Turku

Už vos dviejų valandų kelio automobiliu nuo Helsinkio ar Hanko Jūsų laukia istorinis Turku miestas, kuriame verta aplankyti įspūdingą pilį, pasivaikščioti akmenimis grįstomis gatvėmis ir pajusti seniausio Suomijos miesto ritmą.

 

Auros upės žiotyse Suomijos pietvakariuose įsikūręs miestas suvaidino svarbų vaidmenį Suomijos istorijoje. Čia archeologiniai radiniai siekia akmens amžių, o geležies amžiaus reliktai rodo, kad šioje vietovėje nuo tų laikų nuolat gyveno žmonės.

 

ISTORIJOS POJŪTIS

Viduramžiais Turku tapo Hanzos sąjungos dalimi, čia 1640 m. buvo įkurtas pirmasis Suomijos universitetas, o 1809–1812 m. miestas buvo Suomijos sostinė.

 

1280 m. pastatyta „Turun Linna“ (Turku pilis) beveik 750 metų saugojo miestą ir jo žmones bei išliko iki šių dienų. Čia galite leistis į ekskursijas ir aplankyti gerai išsilaikiusias pokylių sales, viduramžių požemius ir muziejų.

 

Miesto istorinė ir kultūrinė reikšmė atsispindi daugybėje muziejų ir galerijų, įskaitant „Aboa Vetus“, atidengiančią Turku archeologinę praeitį, ar „Ars Nova“, kur kartu eksponuojamas ir šiuolaikinis menas.

 

MIESTO SKONIAI

Fantastiškas būdas pajusti miesto dvasią – pasivaikščioti išilgai upės nuo pilies iki įspūdingos Turku katedros, aplankyti dešimt jos tiltų ir pakeliui pasimėgauti paupio kavinėmis ir restoranais. Turku gastronomija dažnai lyginama su Paryžiaus, todėl maisto mėgėjams ją tikrai verta patyrinėti.

 

APSILANKYMAS KALĖJIME

Jei norite patirti kai ką neįprasto, apsilankykite Kakolanmäki kalno muziejuje, kadaise buvusiame kalėjime, kuriame laikyti pavojingiausi regiono nusikaltėliai. Šį rajoną pamėgo miesto hipsteriai – jame gausiu madingų viešbučių, restoranų, alaus daryklų ir kavinių, kur vietoje skrudinama kava.


Viešbutyje „Kakola“ išsaugotas šis istorinis palikimas – jame yra kalėjimo tematikos kambarių, įskaitant kambarį buvusioje karcerio kameroje.

 

PATYRINĖKITE TURKU ARCHIPELAGĄ

Atvykę į Turku galėsite patyrinėti nesibaigiančią salų ir įlankų grandinę, kuri puikiai atsveria miesto šurmulį. Čia iš viso yra daugiau nei 20 000 salų – jos traukia baidarininkus, paukščių stebėtojus ir svajotojus.

 

Tiesiog lipkite į artimiausią keltą ir keliaukite, kur jis nugabens, arba sekite oficialiu Turku salyno keliu – automobiliu arba dviračiu apsukite 250 km žiedą, jungiantį nacionalinius parkus, kaimus ir laukines įlankas.

 

KĄ DAR GALIMA PAMATYTI

Šeimoms tiesiog būtina apsilankyti Veskio saloje, netoli Nantalio, įsikūrusiame trolių Mumių pasaulyje. Kelionė ten ir atgal įskaičiuota į bilieto kainą. Meno mylėtojams patiks Pargaso „Art Bank“ galerija, kurioje juos nustebins asmeninė Salvadoro Dali paroda.

 

Turku miestas gausus kultūros ir šurmulio, tačiau už jo ribų stūkso ramūs kaimai, driekiasi jūros peizažai ir laukinė gamta. Keliaudami po šias vietoves atrasite senas bažnyčias, jūrininkystės paveldo objektus, sumaniai pertvarkytas pirtis ir pabendrausite su draugiškais vietos gyventojais.

Už vos dviejų valandų kelio automobiliu nuo Helsinkio ar Hanko Jūsų laukia istorinis Turku miestas, kuriame verta aplankyti įspūdingą pilį, pasivaikščioti akmenimis grįstomis gatvėmis ir pajusti seniausio Suomijos miesto ritmą.

 

Auros upės žiotyse Suomijos pietvakariuose įsikūręs miestas suvaidino svarbų...

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Keliaukite iš Nineshamno tiesiai į Hanką

Mėgaukitės kelione į Suomiją

Nuo 72 € į vieną pusę, automobilis, vairuotojas ir sėdima vieta

Atrasti daugiau kelionės krypčių

Klientų aptarnavimo skyrius

Turite klausimų arba reikia su Jūsų rezervacija susijusios pagalbos? Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru arba raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus mūsų DUK skiltyje.