šiuo metu yra Sedef laivų statykloje Tuzloje, Turkijoje, maršrutu Nynäshamn-Ventspils jis turėtų pradėti kursuoti 2021 m. pradžioje. „Stena Baltica“ iki šiol plaukioja Belfasto - Liverpulio maršrutu, 2021 m. sausio mėn. jį pakeis trečiasis „E-Flexer Stena Embla“ laivas, ir „Stena Baltica“ bus išplukdytas į Sedefo laivų statyklą. Tikimasi, kad jis naujuoju maršrutu pradės plaukioti dar 2021 metais.


Apie maršrutą


Plaukiama 8,5 val. – tai sparčiausia kelionė jūra tarp Švedijos ir Baltijos šalių. Maršrutas patogus ir keliautojams, ir krovinius pervežančioms įmonėms, jį dažnai renkasi gamybos ir statybų pramonės įmonės Švedijoje. Šiuo metu „Stena Line" vykdo 24 reisus per savaitę.


Skaityti daugiau čia »