Kelionėms taikomi reikalavimai

Jungtinei Karalystei ir Europai vėl atsivėrus keliautojams svarbu žinoti naujausius oficialius kelionių reikalavimus dėl patekimo į šalį ir testavimo.  Kelionių ribojimai dažnai keičiasi, todėl svarbu prieš užsakant kelionę ar prieš išvykstant susipažinti su oficialiuose vyriausybiniuose šaltiniuose teikiamomis rekomendacijomis ir kita naujausia informacija. Toliau rasite nuorodas į atitinkamas svetaines. 

 

Prieš kelionę pasirūpinkite visais privalomais COVID-19 dokumentais, kad galėtumėte be trikdžių patekti į užsienio šalį.  Privalote patys pasirūpinti visais reikalaujamais jūsų ir su jumis keliaujančių asmenų dokumentais.

 

Jūsų gerovė yra mūsų prioritetas. Daugiau apie patobulintas saugos priemones skaitykite mūsų puslapyje „Keliaukite saugiai“.

Paskutinį kartą atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Pasirinkite paskirties šalį

Kelionė į Didžiąją Britaniją

Keleiviams, iš bendros kelionių erdvės (Common Travel Area, CTA) vykstantiems į Jungtinę Karalystę

 

Keleiviams vykstantiems iš CTA, įskaitant Airijos Respubliką, nereikia atlikti COVID-19 tyrimo, nereikia pildyti keleivio vietos nustatymo formos ar izoliuotis.

 

Keleiviams, vykstantiems į Jungtinę Karalystę iš Nyderlandų ir kitų šalių, nepriklausančių CTA.

 

Atvykstantiems į Angliją iš užsienio nereikia atlikti COVID-19 tyrimo, nereikia pildyti keleivio vietos nustatymo formos ar izoliuotis.

 

Tai taikoma nepriklausomai nuo to, ar keleiviai pasiskiepiję. Tačiau kitose šalyse vis dar galioja šios su COVID-19 susijusios taisyklės. Tokias taisykles turėtumėte išaiškinti prieš keliaudami.

 

Visuomenės sveikatos reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo JK regiono.

 

Anglija

 

Šiaurės Airija

 

Škotija

 

Velsas

Kelionė į Daniją

Jei norite „Stena Line“ keltais nuvykti į Daniją, registracijos metu pateikite galiojantį tapatybės dokumentą.


Daugiau informacijos apie Danijoje taikomus reikalavimus rasite adresu coronasmitte.dk.

Kelionė į Prancūziją

Nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. kertant Prancūzijos sieną sveikatos būklės kontrolė nebevykdoma. Reikalavimai pateikti skiepų pažymėjimą arba neigiamo tyrimo rezultato įrodymą bei nurodyti kelionės priežastį nebetaikomi.

Kelionė į Vokietiją

Nuo 2022 m. birželio 1 d. keleiviams nebereikia pateikti COVID-19 skiepų, persirgimo ar tyrimų įrodymų. 

 

Naujausios informacijos ir patarimų dėl COVID-19 ir karantino reikalavimų rasite Vokietijos užsienio reikalų ministerijos puslapyje, adresu auswaertiges-amt.de.

Kelionė į Airiją

Kelionė į Šiaurės Airiją

 

Vykstantiems į Šiaurės Airiją mūsų maršrutais Cairnryan–Belfastas arba Liverpulis–Belfastas nereikia atlikti PGR ar antigenų tyrimų, pildyti keleivio vietos nustatymo formos ir izoliuotis.

 

Tačiau kitose šalyse vis dar galioja šios su COVID-19 susijusios taisyklės. Prieš keliaudami pasidomėkite ir išsiaiškinkite visus reikalavimus.

 

Naujausias vyriausybės rekomendacijas rasite čia

 

 

Kelionė į Airiją

 

Keliautojams į Airiją nereikia atlikti jokių PGR ar antigeno tyrimų, nereikia pildyti keleivio vietos nustatymo formos ar izoliuotis. 

 

Pajutus COVID-19 simptomus Airijoje, būtina laikytis HSE rekomendacijų dėl izoliacijos ir atlikti antigeno ar PGR tyrimą.

 

Naujausias vyriausybės rekomendacijas rasite čia

Kelionė į Latviją

Nuo 2022 m. balandžio 1 d. keliaujantiems į Latviją panaikintas reikalavimas pateikti skiepų pažymėjimą, persirgimo arba neigiamo tyrimo rezultato įrodymą. 

 

Apsilankykite adresu https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19 , kur pateikti naujausi reikalavimai ir rekomendacijos keliaujantiems.

Kelionė į Olandiją

Nuo kovo 23 d. visi asmenys, keliaujantys iš Jungtinės Karalystės į Olandiją, turės pateikti galiojantį popierinį skiepų įrodymą.

 

Asmenims, gyvenantiems ES ir (arba) Šengeno zonoje, arba šalyje, dalyvaujančioje ES kelionių taisyklių schemoje, vykstant į Olandiją netaikomi jokie apribojimai.

 

Daugiau informacijos rasite Nyderlandų vyriausybės svetainėje. https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry

Kelionė į Lenkiją

Vykstantiems į Lenkiją nereikia jokių COVID-19 dokumentų ir nereikia izoliuotis. Privalote su savimi turėti tik kelionės dokumentus (pasą arba tapatybės kortelę).

 

Čia pateikta informacija neapžvelgia visų galiojančių teisės aktų ir reikalavimų. Sieną kertantis asmuo privalo pats žinoti visus taikomus reikalavimus ir jų laikytis. Lenkijoje informaciją teikia Pasienio saugos tarnyba.

 

Apsilankykite adresu https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel, kur pateikti naujausi reikalavimai ir rekomendacijos keliaujantiems.

Kelionė į Švediją


Jei į Švediją keliaujate „Stena Line“ keltu, registracijos metu turėsite pateikti galiojantį tapatybės dokumentą.

Kelionė į Norvegiją

Jokių reikalavimų nėra.

 

Norvegija šiuo metu nereikalauja jokių COVID-19 dokumentų. Su savimi privalote turėti tik kelionės dokumentus (pasą arba tapatybės kortelę).

 

Sieną kertantis asmuo privalo pats žinoti visus taikomus reikalavimus ir jų laikytis.