UŽSISAKYTI BILIETĄ

Aktuali informacija


,,Economy” tarifo bilietų pokyčiai
Aktuali informacija keleiviams (atnaujinta 11.01)

Pagal ministrų kabineto atliktus Reglamento Nr. 360 pakeitimus, jei keliaujate į Latviją nuo sausio 15 dienos, prieš kelionę privaloma pateikti neigiamą „Covid-19“ testo rezultatą. Testas privalo būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 valandas iki išvykimo.


Neigiamo testo rezultato įrodymas (testo rezultatas, medicininė pažyma, pažyma dėl antikūnų ar kitas medicininis dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo neturi infekcijos) privalo būti pateiktas paslaugų teikėjui prieš registraciją (check-in). Testas nereikalingas vaikams iki 11 metų ir asmenims, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19.


Taip pat prieš keliaujant, bet ne anksčiau kaip likus 48 valandoms iki kelionės pradžios, būtina užpildyti formą www.covidpass.lv. Jūs privalote būti pasiruošę pateikti užpildytos formos patvirtinimą (QR kodą gausite užpildę formą) atspausdintą arba mobiliajame telefone.


Kelionės metu veido kaukės yra privalomos visose viešosiose vietose, uoste, keltų terminale ir viešosiose erdvėse mūsų keltuose.


Maloniai prašome Jūsų supratingumo, prieš atliekant registraciją (check-in) uoste, iš anksto paruošti visus reikalingus dokumentus:

  • QR kodą (formos www.covidpass.lv patvirtinimą).
  • Neigiamą „Covid-19“ testo rezultato įrodymą.
  • Visų keleivių pasus arba asmens tapatybės dokumentus.
  • Transporto priemonės registracijos liudijimą.

Jei keliaujate į Vokietiją maršrutu Liepoja – Travemunde, taip pat privalote užsiregistruoti ir užpildyti formą www.einreiseanmeldung.de. Patvirtinimą turėsite pateikti atlikdami registraciją (check-in) Liepojos uoste, taip pat jei to pareikalaus Vokietijos valdžios institucijos.

Svarbi informacija keliaujant į Latviją

Pagal Latvijos Respublikos vyriausybės nutarimą, nuo pirmadienio, spalio 12 dienos, keliautojai ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki atvykimo į Latviją interneto svetainėje www.covidpass.lv privalės užpildyti patvirtinimo anketą, kurioje reikės pateikti savo kontaktinius duomenis, informaciją apie per paskutines 14 dienų laikotarpį lankytas valstybes ir apie įvažiavimo tikslą, taip pat reikės patvirtinti pasirengimą laikytis valstybėje nustatytų epidemiologinės saugos priemonių.


Patvirtinimo užpildymas yra privalomas visiems atvykstantiems, ir jį reikia atlikti ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo. Asmuo anketoje privalo nurodyti:

  • vardą, pavardę, asmens kodą;
  • kontaktų telefonas susisiekimui ir faktinės gyvenamosios vietos adresas, kur galima asmenį pasiekti;
  • valstybė ir išvykimo iš jos data, kurioje asmuo lankėsi per paskutines 14 dienų, iki atvykstant į Latvijos Respublikos teritoriją ir kt.

Kiekvienas pilnametis asmuo patvirtinimą užpildo savarankiškai, nepilnamečių asmenų patvirtinimus užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Po patvirtinimo anketos užpildymo, atvykstantis asmuo gaus personifikuotą QR kodą, patvirtinantį duomenų pateikimą. Keleiviai privalo pateikti spausdintą arba skaitmeninę QR užpildytą formą registracijos (check-in) į keltą metu.


Anketoje nurodyti duomenys bus automatiškai perduoti teisėsaugos įstaigoms– Valstybinei policijai (VP), Valstybės sienos apsaugai (VRS) ir Ligų profilaktikos ir kontrolės centrui (SPKC). Asmens duomenys bus saugomi 30 dienų, informaciją naudojant epidemiologinės saugos užtikrinimui ir kontaktinių asmenų aptikimui. Po 30 dienų, asmens duomenys bus automatiškai panaikinti.


Passengers with face masks
Apsauginių veido kaukių dėvėjimas uoste ir kelte

Tam, kad būtų užtikrintos dar saugesnės sąlygos, uoste ir kelte privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones.